Nauka Katolicka

Do kapłanów

Błąd
This video doesn’t exist

Do nielicznych wiernych kapłanów odprawiających Mszę Trydencką w czasach apostazji: Nie spory który papież jest heretykiem, a który prawowiernym, ale głoszenie prawdziwej Ewangelii jest teraz najważniejsze.

7 komentarzy dotyczących “Do kapłanów

 1. Msza Trydencka to takie określenie ukute przez rewolucjonistów żeby udać że niszczą ryt mający zaledwie 400 lat. A prawowierność w dzisiejszych czasach ma zasadnicze znaczenie. Zwłaszcza że nie da się oderwać głoszenia prawdziwej Ewangelii od ortodoksji.

  Polubienie

  • Zasadnicze znaczenie ma prawdziwa Ewangelia, źródło ortodoksji. Pierwsi chrześcijanie mieli tylko te nauki i wiernych kapłanów. Dziś są dyskusje kto jest bardziej ortodoksyjny, na kogo się powoływać a na kogo nie, albo czy ryt jest trydencki z nazwy czy z wieku. Albo czy można iść na Msze w łączności z papieżem heretykiem do FSSPX. Sedewakantyści (słuchają tylko prawowitych papieży) np stawiają ludzi pod ścianą. Nie możesz w gruncie rzeczy iść na żadną Mszę bo te odprawiane przez tzw najbardziej ortodoksyjnych po prostu są niedostępne. Im bardziej chcesz być ortodoksyjny, bezkompromisowy tym bardziej jesteś zostawiony sobie, a jak jesteś zostawiony sobie to się gubisz. O tym jest nagranie. Temat rzeka…

   Polubienie

 2. 1. Sedewakantyzm nie ma nic wspólnego z ortodoksją lub jej brakiem, co najwyżej jest błędem co do braku papieża – w obecnych czasach, moim skromnym zdaniem, uzasadnionym przez skandale w Rzymie dotyczące nie samej moralności lecz Wiary. Podobnie uznawanie za papieża danej osoby, która nim nie jest może być co najwyżej schizmą.
  2. Nie ma rytu trydenckiego – takie coś w przyrodzie ani Kościele nie istnieje, jeśli ktoś tak pisze – świadomie lub nie wprowadza w błąd, jest ryt rzymski.
  3. „Im bardziej chcesz być ortodoksyjny, bezkompromisowy tym bardziej jesteś zostawiony sobie, a jak jesteś zostawiony sobie to się gubisz” – jeśli chcesz być ortodoksyjny to akurat sięgasz do Tradycji Kościoła więc NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI ŻEBYŚ ZOSTAŁ POZOSTAWIONY SAM SOBIE.

  Polubienie

  • No i właśnie na tym to polega. Dyskusja nad poprawnością słów jakby np nie było wiadomo o co chodzi w określeniu Msza Trydencka. A poza tym jak ktoś się gubi w tych dyskusjach o błędach i schizmach to właśnie jest pozostawiony sobie. I mówiłam o ludziach, kapłanach bo oczywiście trzymając się Tradycji Kościoła jesteśmy blisko Boga.

   Polubienie

   • Język to podstawa mówienia o czymkolwiek. Nie bez przyczyny na początku było Słowo. Mogę napisać kapłan i mogę napisać klecha i też „będzie wiadomo o co chodzi”. Podobnie mogę gej czyli człowiek wesoły jak się oni samo zwą i mogę sodomita. Jest różnica?

    Polubienie

    • Te uwagi są tu nie na miejscu. Msza Trydencka to nazwa którą najwięcej ludzi w kojarzy, potoczna nazwa. Nie moja wina że tak jest.. Czy powiem trydencka czy rzymska w istocie nic nie zmienia. Żadne nie jest obraźliwe w intencji ani w efekcie.

     Polubienie

     • Pierwsze nie jest obraźliwe ale jest nieprawdziwe. W Trydencie nie powstał nigdy żaden ryt Mszy Św.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: