Nauka Katolicka

O Krzyżu – Z listów św. Małgorzaty Alacoque

Dziękujmy Bogu jeśli czasami nas nim obdarzy, i prośmy Go aby nam przebaczył, jeśli go źle nosimy i posiadając tak drogi skarb, w ubóstwie duszy zostajemy!

Chcieć Boga kochać a nie chcieć cierpieć, jest tylko czczem ułudzeniem, chociaż nie wiem jak można mówić, że się cierpi, jeśli się sercem Pana naszego Jezusa Chrystusa prawdziwie kocha, który największą gorycz w słodycz przemienia i wśród boleści i upokorzenia daje pociechę i radość.

Kochajmy Pana naszego, ale kochajmy Go na krzyżu; bo to jest pociechą dla serca Jego, w jednem i temże samem sercu, znaleźć miłość, boleść i milczenie!

I cóż na tem zależy, z jakiego drzewa krzyż nasz wyciosany, byle krzyżem był, do którego miłość trzyma nas przybitych!

Starajmy się przede wszystkiem nosić krzyż nasz w pokorze i milczeniu; bo krzyż to skarb wielki, który ukrywać powinniśmy, aby go nam nie odebrano. Nie wiem coby nas w tem długiem i ciężkiem życiu pocieszyć i wzmocnić zdołało więcej, jak ciągłe w miłości cierpienie!

Cierpmy bez narzekania, uważając każdą chwilę, nie na krzyżu przeżytą, za straconą.

O jak dobrze żyć i umierać na krzyżu! Krzyż to drogi balsam, ukrywajmy go starannie,aby woni swojej przed Bogiem nie stracił! O jak dobry, jak zbawienny ten krzyż, w każdym czasie i na każdem miejscu!

Dziękujmy Bogu jeśli czasami nas nim obdarzy, i prośmy Go aby nam przebaczył, jeśli go źle nosimy i posiadając tak drogi skarb, w ubóstwie duszy zostajemy!

Najdoskonalszą rzeczą, o nic nie prosić i od niczego się nie wypraszać, ale zostawić miłości boskiej, aby nas krzyżowała, wedle woli i miłosierdzia swego. Innej pociechy nie szukam, ja k tylko żadnej u świata nie szukać pociechy i cierpieć z ukrzyżowanym Chrystusem w cichości i milczeniu

 


KSIĄŻKA DO NABOŻEŃSTWA Ojca Karola Antoniewicza: dzieło pośmiertne zebrane z pism autora. Kraków,  1883 r.

 

Zdrowa nauka Kościoła przeciw kłamstwom modernistów: „Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom.” (2 Tym. 4:3-4)

3 komentarze dotyczące “O Krzyżu – Z listów św. Małgorzaty Alacoque

 1. Krzysztof Zbigniew

  Piękne słowa!
  Trudne, ale jakże pociągające!

  Polubione przez 2 ludzi

 2. W krzyżu cierpienie i w krzyzu zbawienie

  Polubienie

 3. Pingback: Kazanie o św. Małgorzacie Marii Alacoque – Niewolnik Maryi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

<span>%d</span> blogerów lubi to: