Nauka Katolicka

„Wystarczy ci mojej łaski.” 

Dlatego nabierz odwagi. Jezus kieruje do ciebie te same słowa, które usłyszał święty Paweł. Walcz mężnie, a pozyskasz nagrodę przygotowaną dla silnych dusz. 

Niech cię nie napawają lękiem te niezliczone pokusy, które bez przerwy cię atakują. Duch Święty zapowiedział, że pobożna dusza, która starać się będzie postępować śladami Pana, musi się przygotować na pokusy.
Nabierz przeto odwagi, bo pokusa jest pewnym i niezawodnym znakiem zdrowia duszy. Niech pomaga Ci ją pokonać myśl, że życie świętych nie było wolne od prób.
Św. Paweł, Apostoł Narodów, po tym, jak został porwany do raju, tak dalece był doświadczany, że szatan posunął się do spoliczkowania go. Dobry Boże! Kto może o tym czytać i nie poczuć mrowienia na plecach! Ileż łez, ileż westchnień, ileż skarg, ileż modlitw zanosił do nieba ten święty Apostoł, by Pan zechciał odsunąć od niego tę najbardziej bolesną próbę! Co jednak Jezus odpowiedział? Tylko jedno; Wystarczy ci mojej łaskiCzłowiek doskonali się w słabości.
Dlatego nabierz odwagi. Jezus kieruje do ciebie te same słowa, które usłyszał święty Paweł. Walcz mężnie, a pozyskasz nagrodę przygotowaną dla silnych dusz.

 Chwile ciszy z Ojciec Pio. – 4 września 1916 r., list do Marii Gargani

Zdrowa nauka Kościoła przeciw kłamstwom modernistów: „Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom.” (2 Tym. 4:3-4)

1 komentarz dotyczący “„Wystarczy ci mojej łaski.” 

  1. Anonim

    Święty Ojcze Pio wstawiaj się za nami AMEN.

    Polubione przez 2 ludzi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

<span>%d</span> blogerów lubi to: