OBOWIĄZKI i OBIETNICE w osobistym poświęceniu się SERCU JEZUSA – Wg. św. Małgorzaty Alacoque


Obowiązki osobiście poświęconych Sercu Bożemu

 

1. Uważając się za całkowitą własność Serca Jezusowego żywić do Niego szczególniejsze nabożeństwo i na wszelki sposób „czcić, miłować i wielbić To Serce” przez całe życie aż do śmierci.

2. Wynagradzać Sercu Jezusowemu za niewdzięczność, wzgardę, nieuszanowanie, lekceważenie, oziębłości świętokradztwa, jakich doznaje w Najświętszym Sakramencie od grzeszników;w tej intencji, jak i w innych intencjach Dzieła przyjmować Komunię
Św. w każdy pierwszy piątek miesiąca (w razie przeszkody — w niedzielę po nim następującą) i odbywać co miesiąc tzw. „Godzinę świętą„.

3. „Wyrzekając się wszystkiego, co by Sercu Jezusowemu mogło się nie podobać„, planowo, za poradą stałego spowiednika, wyzbywać się grzechów, przede wszystkim głównego (względnie wady), ewentualnie ćwiczyć ssę w odpowiedniej cnocie

Dla zyskania lepszych wyników w tej pracy nad sobą doradza się codziennie wieczorem odbywać rachunek sumienia przy pomocy tzw, „Miesięcznych adnotacyj duchownych‚”.

4. „Stosować się we wszystkim do świętych zasad Jezusowych„, tak w życiu prywatnym , jak i publicznym , oraz sumiennie spełniać obowiązki stanu. Dlatego bardzo się zaleca codziennie z czcią czytać Pismo św., zwłaszcza Ewangelię św., przez 15 minut, a nadto poświęcać tyleż czasu na czytanie innych książek treści religijnej.

5. „Zwracać się do Najśw. Serca Jezusowego we wszystkich potrzebach z pokorą, wielką czcią i zarazem z całą ufnością dziecięcą, zupełnie zdając się na Jego o nas troskę, jak dzieci na swego dobrego Ojca„.

6. Żywić „wielką miłość dla bliźnich modląc się za nich jak za siebie samych„, oraz utrzymując z nim i jedność i pokój, „gdyż jest to jeden ze Szczególnych skutków tego nabożeństwa, zjednoczenie serc poróżnionych I uspokojenie dusz„.

7, „W miarę całej naszej możności szerzyć kult Serca Bożego  a szczególnie poświęcenie się Jemu dusz, a to przez rozmowy, listy, książki, ofiary na ten cel, a jeszcze bardziej przez modlitwę i cierpienie.

8.  Codziennie odmawiać akt osobistego poświęcenia się i wraz z nim nosić na sobie ze czcią wizerunek Najśw. Serca Jezusowego.

9. W każdy pierwszy piętek miesiąca odnawiać swe poświęcenie się Sercu Jezusowemu; w tej intencji wysłuchać Mszy św., przystąpić do Komunii św. oraz goręcej odmówić akt poświęcenia się.

10. Ze szczególnym nabożeństwem obchodzić trzy uroczystości: Bożego Ciała, Serca Jezusowego i Chrystusa Króla, przystąpiwszy w te dni do Komunii św.

Wskazane jest przygotowywać się do nich przez nowenny oraz gorliwie przyczyniać się do ich zorganizowania by wypadły najwspanialej.

 

 

Obietnice Serca Jezusowego dane osobiście Mu poświęconym.

1. „Pan nasz odsłonił  skarby miłości i łask dla tych osób, które Mu się poświęcę i ofiaruję, a skarby te tak olbrzymie, iż nie potrafię tego wyrazić…”

2. „Boskie Serce jest… pewnym schronieniem dla wszystkich biednych grzeszników, którzy zechcą tam się ukryć dla uniknięcia sprawiedliwość Boga.” — „Umieszczając ich na szczególnej liście Swego Serca Boskiego… Jezus zapewnia ich zbawienie..” – Niszcząc panowanie szatana w duszach…, nie pozwoli zginąć żadnej z tych wszystkich, które Mu się poświęcę”.

3. „Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego u tych wszystkich, którzy Mu się poświęca i ofiaruję z zapałem, przyniesie obfity owoc i dokona wielkiej przemiany wewnętrznej.”

4. „W Sercu Jezusa „znajdą wszelkę pomoc potrzebną w ich stanie.”

5. Otrzymuję „błogosławieństwo niebios we wszystkich swych przedsięwzięciach’

6. Serce Jezusa będzie dla nich „ulgą w pracy„, „mocą w słabości (i) najlepszym lekarstwem na wszelkie zło „.

7. Serce Jezusa będzie dla nich „pociechą w troskach, strapieniach i smutkach„.

 

8. „Jako źródło wszelkich dóbr. zaradzi wszystkim ich potrzebom„, w pierwszym jednak rzędzie -— duchowym.

9. „W tym Sercu Najśw. znajdą miejsce ucieczki w ciągu całego ich życia”.

10. „Boskie Me Serce szczególnie w godzinę ich śmierci stanie się dla nich bezpiecznym schronieniem „. — „Jakże słodko będzie umierać po życiu, w ciągu którego żywiło się czułe i ustawiczne nabożeństwo do Najśw, Serca”

11. „Pan nasz ukazał… wiele imion tam (w Sercu Swym) zapisanych za to pragnienie, z jakim pracują dla Jego chwały, i dlatego nie pozwoli nigdy ich stamtęd usunąć”.

12, Tzw, „Wielka obietnica”; ,,W nadmiarze miłosierdzia Mego Serca obiecuję…, że wszechmocna Ma miłość udzieli ostatecznej łaski pomocy wszystkim, którzy przystąpię przez 9 z rzędu pierwszych piątków miesiąca do Komunii św., tak iż nie umrą w Mojej
niełasce ani bez Sakramentów i że boskie Me Serce będzie d!a nich bezpiecznym schronieniem w ostatnim momencie (ich życia)”.

 

 

Obietnica dla rodziny osobiście poświęconego.

,,Boskie Serce wynagrodzi nie tylko im (duszom Jemu poświęconym) osobiście, lecz także ich najbliższym (krewnym), na których Ono spogląda okiem miłosierdzia, by im przyjść z pomocą we wszystkich ich potrzebach, byle oni zwracali się do Niego z ufnością„.

 

 

POŚWIĘCENIE SIĘ SERCU JEZUSOWEMU
ułożone przez św. Małgorzatę Marię Alacoque

Ja N… oddaję i poświęcam Najświętszemu Sercu Jezusowemu całego siebie: życie moje, uczynki, trudy i cierpienia i pragnę jedynie odtąd każdą częścią mej istoty czcić Go, miłować i wielbić.
Nieodwołalnie postanawiam do Niego zupełnie należeć i wszystko czynić dla Jego miłości, a wyrzec się tego, co by się Mu mogło nie podobać.
Biorę Cię więc, Najświętsze Serce Jezusowe, za jedyny przedmiot mej miłości, za opiekuna mego życia, zapewnienie mego zbawienia, wsparcie mej słabości i niestałości, naprawę wszystkich błędów mego życia i za bezpieczne schronienie  w chwili śmierci.
Bądź więc, o Serce pełne dobroci, usprawiedliwieniem moim przed Bogiem Ojcem i odwróć ode mnie strzały Jego słusznego gniewu. O Serce miłości pełne! całą mą ufność w Tobie pokładam, gdyż lękam się mej złości i słabości, a spodziewam się wszystkiego po Twej dobroci!
Wyniszcz więc we mnie wszystko, co by Ci się nie podobać mogło lub opór Ci stawiało! niech miłość Twoja czysta tak się wyryje w mym sercu, abym Cię nigdy zapomnieć nie mógł, ani się odłączyć od Ciebie i zaklinam Cię na całą dobroć Twoją, niech imię moje będzie zapisane w Tobie, gdyż całym moim szczęściem i całą moją chwałą jest żyć i umierać jako Twój niewolnik.

 


OBOWIĄZKI I OBIETNICE W OSOBISTYM POŚWIĘCENIU SIĘ SERCU BOŻEMU według św. Małgorzaty Marii Alacoque . Wydawnictwo Dzieła Osobistego Poświęcenia się Najśw. Sercu Jezusowemu przy Kolegiacie św, Anny. Kraków. 1948 r.

WESPRZYJ NAS

Jeśli podobają się Państwu treści które publikujemy i uważacie, że powinny docierać do większej ilości odbiorców, prosimy o wsparcie rozwoju naszej strony.
Wybraną kwotą:

10,00 PLN
50,00 PLN
100,00 PLN

Lub inną dowolną:

PLN

Dziękujemy

WSPIERAM

ZASADY PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
Prosimy o merytoryczne komentarze. Naszym celem jest obnażanie kłamstwa, a nie przyczynianie się do potęgowania zamętu. Dlatego bezpodstawne opinie zaprzeczające obiektywnej prawdzie publikujemy wyłącznie, gdy zachodzi potrzeba reakcji na fałszywe informacje.

Jedna odpowiedź do „OBOWIĄZKI i OBIETNICE w osobistym poświęceniu się SERCU JEZUSA – Wg. św. Małgorzaty Alacoque”

  1. Awatar Kazanie o św. Małgorzacie Marii Alacoque – Niewolnik Maryi

    […] kapłańskie o tem święcie z brewiarza się odmawiają. Z dniem każdym, z chwilą każdą Najsłodsze Serce Jezusa coraz większą liczbę czcicieli znajduje. Obecnie, podczas Jubileuszu, Ojciec Święty Leon XIII […]

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com

%d blogerów lubi to: