Do kapłanów! – Ostatni żywi katolicy


Musicie odzyskać wiarę! Nie możecie zostawić wiernych! Kto ich poprowadzi? Musicie się otworzyć na tych ostatnich żywych katolików. Musicie ich gromadzić! Musicie być z nimi! Ktoś musi ich spowiadać! Ktoś musi im udzielać Komunii Świętej! Módlcie się, bo my się modlimy za Was! Zapraszamy do naszej krucjaty. Módlcie się i nie patrzcie na pierwsze ławki, bo tam nikt was nie obroni. Popatrzcie w cienie ku bocznych naw. Tam może znajdziecie prawdziwych, ostatnich żywych katolików.

Arkadiusz Niewolski


ZASADY PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
Prosimy o merytoryczne komentarze. Naszym celem jest obnażanie kłamstwa, a nie przyczynianie się do potęgowania zamętu. Dlatego bezpodstawne opinie zaprzeczające obiektywnej prawdzie publikujemy wyłącznie, gdy zachodzi potrzeba reakcji na fałszywe informacje.

7 odpowiedzi na „Do kapłanów! – Ostatni żywi katolicy”

 1. Awatar vrs

  Msza Trydencka to takie określenie ukute przez rewolucjonistów żeby udać że niszczą ryt mający zaledwie 400 lat. A prawowierność w dzisiejszych czasach ma zasadnicze znaczenie. Zwłaszcza że nie da się oderwać głoszenia prawdziwej Ewangelii od ortodoksji.

  Polubienie

  1. Awatar Agnieszka

   Zasadnicze znaczenie ma prawdziwa Ewangelia, źródło ortodoksji. Pierwsi chrześcijanie mieli tylko te nauki i wiernych kapłanów. Dziś są dyskusje kto jest bardziej ortodoksyjny, na kogo się powoływać a na kogo nie, albo czy ryt jest trydencki z nazwy czy z wieku. Albo czy można iść na Msze w łączności z papieżem heretykiem do FSSPX. Sedewakantyści (słuchają tylko prawowitych papieży) np stawiają ludzi pod ścianą. Nie możesz w gruncie rzeczy iść na żadną Mszę bo te odprawiane przez tzw najbardziej ortodoksyjnych po prostu są niedostępne. Im bardziej chcesz być ortodoksyjny, bezkompromisowy tym bardziej jesteś zostawiony sobie, a jak jesteś zostawiony sobie to się gubisz. O tym jest nagranie. Temat rzeka…

   Polubienie

 2. Awatar vrs

  1. Sedewakantyzm nie ma nic wspólnego z ortodoksją lub jej brakiem, co najwyżej jest błędem co do braku papieża – w obecnych czasach, moim skromnym zdaniem, uzasadnionym przez skandale w Rzymie dotyczące nie samej moralności lecz Wiary. Podobnie uznawanie za papieża danej osoby, która nim nie jest może być co najwyżej schizmą.
  2. Nie ma rytu trydenckiego – takie coś w przyrodzie ani Kościele nie istnieje, jeśli ktoś tak pisze – świadomie lub nie wprowadza w błąd, jest ryt rzymski.
  3. „Im bardziej chcesz być ortodoksyjny, bezkompromisowy tym bardziej jesteś zostawiony sobie, a jak jesteś zostawiony sobie to się gubisz” – jeśli chcesz być ortodoksyjny to akurat sięgasz do Tradycji Kościoła więc NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI ŻEBYŚ ZOSTAŁ POZOSTAWIONY SAM SOBIE.

  Polubienie

  1. Awatar Agnieszka

   No i właśnie na tym to polega. Dyskusja nad poprawnością słów jakby np nie było wiadomo o co chodzi w określeniu Msza Trydencka. A poza tym jak ktoś się gubi w tych dyskusjach o błędach i schizmach to właśnie jest pozostawiony sobie. I mówiłam o ludziach, kapłanach bo oczywiście trzymając się Tradycji Kościoła jesteśmy blisko Boga.

   Polubienie

   1. Awatar vrs

    Język to podstawa mówienia o czymkolwiek. Nie bez przyczyny na początku było Słowo. Mogę napisać kapłan i mogę napisać klecha i też „będzie wiadomo o co chodzi”. Podobnie mogę gej czyli człowiek wesoły jak się oni samo zwą i mogę sodomita. Jest różnica?

    Polubienie

    1. Awatar Agnieszka

     Te uwagi są tu nie na miejscu. Msza Trydencka to nazwa którą najwięcej ludzi w kojarzy, potoczna nazwa. Nie moja wina że tak jest.. Czy powiem trydencka czy rzymska w istocie nic nie zmienia. Żadne nie jest obraźliwe w intencji ani w efekcie.

     Polubienie

     1. Awatar vrs

      Pierwsze nie jest obraźliwe ale jest nieprawdziwe. W Trydencie nie powstał nigdy żaden ryt Mszy Św.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com

%d blogerów lubi to: