Do kapłanów! – Ostatni żywi katolicy

Musicie odzyskać wiarę! Nie możecie zostawić wiernych! Kto ich poprowadzi? Musicie się otworzyć na tych ostatnich żywych katolików. Musicie ich gromadzić! Musicie być z nimi! Ktoś musi ich spowiadać! Ktoś musi im udzielać Komunii Świętej! Módlcie się, bo my się modlimy za Was! Zapraszamy do naszej krucjaty. Módlcie się i nie patrzcie na pierwsze ławki, bo tam nikt was nie obroni. Popatrzcie w cienie ku bocznych naw. Tam może znajdziecie prawdziwych, ostatnich żywych katolików.

Arkadiusz Niewolski

Arkadiusz Niewolski

Niczym jestem, tylko prochem , robakiem pełzającym u stóp Twoich...Panie niegodnym jest Twojego spojrzenia ! Zwracam się więc to Twojej Matki. Ufam i Wierzę , że Matka Boga mnie do Ciebie doprowadzi!

7 myśli na temat “Do kapłanów! – Ostatni żywi katolicy

 • 18/03/2020 o 09:20
  Permalink

  Msza Trydencka to takie określenie ukute przez rewolucjonistów żeby udać że niszczą ryt mający zaledwie 400 lat. A prawowierność w dzisiejszych czasach ma zasadnicze znaczenie. Zwłaszcza że nie da się oderwać głoszenia prawdziwej Ewangelii od ortodoksji.

  Odpowiedz
  • 18/03/2020 o 10:29
   Permalink

   Zasadnicze znaczenie ma prawdziwa Ewangelia, źródło ortodoksji. Pierwsi chrześcijanie mieli tylko te nauki i wiernych kapłanów. Dziś są dyskusje kto jest bardziej ortodoksyjny, na kogo się powoływać a na kogo nie, albo czy ryt jest trydencki z nazwy czy z wieku. Albo czy można iść na Msze w łączności z papieżem heretykiem do FSSPX. Sedewakantyści (słuchają tylko prawowitych papieży) np stawiają ludzi pod ścianą. Nie możesz w gruncie rzeczy iść na żadną Mszę bo te odprawiane przez tzw najbardziej ortodoksyjnych po prostu są niedostępne. Im bardziej chcesz być ortodoksyjny, bezkompromisowy tym bardziej jesteś zostawiony sobie, a jak jesteś zostawiony sobie to się gubisz. O tym jest nagranie. Temat rzeka…

   Odpowiedz
 • 19/03/2020 o 10:40
  Permalink

  1. Sedewakantyzm nie ma nic wspólnego z ortodoksją lub jej brakiem, co najwyżej jest błędem co do braku papieża – w obecnych czasach, moim skromnym zdaniem, uzasadnionym przez skandale w Rzymie dotyczące nie samej moralności lecz Wiary. Podobnie uznawanie za papieża danej osoby, która nim nie jest może być co najwyżej schizmą.
  2. Nie ma rytu trydenckiego – takie coś w przyrodzie ani Kościele nie istnieje, jeśli ktoś tak pisze – świadomie lub nie wprowadza w błąd, jest ryt rzymski.
  3. „Im bardziej chcesz być ortodoksyjny, bezkompromisowy tym bardziej jesteś zostawiony sobie, a jak jesteś zostawiony sobie to się gubisz” – jeśli chcesz być ortodoksyjny to akurat sięgasz do Tradycji Kościoła więc NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI ŻEBYŚ ZOSTAŁ POZOSTAWIONY SAM SOBIE.

  Odpowiedz
  • 19/03/2020 o 11:21
   Permalink

   No i właśnie na tym to polega. Dyskusja nad poprawnością słów jakby np nie było wiadomo o co chodzi w określeniu Msza Trydencka. A poza tym jak ktoś się gubi w tych dyskusjach o błędach i schizmach to właśnie jest pozostawiony sobie. I mówiłam o ludziach, kapłanach bo oczywiście trzymając się Tradycji Kościoła jesteśmy blisko Boga.

   Odpowiedz
   • 19/03/2020 o 11:57
    Permalink

    Język to podstawa mówienia o czymkolwiek. Nie bez przyczyny na początku było Słowo. Mogę napisać kapłan i mogę napisać klecha i też „będzie wiadomo o co chodzi”. Podobnie mogę gej czyli człowiek wesoły jak się oni samo zwą i mogę sodomita. Jest różnica?

    Odpowiedz
    • 19/03/2020 o 12:07
     Permalink

     Te uwagi są tu nie na miejscu. Msza Trydencka to nazwa którą najwięcej ludzi w kojarzy, potoczna nazwa. Nie moja wina że tak jest.. Czy powiem trydencka czy rzymska w istocie nic nie zmienia. Żadne nie jest obraźliwe w intencji ani w efekcie.

     Odpowiedz
     • 19/03/2020 o 14:17
      Permalink

      Pierwsze nie jest obraźliwe ale jest nieprawdziwe. W Trydencie nie powstał nigdy żaden ryt Mszy Św.

Skomentuj

%d bloggers like this: