KRZYŻ – Tylko taką drogą dochodzi się do zbawienia. – św.o. Pio


Wzorem i przykładem według którego należy kształtować i prowadzić nasze życie jest Jezus Chrystus. Za swój sztandar wybrał on jednak Krzyż i dlatego pragnie, żeby wszyscy jego uczniowie przemierzyli drogę Kalwarii, niosąc swój Krzyż. A potem umarli rozpięci na nim. Tylko taką drogą dochodzi się do zbawienia.

Miej w swym sercu Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego, a wszystkie Krzyże świata będą ci się wydawać różami. Ci którzy uczuli ukłucia korony cierniowej zbawiciela – naszej głowy. W żaden sposób nie czują już innych ran.

Bądźcie gotowi zawsze szczodrze odpowiadając na wasze powołanie stając się godnymi Jezusa. Jemu podobnymi w doskonałości, znanej już z Pisma i św. ewangelii. Jednakże by takie naśladowanie stało się możliwe konieczna jest codzienna medytacja i refleksja nad jego życiem. Z medytacji [modlitwy] i refleksji rodzi się szacunek dla działania Jezusa. A z szacunku pragnienie i moc naśladowania.

Nie cofaj się ani się nie zatrzymuj w drodze na Kalwarię twego życia.
Jezus niezawodnie wyciągnie ku tobie rękę, żebyś się nie potknął.
Słodkim oparciem niech będzie dla ciebie myśl o tym, że podtrzymuje cię Boża łaska, a także myśl o nagrodzie przygotowanej ci przez Jezusa.

Pan, doświadczając nas krzyżami i cierpieniami, zawsze zostawia w naszym sercu promyk światła, dzięki zachowujemy ku niemu zawsze ufność i widzimy jego niezmierzoną dobroć.

Św. Ojciec Pio


ZASADY PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
Prosimy o merytoryczne komentarze. Naszym celem jest obnażanie kłamstwa, a nie przyczynianie się do potęgowania zamętu. Dlatego bezpodstawne opinie zaprzeczające obiektywnej prawdzie publikujemy wyłącznie, gdy zachodzi potrzeba reakcji na fałszywe informacje.

2 odpowiedzi na „KRZYŻ – Tylko taką drogą dochodzi się do zbawienia. – św.o. Pio”

 1. Awatar Maria Bigus
  Maria Bigus

  Niewola bardzo źle mi się kojarzy Matka Boska jest moją przyjaciółką rozmawiam z nią modlę sie i to mi wystarczy nie chcę być zniewolona wystarczy ze Pis nas zniewala

  Polubienie

  1. Awatar Agnieszka
   Agnieszka

   Jeśli jest przyjaciółką to już bardzo dużo 🙂 Wiele można zbudować na takiej relacji z Matką Bożą. Niewolnictwo to może być kolejny krok, choć tak naprawdę tu nie chodzi o samo słowo niewolnik. Ważne jest żeby się NMP oddać aby nas prowadziła na naszej drodze, Można się nazwać rycerzem Niepokalanej, jak o. Kolbe czy po prostu Jej dzieckiem. Przecież na pewno nie ma Pani obaw że Przyjaciółka, jaką jest Maryja będzie do czegoś zmuszała albo karała za coś jeśli Jej nie posłuchamy. Maryja nie wydaje nam poleceń. Nie na tym polega „niewolnictwo”. Jeśli się w pełni oddajemy Ona może wpływać na nasze myślenie i odczuwanie. To dary przez Nią od Ducha Świętego, natchnienia, siły potrzebne do codziennych zmagań….i wiele więcej. Dzięki takiemu prowadzeniu nas za rękę pogłębia się nasza więż z Panem Bogiem 🙂 Warto poczytać „A B C osobistego oddania się Maryi – cz. I . Ideologia” w zakładce menu Niewolnik Maryi. Tu tylko zacytuję fragment, który jest istotą oddania:
   Ale najwyższym (stopniem) z wszystkich jest całkowite oddanie Jej siebie na własność. Jeśli chcesz oddać się Matce Bożej powinieneś Jej powiedzieć: „Matko, kocham Cię, mam do Ciebie pełne zaufanie i dlatego oddaję się Tobie całkowicie, by przez Ciebie należeć do Chrystusa. Oddaję Ci moje ciało z wszystkimi jego członkami i zdolnościami, moją duszę i wszystkie jej władze, wszystko to, co posiadam z rzeczy materialnych i kiedykolwiek będę posiadał, także wszystkie moje dobra duchowe i nadprzyrodzone. Oddaję się Tobie do dyspozycji, byś uważała mnie za Swoją własność i czyniła ze mną i wszystkim co posiadam, co się Tobie podoba. Wiem, że Ty lepiej znasz wolę Bożą, dlatego proszę byś nie oglądała się na moją wolę i moje życzenia, gdyby były odmienne od Twoich, ale przeprowadzała Swoje i Boże plany nawet wbrew mojej woli.”
   Pozdrawiam:)
   Z Panem Bogiem!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com

%d blogerów lubi to: