Bluźniercza „Pieta” chwalona przez watykańską gazetę – Wmówią Ci wszystko jeśli nie znasz nauki Chrystusa


Na okładce wydania z grudnia 2021 r. Donne, Chiesa, Mondo [Kobiety, Kościół, Świat], comiesięcznego kobiecego dodatku watykańskiej gazety L’Osservatore Romano, opublikowano zdjęcie rzeźby która w mediach społecznościowych zyskała miano „pieta pederastii”. Od października 2021 (do 28 lutego 2022) to bluźnierstwo autorstwa Jacopo Cardillo jest eksponowane w tzw. „kościele artystów” w Rzymie, w bazylice Santa Maria in Montesanto. 

Polémica por una 'pietà' con dos hombres desnudos en una iglesia romana

Oficjalnie ta parodia Piety jest przedstawiana jako „moment skupienia i bólu, w którym ludzkość utożsamia się od wieków”

Są Państwo skupieni ? 

Jeden z komentarzy znaleziony w sieci jasno przedstawia o co w tym chodzi:

„Tego nie można uznać za sztukę, bez względu na to, jak dobrze jest wyrzeźbiony. Po pierwsze dlatego, że jest to prymitywna kopia czegoś, co już zostało zrobione, „Pieta” de Michelangelo. Po drugie, sztuka musi pokazywać piękno i podnosić na duchu. Aby było piękno, musi być porządek i cel. Homoseksualizm jest nadal zaburzeniem natury ludzkiej. Celem tej pracy jest nic innego jak prowokacja, a tym bardziej, jeśli jest wystawiana w katolickiej świątyni. A to podnosi na duchu jak stado świń tarzających się w błocie.”

 

Można tylko dodać że każdy katolik mający choć odrobine wiary i miłości do Chrystusa powinien być przerażony tym, że to zepsucie i zgnilizna którą oferują w tym przypadku parodiując Najświętszą Matkę, to tylko ułamek zniewag i świętokradztwa które dokonuje się w posoborowym fałszywym antykatolickim kościele. 

Nie miej złudzeń, że jeśli wchodzisz do kościoła w którym jeszcze taka rzeźba nie stoi, to możesz być pewien że wierzysz po katolicku. Tak jak lata temu nie zakazano Ci klękać przed Chrystusem, a sam wyprostowałeś sobie kolana przyjmując Komunię Św., tak wmówiono ci inne wygodne dla ciebie rzeczy. Teraz gdy toczy się świętokradztwo jak lawina gorszy cię już tylko zdjęcie i że karzą ci wyciągać rękę. A może już nie gorszy… 

I spierasz się czy Tradycja katolicka i katolickie tradycyjne nauki są jeszcze aktualne, czy to już przeżytek. „Nowa Ewangelizacja” cię przeżarła, tylko nie wiesz, że nowej – „innej” nie ma; bo prawdziwej nie znasz. Nie znasz Chrystusa.

Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową” (Ga 1, 6-7).

Człowieku obudź się! Nie jesteś katolikiem jeśli nie wierzysz w to co Kościół ZAWSZE WIERZYŁ! 

Kościół jest tam gdzie Tradycja . Jeśli jej nie znasz to dasz sobie wmówić wszystko.

 A po Soborze Watykańskim II Pan Bóg nie zmienił doktryny.

https://atomic-temporary-160379284.wpcomstaging.com/2021/12/02/pismo-sw-i-tradycja-zrodlami-wiary-krotkie-uzasadnienie/


Agnieszka Szaroleta

Źródło: traditioninaction.org

 

WESPRZYJ NAS

Jeśli podobają się Państwu treści które publikujemy i uważacie, że powinny docierać do większej ilości odbiorców, prosimy o wsparcie rozwoju naszej strony.
Wybraną kwotą:

10,00 PLN
50,00 PLN
100,00 PLN

Lub inną dowolną:

PLN

Dziękujemy

WSPIERAM

ZASADY PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
Prosimy o merytoryczne komentarze. Naszym celem jest obnażanie kłamstwa, a nie przyczynianie się do potęgowania zamętu. Dlatego bezpodstawne opinie zaprzeczające obiektywnej prawdzie publikujemy wyłącznie, gdy zachodzi potrzeba reakcji na fałszywe informacje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com

%d blogerów lubi to: