Bożki własnych grzechów – Badanie CBOS: Więcej Polaków deklaruje bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych niż Przykazań Bożych


28 grudnia CBOS podał wyniki badań na temat moralności Polaków pod hasłem: Stosunek Polaków do wybranych zjawisk i zachowań kontrowersyjnych moralnie.

Respondenci wyrażali swój stosunek do danych zachowań posługując się skalą od 1 do 7, gdzie 1 oznaczało iż dane postępowanie jest zawsze złe i nie może być usprawiedliwione, a 7 – że nie ma w nim nic złego.

Nas interesują głównie te głosy bezwzględnego potępienia. Zgodnie z zasadą „niech mowa wasza będzie tak, tak nie nie…” bo co ponad to  kierowanie się podszeptami szatana i/albo własnym ego. 

Zakładając więc że respondenci nie oszukiwali samych siebie , czy też nie mówili tego co wypada powiedzieć dane wyglądają następująco:

Polacy bezwzględnie potępiają (uważają za bezwzględnie złe) takie zjawiska i zachowania jak: wykorzystywanie pracowników przez pracodawców 95% głosów, przyjmowania łapówek 93%,  bicie dzieci 70%, a 66% zdradzanie współmałżonka. 

23% zdecydowanie potępia rozwody (51% popiera), a 20% konkubinat (trzy razy więcej zwolenników -63%).  Natomiast stosowania środków antykoncepcyjnych nie toleruje tylko 17% respondentów, podobnie jak uprawiania seksu przed zawarciem małżeństwa -16 % . Poparcie dla obu tych praktyk jest po 4 razy większe (odpowiednio 62% i 63%).

Aborcję zdecydowanie potępiło tylko 32% badanych a eutanazję 41%. Dziwne rozróżnianie w wartości życia…

 

Analityk CBOS we wnioskach z badania wskazuje że osoby regularnie (przynajmniej raz w tygodniu) praktykujące religijnie, nie w pełni akceptują nauczanie Kościoła katolickiego – „zwłaszcza w wymiarze seksualności i obyczajowości”

Co czwarta osoba twierdząca że opiera się na moralności katolickiej, jednocześnie nie jest przeciwnikiem seksu przedmałżeńskiego (27%), konkubinatu (26%), antykoncepcji (26%) i rozwodów (25%). 

Przypominam tu, że katolik jest zobowiązany wierzyć i akceptować wszystkie prawdy wiary i przykazania, nie tylko wybrane. Inaczej nie jest katolikiem.  

 

Trzeba jeszcze zwrócić uwagę że aborcję zdecydowanie potępiło tylko 32% badanych, konkubinat 20%, a seks przedmałżeński 16%. Przy porównaniu tego do 34% zdecydowanych przeciwników jazdy na gapę środkami komunikacji miejskiej, czy z 40% procentami potępiającymi przekraczanie prędkości na drogach wnioski są opłakane. Więcej Polaków deklaruje bezwzględną słuszność przestrzegania przepisów drogowych niż przykazań Bożych. 

Badanie wyraźnie pokazuje że Polacy potępiają to co zagraża ich interesom doczesnym. A życiem wiecznym niewielu jest realnie zainteresowanych. Taką oto mamy katolicką Polskę i tzw. katolików, którzy Pana Boga traktują jak darmową pralnię grzechów, ale tylko jak im przyjdzie ochota coś zmienić; i za które nawet nie żałują, tylko świadomie robią to co przeczy przykazaniom i myślą że Bóg się zadowoli ewentualnym wyklepaniem tego na spowiedzi. Nie widzą że to drwina z Pana Boga i grzech przeciw Duchowi Świętemu. Nie wspominając już o tych, którzy już grzechu za grzech nie uznają, a deklarują się katolikami. Uparcie nic nie chcą widzieć, ani słyszeć. 

To jest ich bożek – własne ja, do którego myślą że dostosują Boga, bo tak im mówią moderniści humaniści wywyższający człowieka detronizując Boga. Następny etap – droga synodalna, czyli demokracja w ich „kościele” sformalizowana – To wierni mają mówić Bogu co słuszne, a co trzeba zmienić, żeby sodomici czy inni grzesznicy czuli się w owym „kościele” dobrze. 

Pora już zobaczyć, że tam już prawie nikt nie czci Boga, tylko własny, przystosowany do grzechów Jego obraz . A to oznacza że nie jesteś w Kościele Katolickim, tylko w sekcie która prowadzi cię na zatracenie. Nie licz że podszywający się pod katolickich duchownych kapłani modernistycznego kościoła ci o tym powiedzą.

Albo zaczniesz szukać prawdziwej nauki Chrystusa, albo sam Mu będziesz mówił co jest słuszne a co nie. Twój wybór Polaku. Jednak z konsekwencjami się licz…

 


Agnieszka Szaroleta

 

WESPRZYJ NAS

Jeśli podobają się Państwu treści które publikujemy i uważacie, że powinny docierać do większej ilości odbiorców, prosimy o wsparcie rozwoju naszej strony.
Wybraną kwotą:

10,00 PLN
50,00 PLN
100,00 PLN

Lub inną dowolną:

PLN

Dziękujemy

WSPIERAM

ZASADY PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
Prosimy o merytoryczne komentarze. Naszym celem jest obnażanie kłamstwa, a nie przyczynianie się do potęgowania zamętu. Dlatego bezpodstawne opinie zaprzeczające obiektywnej prawdzie publikujemy wyłącznie, gdy zachodzi potrzeba reakcji na fałszywe informacje.

4 odpowiedzi na „Bożki własnych grzechów – Badanie CBOS: Więcej Polaków deklaruje bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych niż Przykazań Bożych”

 1. Awatar vrs

  Smutna konstatacja ale to dość tępe i zarazem przewrotne pokolenie długo hodowano.

  Polubienie

  1. Awatar Agnieszka

   A ta tępota to najwyraźniej kara boska za pławienie się w grzechu. Nie pojmuję jak inaczej wytłumaczyć że ludzie prostych wniosków nie potrafią wyciągać tylko wiją sobie właśnie jakieś przewrotne uzasadnienia.
   Jak to w którejś z nauk katolickich kiedyś publikowalismy- gdyby z faktu że 2+2 jest 4 wypływały jakieś obowiązki moralne to i to już by dawno zakwestionowano.

   Polubienie

   1. Awatar vrs

    Ludzie są tresowani. Na przykład wprowadzane są bezrozumne przepisy i ludzi trenuje się do ich przestrzegania. A z wytresowanym można wszystko.
    Jeśli chodzi o przykłady z „polskich dróg” to niektórzy nauczyli się bić pokłony przed każdym fotoradarem, zwalniając znacznie poniżej dopuszczalnego limitu.

    Polubienie

    1. Awatar Agnieszka

     To prawda. Mało kto jednak widzi że zniszczenie wiary w tym pomogło. Ludzie żyją w matrixie modernistycznym, nie tylko stworzonym przez media.

     Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com

%d blogerów lubi to: