ZBAWIENIE PRZEZ NIĄ


„Głosy Katolickie” (grudzień 1924) podają, że w XVIII wieku żył we Francji świątobliwy zakonnik-kapłan. Ludwik Maria Grignion [de] Montfort. Był on wielkim czcicielem Matki Boskiej. Prócz licznych książek pobożnych napisał on niewielką książeczkę pod tytułem: „Ofiarowanie się Jezusowi przez Maryję”. Dziełko to ma swoją ciekawą historię.

Otóż on sam przepowiedział, że szatan ukryje to dziełko, aby nie dostało się do rąk wiernych, bo będzie w nim widział wielką dla siebie przegraną. I tak się stało. Mimo poszukiwań przeleżało ono ukryte w bibliotece około lat 100. Znaleziono je przypadkiem w 1842 r. i zaraz drukiem ogłoszono.

W tym dziełku między innymi powiada on: „Powstaną ludzie bardzo święci. Ci dojdą do świętości przez cześć szczególną Najświętszej Panny, którą będą mieć w pamięci i w sercu, jako najdoskonalszy wzór świętości i jako potężne źródło łask Bożych. Tych świętych, zwłaszcza przy końcu świata, wzbudzi Bóg przez Maryję, Matkę swoją, a to w tym celu, aby te dusze, pełne łaski i gorliwości, stawiły opór nieprzyjaciołom Boga, zewsząd z zajadłością powstającym.

Będą te dusze miały szczególniejsze nabożeństwo do Najświętszej Panny. Ona to oświeci je swoim światłem, wyżywi je swoim mlekiem, powiedzie je swoim duchem, podtrzyma je swoją dłonią, ustrzeże je swoją opieką. Te dusze jedną niejako ręką walcząc będą zmiatały kacerzy z ich kacerstwami, a drugą ręką będą budować świątynię prawdziwego Boga i miasto Boże. Wszystkich zaś przywiodą do prawdziwej czci Matki Boskiej i słowem, i przykładem. Będą one miały wielu nieprzyjaciół, ale odniosą i wiele zwycięstw i przyczynią wiele chwały Bogu samemu. Bo jak przez Maryję rozpoczęło się zbawienie, tak i przez Nią się dokończy…”
Kto wie, czy świata koniec daleki. Wielu poważnych uczonych i świątobliwych ludzi sądzi, że z tego, co się obecnie na świecie dzieje, mamy prawo wnioskować, że jest on już dosyć bliski. Bo czyż nie ma dzisiaj „nieprzyjaciół Boga, zewsząd z zajadłością powstających”? Czyż antychryst nie ma swoich wielbicieli?…

W te zwłaszcza dni, mówi wyżej wspomniane proroctwo, wzbudzi Pan Bóg ludzi, którzy przez cześć szczególną ku Najświętszej Pannie sami się uświęcą, i nie tylko stawią opór zajadłym nieprzyjaciołom Boga, ale zmiotą z oblicza ziemi kacerstwa, bałwochwalstwa, bezbożności, zbudują świątynię prawdziwego Boga i wszystkich przywiodą do prawdziwej czci Matki Boskiej.

Czyż to nie właśnie cel i wszystkich Rycerzy i Rycerek Niepokalanej?

Ale czytamy dalej: „będą one miały wielu nieprzyjaciół”. – I na to więc musimy być gotowi.

Lecz „odniosą i wiele zwycięstw i przyczynią wiele chwały Bogu samemu”.

Bo jak przez Maryję rozpoczęło się zbawienie, tak przez Nią się dokończy…

Rozważmy to wszystko dobrze

 


ZBAWIENIE PRZEZ NIĄ – „Rycerz Niepokalanej„, sierpień 1926r.

„Ofiarowanie się Jezusowi przez Maryję” świętego Ludwika Grignion de Montfort zostało wydane w 1886 r pod tytułam :„Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”. 
Całość traktatu w formacie PDF i w wersji online dostępna tutaj:

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – PDFSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: