Aktualności

Potrójna zdrada Watykanu

6 lipca, rok po swojej wizycie w Watykanie i próbach ratowania sytuacji Kościoła w Chinach, Kard. Zen na swoim blogu napisał że „w ciągu ostatnich dwóch lat Stolica Apostolska zrobiła trzy rzeczy, które zniszczyły nasz Kościół w Chinach„:

1) Tajne porozumienie z komunistycznym reżimem w Chinach w sprawie mianowania biskupów  Nikt nie ma możliwości opowiedzieć ani za, ani przeciw. Wiadomo jedynie, że chodzi o mianowanie biskupów. Kardynał wyraża dużą wątpliwość czy Franciszek ma jakikolwiek wpływ na te nominacje.

2)  Jeszcze bardziej szkodliwe: legitymizacja siedmiu byłych „biskupów„.  Chodzi o  księży, nielegalnie „wyświęcenych” w chińskim Patriotycznym Stowarzyszeniu Katolickim, podczas gdy ci w podziemnym Kościele, którzy stawiali opór, zostali wysłani do „więzień lub obozów pracy, gdzie mogli umrzeć”.  „Siedmiu takich byłych biskupów, wspieranych przez rząd, przez wiele lat kwestionowało doktrynę i prawo Kościoła i pod kierownictwem Komunistycznej Partii Chin ciężko pracowało, aby Kościół był poddany partii. We wrześniu 2018 r. Stolica Apostolska, oprócz podpisania porozumienia, legitymizowała również siedmiu biskupów w zadziwiający sposób”

Katolickie Spojrzenie – wydarzenia,opinie

3) „Najbardziej okrutną rzeczą”nazwał  kard. Zen to co wydarzyło się w zeszłym roku: Wytycznymi duszpasterskimi” kardynał Parolin [Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej – przyp. red] zadał ostatni cios, aby zamordować Kościół w Chinach.”

Pierwszą rzeczą, którą zrobił, było uciszenie mojego głosu, po czym ukradkiem zniknęła „Komisja Kościoła w Chinach”. Następnie wysłał arcybiskupa Savio Hon na wygnaniu do Aten. (…) Zachęca ludzi z podziemia do przyłączenia się do Stowarzyszenia Patriotycznego, stając się w ten sposób członkami schizmatyckiego Kościoła, aby śpiewali pieśń Siona w klatce dla ptaków (jak hebrajscy niewolnicy nad rzekami Babilonu).”

„Zezwala rządowi na konfiskatę kościołów podziemia, uniemożliwiana kapłanom odprawiania Mszy św. w ich prywatnych domach oraz zakazuje pełnienia funkcji kościelnych i działań religijnych osobom poniżej osiemnastego roku życia.”

Biorąc pod uwagę słowa chińskego dysydenta Guo Wengui  który twierdzi, że Chińska Partia Komunistyczna „przeznacza do 2 miliardów dolarów rocznie” m.in. na kupowanie milczenia Watykanu wobec prześladowań Kościoła katolickiego w Chinach (o czym pisaliśmy TUTAJ) , rzeczywistość jest bardziej tragiczna niż ocenia kard. Zen…

 

A. Szaroleta


Żródła: oldyosef.hkdavc.com, lifesitenews.com, fot. wikipedia

Katolickie Spojrzenie – wydarzenia,opinie

 

Zdrowa nauka Kościoła przeciw kłamstwom modernistów: „Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom.” (2 Tym. 4:3-4)

6 komentarzy dotyczących “Potrójna zdrada Watykanu

  1. Pingback: Vigano: Dla Bergoglio i jego świty sodomia nie jest grzechem… – Niewolnik Maryi

  2. Pingback: Oddaje owce wilkom – Watykan odnowi porozumienie z Pekinem – Niewolnik Maryi

  3. Pingback: Potępienie i presja wobec „braterskości” Watykanu i Chin – Niewolnik Maryi

  4. Pingback: Watykan broni porozumienia z Chinami powołując się na Benedykta XVI – Niewolnik Maryi

  5. Pingback: Watykan przedłużył współprace z chińskimi komunistami ! – Niewolnik Maryi

  6. Pingback: Jan Paweł II i R.Regan pokonali komunizm a Franciszek i J.Biden go odbudują – Niewolnik Maryi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

<span>%d</span> blogerów lubi to: