Aktualności

Hinduska ekoaktywistka porównuje encyklikę Franciszka do „świętych” tekstów wedyjskich

A co najgorsze, głosząc i każąc wierzyć w takie treści, które jak wskazują hindusi czy przedstawiciele innych religii (oraz masoni -Fratelli Tutti) są zgodne z ich wiarą i poglądami, modernistyczny kościół prowadzi nie do zbawienia, ale do potępienia. Wszyscy którzy uwierzyli fałszywym pasterzom powinni zacząć myśleć, bo też są winni zaniechania. Ewangelia się nie  zmieniła

!9 października hinduska proaborcyjna ekoaktywistka Vandana Shiva- jeden z głównych mówców (oprócz np. globalisty Jeffreya Sachsa) na sympozjum „Ekonomia Francesco” odbywającym się w Asyżu, wypowiedziała się na łamach watykańskiej gazety L’Osservatore Romano. Indyjski fizyk, ekoaktywistka i feministka, krytykowana przez czołowych naukowców za jej „antynaukowe i nieetyczne” poglądy została uznana za autorytet ponadreligijny na konferencji. W wywiadzie powiedziała:

Nie tylko przeczytałem encyklikę Papieża Franciszka „Laudato si”, ale uczestniczyłem w dialogu w Watykanie o tym, jak na nowo zdefiniować ekonomię i wyjść poza ekonomię obojętności. Kiedy czytałem Laudato si, czułem się, jakbym czytała nasze starożytne teksty wedyjskie, zwłaszcza Atharvaveda, o naszym obowiązku szacunku dla Ziemi i wszystkich jej stworzeń.”

Dzieląc się własnymi poglądami, jak się okazuje bardzo zbieżnymi z przedstawionymi w encyklice, na łamach gazety zacytowała też mantrę Isavasya Upanishad – jeden z głównych tekstów kanonu hinduskiego który zaczyna się od fundamentalnej hinduskiej doktryny o istnieniu Boga w nas – stworzenie jest iluzją ( mayą ), a ludzie osiągają zbawieniemoksza ) poprzez samorealizację, że jesteśmy bogami.

Oficjalny cel konferencji to jak reklamowano: zapoczątkowanie „procesu globalnych zmian, tak aby gospodarka dzisiejsza i jutra była bardziej sprawiedliwa, braterska i zrównoważona, nie pozostawiając nikogo w tyle”. Katoliccy komentatorzy określili trzydniowe wydarzenie jako propagandowe, antychrześcijańskie i głoszące globalistyczne utopijne treści. Jak przystało na ekumeniczno – globalistyczne spotkanie nie padło w nim ani jedno słowo o nawróceniu, ani o Jezusie Chrystusie. Watykan zrównując kolejny raz wszystkie religie uznał że doprowadzi nas wszystkich do szczęścia ponad naszym Zbawicielem Jezusem Chrystusem który mówi wprost: „Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.” (Mk 16, 16)

Skupiając się tylko na hinduizmie warto przypomnieć zeszłoroczny list modernistów z Watykanu:

„Drodzy Przyjaciele Hindusi,

Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego przesyła wam serdeczne pozdrowienia i najszczersze życzenia, gdy będziecie obchodzić Deepavali 27 października tego roku. Niech ten festiwal świateł oświeci wasze serca i domy i przyniesie waszym rodzinom i wspólnotom radość i szczęście, pokój i pomyślność. Jednocześnie niech wzmacnia waszego ducha braterstwa (…)”

Jest to nic innego jak akceptacja bałwochwalstwa które wg Papieskiej Rady ma  „oświecić serca i przynieść radość i szczęście, pokój i dobrobyt ”oraz „wzmacniać  ducha braterstwa między sobą ”. 

Jeśli ktoś nadal nie rozumie czym jest ekumenizm niech to jeszcze raz przeczyta i odpowie czy w myśl słów Pana Jezusa zacytowanych wyżej, jest to wyraz miłości bliźniego o którym tak wiele mówią moderniści, w tym Franciszek, czy skazywanie bliźniego na wieczne potępienie. 

A co najgorsze, głosząc i każąc wierzyć w takie treści, które jak wskazują hindusi czy przedstawiciele innych religii (oraz masoniFratelli Tutti) są zgodne z ich wiarą i poglądami, modernistyczny kościół prowadzi nie do zbawienia, ale do potępienia. Wszyscy którzy uwierzyli fałszywym pasterzom powinni zacząć myśleć, bo też są winni zaniechania. Ewangelia jest  niezmienna:

‚Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami.”( Mat. 23: 13,15)

Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą otrzymaliście –niech będzie przeklęty! (Ga. 6,3-5.)

Moderniści od lat wmawiają że wszyscy wierzymy w jednego, tego samego Boga. Wierzysz hinduskim Wedom, czy Ewangelii? 

 


Agnieszka Szaroleta

Zdrowa nauka Kościoła przeciw kłamstwom modernistów: „Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom.” (2 Tym. 4:3-4)

0 komentarzy dotyczących “Hinduska ekoaktywistka porównuje encyklikę Franciszka do „świętych” tekstów wedyjskich

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

<span>%d</span> blogerów lubi to: