Kolejna loża masońska wychwala encyklikę Franciszka


Masoni: Encyklika Franciszka odzwierciedla wartości masońskie

Największa włoska loża masońska wychwala encyklikę Papieża Franciszka Fratelli Tutti. Po pochwałach Wielkiej Loży Hiszpanii, Gran Logia de España o których pisaliśmy tutaj, czasopismo loży Wielkiego WschoduErasmus opublikowało artykuł zatytułowany „ Wartość masońska” w którym wyraża opinię iż encyklika Franciszka odzwierciedla wartości masońskie i doktryny masonerii. Jak piszą Fratelli Tutti ma „wiele podobieństw do masońskich zasad i wizji”. jestbliską ideałom, które od samego początku stanowiły fundamenty masonerii ”.  Urzeczywistnienie powszechnego braterstwa wywodzi się z początków wielkiej misji i wielkiego marzenia masonerii” – podkreśla artykuł.

Artykuł chwali Franciszka za „otwartość na islam” . Erasmus cytuje również sfałszowaną przez Franciszka wersję wizyty św. Franciszka z Asyżu u sułtana Malika al-Kamilaw Egipcie, która twierdzi, że święty odwiedził sułtana w celu dialogu, a nie ewangelizacji. Pisaliśmy o tym fakcie tutaj. 

 

W komentarzu do artykułu, na masońskiej stronie internetowej grandeoriente.it trafnie ujęto z czym mamy do czynienia. Pada tam określenie „wartość Kościoła Papieża Franciszka”. Zdecydowanie nie jest to Kościół Katolicki ani dla katolików! To samo zauważyli hiszpańscy masoni stwierdzając iż „najnowsza encyklika papieża Franciszka pokazuje, jak daleko jest  obecny Kościół katolicki od swoich dawnych stanowisk. We „Fratelli Tutti” Papież przyjmuje Powszechne Braterstwo, wielką zasadę współczesnej masonerii.

Nie ma czegoś takiego jak „obecny Kościół” (tzn. inny niż wcześniej) czy „Kościół Franciszka”.  Te nauki które są głoszone nie są katolickie i każdy myślący powinien zdać sobie z tego sprawę. Nauka Kościoła Katolickiego jest niezmienna. Opiera się nierozłącznie na Tradycji i Ewangelii. Bez tej tradycyjnej nauki Kościół nie jest katolicki. Ci którzy głoszą inną (zmienioną) Ewangelię, jak mówi św. Paweł : „Niech będą przeklęci”.

Profesor Roberto De Mattei komentując Fratelli Tutti stwierdził iż absolutną prawdą nie jest Jezus Chrystus, w którego imieniu i w którego chrzcie chrześcijanie są braćmi” 

Braterstwo jest wartością wyższą niż sam Chrystus, ponieważ według papieża Franciszka ma zdolność pojednania samych katolików, muzułmanów, buddystów i ateistów, którzy również mają swoją wiarę i przekonania”.

Wiara katolicka została zastąpiona zasadami Rewolucji Francuskiej (wolność, równość i braterstwo). Niestety nie chcą tego dostrzec sami deklarujący się jako katolicy. Najważniejszy stał się człowiek. Jezus Chrystus został zdetronizowany! I to niestety nie od dziś, bo idea „powszechnego braterstwa” ponad religiami (jak i inne błędne nauki) jest szerzona w modernistycznym Kościele od kilkudziesięciu lat, również przez wcześniejszych papieży. Ci którzy krytykują tylko Franciszka nie rozumieją że jest to tylko konsekwencja wieloletniej zmiany świadomości u tych którzy uznają się za katolików. W rzeczywistości tkwią w kłamstwie, bo zostali oszukani. Co gorsze wielu chce w tym, i innych  kłamstwach tkwić.

Papież Leon XIII napisał w 1890 roku encyklikę o masonerii pt. Dall’Alto Dell’Apostolico Seggio,  potępiającą sekty masońskie. Stwierdził w niej:

„Są już osądzeni; ich cele, środki, doktryny i działania są znane z niekwestionowaną pewnością. Opętani przez ducha szatana, którego są narzędziem, płoną jak on śmiercionośną i nieubłaganą nienawiścią do Jezusa Chrystusa i Jego dzieła; i starają się wszelkimi sposobami go obalić i związać.”

Dziś idee masońskie, co z radością przyznają sami masoni, weszły na stałe do modernistycznego Kościoła. Ten kościół nie jest Kościołem Katolickim! Nauka KK jest niezmienna, wbrew temu czego nauczają zarażeni modernistycznymi herezjami duchowni.

Kościół Katolicki pod groźbą grzechu śmiertelnego zakazuje wstępowania do masonerii, a tymczasem modernistyczny „Kościół” do niej wstąpił,  przejmując jej idee.

Jak powtarzamy nie od dzisiaj: Obowiązuje nakaz ucieczki od modernistów i zwrócenie się ku Tradycji Kościoła. Wspierając modernistów, również przez słuchanie ich, wspierasz „opętanych przez ducha szatana” i narażasz się na przyjmowanie błędów i herezji.

FRATELLI TUTTI – Manifest komunistyczno-masoński


Agnieszka Szaroleta

 


ZASADY PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
Prosimy o merytoryczne komentarze. Naszym celem jest obnażanie kłamstwa, a nie przyczynianie się do potęgowania zamętu. Dlatego bezpodstawne opinie zaprzeczające obiektywnej prawdzie publikujemy wyłącznie, gdy zachodzi potrzeba reakcji na fałszywe informacje.

5 odpowiedzi na „Kolejna loża masońska wychwala encyklikę Franciszka”

 1. Awatar Hinduska ekoaktywistka porównuje encyklikę Franciszka do „świętych” tekstów wedyjskich – Niewolnik Maryi

  […] wierzyć w takie treści, które jak wskazują hindusi czy przedstawiciele innych religii (oraz masoni –Fratelli Tutti) są zgodne z ich wiarą i poglądami, modernistyczny kościół prowadzi nie […]

  Polubienie

 2. Awatar Nowy Porządek świata pod patronatem Franciszka i Roshildów – Niewolnik Maryi

  […] W oświadczeniu Rady czytamy że wszyscy angażują się w sprawę „pod moralnym przewodnictwem Jego Świątobliwości Papieża Franciszka”. Założycielka Rady Lynn Forester de Rothschild zapewne wie co robi, w końcu nie bez przyczyny masoni coraz liczniej wychwalają Franciszka. […]

  Polubienie

 3. Awatar Chrystus jest zbędny w nowym nagraniu Franciszka – Niewolnik Maryi

  […] skupia swoje „nauki” na utopijnej wizji braterstwa. Robi to za co chwalą go masoni, bo jest „bliskie ideałom, które od samego początku stanowiły fundamenty masonerii […]

  Polubienie

 4. Awatar Chrystus jest zbędny wg nowego nagrania Franciszka – Niewolnik Maryi

  […] skupia swoje „nauki” na utopijnej wizji braterstwa. Robi to za co chwalą go masoni, bo jest „bliskie ideałom, które od samego początku stanowiły fundamenty masonerii […]

  Polubienie

 5. Awatar Jezuita apeluje o zmiany w NOM i zakazanie młodym uczestniczenia w Mszy Wszechczasów – Niewolnik Maryi

  […] z innymi kościołami. Celem jest jedna światowa religia – Braterstwo. Franciszek chwalony przez loże masońskie, a za nim wszystkie „katolickie” i niekatolickie media w gruncie rzeczy powtrzają to […]

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com

%d blogerów lubi to: