Kazanie na uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, 29.06.2020 r. – Ks. Jacek Bałemba

YouTube Poster

„Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową.  Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty!” (Ga. 1. 8-9)


Tagi:

2 komentarze do “Kazanie na uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, 29.06.2020 r. – Ks. Jacek Bałemba”

 1. Sytuacja jest jednakowoż troszkę kuriozalna:
  1. Ks. Jacek siedzi w pustym konfesjonale bo zakłada że ktoś przyjedzie do Międzyborza na Spowiedź circa about 21 wieczorem i będzie wracał po nocy. Założenie chwalebne, ale niezbyt realistyczne.
  2. Od konfesjonałów SSPX w niedalekim 700-tysięcznym Wrocławiu ludzie odchodzą w pierwszy piątek od konfesjonału z kwitkiem, bo Kapłan dojeżdża ok. 200 km a SSPX umyśliło sobie prowadzić publiczny Różaniec tuż po Mszy. Znów założenie chwalebne, ale mało realistyczne, bo jednak, wedle zasad sztuki wojennej, gdy żołnierzy mało rzuca się ich na kluczowy odcinek frontu, zaś Sakramenty Św. powinny być mimo wszystko ważniejsze.
  A może by tak skoro kapłan SSPX nie jest w stanie obsłużyć wszystkich penitentów się jakoś porozumieć (a jest jeszcze x. Kowalczyk w Cieszkowie)?

  1. Agnieszka – Zdrowa nauka Kościoła przeciw kłamstwom modernistów. „Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom.” (2 Tym. 4:3-4)

   Ja myślę że ten komentarz raczej powinien być skierowany do księży z Bractwa, ewentualnie też ks. Jacka, a nie do wyciągania wniosków tutaj.
   W każdym razie wg mnie bardziej prawdopodobne że kapłan z Bractwa orientuje się o pustym konfesjonale.u ks.Bałemby niz Ks.Balemba o nadmiarze penitentów w Bractwie. Nie mam wiedzy. Nie będę komentować tych relacji.

Skomentuj