W obronie Mszy Św. Wszechczasów – Prośba o modlitwę


Dzisiaj,  22 listopada 2019, o godz. 10:00 w Sądzie Rejonowym w Poznaniu, odbędzie się druga rozprawa w sprawie o opuszczenie przez Księdza Michała Woźnickiego SDB Kaplicy-Celi, w której kapłan odprawia codzienną Mszę Św. w tradycyjnym rycie rzymskim.

Dlatego w dzisiejszym dniu prosimy o modlitwę Różańcową za Księdza Michała Woźnickiego SDB, by wykonała się Wola Boża wobec obecnych problemów Kapłana z Domem Zakonnym Towarzystwa Salezjańskiego, a także o otoczenie opieką modlitewną  kapłanów związanych wyłącznie z Mszą Św. w rycie rzymskim i wszystkich kapłanów dojrzewających do takiej decyzji.

Mamy w Polsce dwóch kapłanów, salezjanów,  którzy podjęli decyzję odprawiania wyłącznie Mszy Świętej w rycie rzymskim. Pierwszym z nich jest Ksiądz Jacek Bałemba SDB. Niestety trzymając się wyłącznie tradycyjnej nauki Kościoła, są przez to zwalczani i przemilczani.

Ksiądz Michał Woźnicki SDB od 18 grudnia 2016 roku codziennie odprawia Mszę Św. w tradycyjnym rycie rzymskim. Msza Św. w rycie rzymskim (trydencka) nigdy nie została oficjalnie wycofana, (na mocy prawa kanonicznego jest to ryt ciągle obowiązujący i wiodący) i każdy kapłan ma prawo ją odprawiać bez jakiegokolwiek zezwolenia przełożonych, a wierni mają prawo do uczestnictwa w takiej Mszy.

Po usunięciu tej Mszy Św. z salezjańskiego kościoła w Poznaniu, salezjanie chcą usunąć Mszę Świętą, odprawiającego ją Kapłana i wiernych uczęszczających na Mszę z Domu Salezjańskiego.

Problemy Księdza rozpoczęły się 21 grudnia 2017 kiedy to Salezjanie poinformowali wiernych iż Msza Św. trydencka jest wycofana z kościoła a Ks. Michał otrzymuje skierowanie- przeniesienie do Marianówki w Kotlinie Kłodzkiej.

22 i 23 grudnia 2017 ze względu na zamknięcie drzwi kościoła przed Księdzem i wiernymi Msza Św. odprawiana jest na chodniku, pod drzwiami kościoła, a 24 grudnia w holu klatki schodowej w Domu Salezjańskim przy Wronieckiej 9.

Od 5 stycznia 2018 Msza Św. odprawiana jest codziennie w Kaplicy-Celi  księdza  Michała. Ksiądz zgadza się na przeniesienie pod warunkiem zapewnienia wiernym dostępu do codziennej Mszy Świętej w tradycyjnym rycie rzymskim w kościele przy Wronieckiej.

27 lipca 2018  Ksiądz oficjalnie zostaje usunięty ze zgromadzenia salezjańskiego. Jako powód podano „uporczywe nieposłuszeństwo prawnym nakazom Przełożonych w poważnej materii”.

Ks. Michał Woźnicki pozostając wierny złożonym przede wszystkim Panu Bogu ślubom nadal uważa się za salezjanina i walczy o  przywrócenie Mszy Świętej w tradycyjnym rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu. Szczegóły można znaleźć na stronie wobronieMszy.pl

 

Ks. Michał Woźnicki jest jednym z niewielu kapłanów którzy są wierni zasadzie „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od złego pochodzi” (Mt 5, 37). Za swoją bezkompromisową postawę katolickiego kapłana płaci cenę szykanowania, pomówień i piętnowania.

 

Polecamy jedną z wypowiedzi księdza Michała Woźnickiego. Ta ( z dnia 04.11.2019)  i inne są do wysłuchania na kanale You Tube „W obronie Mszy św.” . We Mszy Św. sprawowanej przez księdza Michała można codziennie uczestniczyć w sposób duchowy również za pośrednictwem kanału You Tube.

„Nie ma miejsca kościele dla Mszy Świętej w tradycyjnym rycie, dla Mszy Świętej, Rzymskiej bo zastąpiła tą że Mszę, przed 50 laty, w 1969 nowa msza posoborowa, Novus Ordo Missae, która nie jest mszą rzymską, chociaż książka, z której jest sprawowana nosi tytuł „Mszał Rzymski”. Jest mszą wyprodukowaną przez komisję, na zamówienie, której główną ideą przyświecającą było zerwanie ze wszystkim tym, co katolickie i co może ranić kacerzy, heretyków, protestantów, od tamtego czasu już, braci w wierze.

Może też nie podobać się żydom, a przede wszystkim, z ideą wyrzucenia wszystkiego co przypominałoby, przywoływałoby w sposób bezpośredni, że to Ofiara! Ofiara Jezusa Chrystusa. Ta sama, raz dokonana na Krzyżu, teraz na Ołtarzu. Zawsze z tym pierwszym celem, dla Uwielbienia Boga i najistotniejszym, przebłagania za grzechy Kapłana, wiernych, całego Kościoła, całego świata.

Nie ma miejsca dla Ofiary Mszy Świętej, bo jest miejsce dla posoborowej uczty, dla której nie potrzeba Ołtarza, wystarczy stół, nie potrzeba Mszału Rzymskiego, ale mszału który nazwano „Rzymskim” Kapłan nie musi już stać przed Bogiem, stoi przed ludźmi jak aktor, jak aktorzyna, pajac. Tyłem do Boga, jak Piotr, który wyszedł przed Jezusa i powiedział „Panie nie przyjdzie to nigdy na Ciebie” I usłyszał słowa „Zejdź mi z oczu, szatanie, jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie.

Nie ma miejsca dla Mszy Świętej w tradycyjnym rycie rzymskim, bo jest miejsce dla diabelskiej mszy, która prowadzi katolików do protestanckiej wiary, do wyrzeczenia się wiary.. Apostazja! Przykładem tego jest współczesny Rzym! Franciszek papież, biskupi kardynałowie, ot choćby zebrani na synodzie amazońskim, którzy zamiast Matki Najświętszej czcić, pogańskie demony, diabły czczą i żałują kiedy jaki wierny katolik wyrzuci je w rzekę, w wodę, by szły do morza!

Niech przed nami uchylają drzwi!  Dopóki do Kościoła nie wróci Msza Święta w tradycyjnym rycie rzymskim, na Ołtarz a nie na posoborowy stół! Na Ołtarz, któremu nie przeszkadza, którego nie zasłania posoborowy stół,  będziemy wołać, modlić się i Pana Boga przepraszać, że w tym kościele od 50 lat obrażany jest Bóg, profanowany jest Bóg, niszczona jest dusza człowieka, profanowana jest dusza człowieka pod niepoznaką…”

 


Żródło: wobronieMszy.pl , fot. youtube

 

[Oprac. A.S]


ZASADY PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
Prosimy o merytoryczne komentarze. Naszym celem jest obnażanie kłamstwa, a nie przyczynianie się do potęgowania zamętu. Dlatego bezpodstawne opinie zaprzeczające obiektywnej prawdzie publikujemy wyłącznie, gdy zachodzi potrzeba reakcji na fałszywe informacje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com

%d blogerów lubi to: