Nauka Katolicka

Strach przed krzyżem – Abp. Fulton J. Sheen

Wielu wiernych stoi dziś pod krzyżem i mówi: „Zejdź z niego, zejdź z niego, a uwierzymy”. Do Kościoła wdziera się nowa choroba: staurofobia. Stauros w języku greckim oznacza „krzyż”, a phobia oznacza „strach”. Stąd staurofobia to strach przed Krzyżem. Przedkładanie wszystkiego ponad dyscyplinę.

Adorując Eucharystycznego Pana podczas Godziny Świętej poznajemy wielką tajemnicę: aby postrzegać nasze życie modlitewne jako przyjmowanie wszystkich okoliczności i szczegółów życia, interpretując je w tej godzinie.

Wierzę, że każdy człowiek na świecie w swoim sercu znajduje się albo na krzyżu, albo pod krzyżem. Na krzyżu jest z Chrystusem: „z Chrystusem zostałem przybity do krzyża” – mówi święty Paweł (Ga 2, 20).

Ci spośród nas, którzy cierpią, znajdują się na krzyżu w sposób fizyczny. Najświętsza Matka, święty Jan i niewiasty u stóp krzyża były na nim poprzez swoje współczucie. Podobnie każdy człowiek na świecie znajduje się albo na krzyżu poprzez uznanie zasług Chrystusa i swój udział w tymże krzyżu, albo pod krzyżem.

Wielu wiernych stoi dziś pod krzyżem i mówi: „Zejdź z niego, zejdź z niego, a uwierzymy”. Do Kościoła wdziera się nowa choroba: staurofobia. Stauros w języku greckim oznacza „krzyż”, a phobia oznacza „strach”. Stąd staurofobia to strach przed Krzyżem. Przedkładanie wszystkiego ponad dyscyplinę.

Dlatego Godzina Święta wyćwiczy cię w rezygnacji, w przyjęciu woli Bożej i w robieniu dobrego pożytku z wszystkich działań danego dnia. Albowiem ostatniego dnia Pan powie do nas: „Pokaż mi swoje dłonie”. I tego dnia nasze ręce będą musiały być pokryte ranami, tak jak ranami były pokryte dłonie naszego Pana. I jeśli weźmiemy tę jedną ranę Godziny Świętej i damy ją Panu każdego dnia, możemy być pewni, że powie nam: „Pójdźcie, błogosławieni Ojca Mojego” (Mt 25, 34).

Arcybiskup Fulton J. Sheen

O autorze A. Szaroleta

Zdrowa nauka Kościoła przeciw baśniom modernistów: „Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom.” (2 Tym. 4:3-4)

0 komentarzy dotyczących “Strach przed krzyżem – Abp. Fulton J. Sheen

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: