Kolejne podejście Franciszka w zwalczaniu Tradycji –  „Wyzwolić” Kościół od „przestrzegania religijności” aby stał się wiarygodnym 


Franciszek w homilii 29.06. 21.r z okazji Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła oznajmił że : tylko wolny Kościół jest Kościołem wiarygodnym.

I kolejny już raz dał do zrozumienia jak przeszkadza mu Tradycja Kościoła i katolicy jej wierni.

Oznajmił że formalne przestrzeganie religii przez św. Pawła i „nieustępliwa obrona tradycji” zatwardziły jego serce, zamiast otworzyć go na miłość Boga.

A my : 

„Podobnie jak Paweł, jesteśmy wezwani, by być wolnymi od obłudy zewnętrzności; aby być wolnymi od pokusy narzucania się z mocą świata, zamiast ze słabością, która czyni miejsce dla Boga; wolnymi od przestrzegania religijności, która czyni nas surowymi i nieelastycznymi; wolnymi od dwuznacznych związków z władzą i od lęku przed byciem niezrozumianymi i atakowanymi.”

 

Ewidentnie Św Paweł przeszkadza Franciszkowi, bo nie jest to pierwszy raz, kiedy w przewrotny sposób fałszuje naukę wypływającą z jego listów. 

Podczas audiencji generalnej 23 czerwca 2021 r. Franciszek mówił na temat Listu św. Pawła do Galatów i tego fragmentu:

 „Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową.  Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty!”
 

Jeśli ktoś myśli, że wie o czym mówił św Paweł to może się zdziwić. Franciszek wyjaśnił to „elastycznie” i „wyzwalając się” od nauki katolickiej i zdrowego rozsądku. 

Stwierdził że za naszych czasów: „Nie brakuje kaznodziejów, którzy, zwłaszcza dzięki nowym środkom komunikacji, mogą niepokoić wspólnoty. Przedstawiają się… aby nalegać, jako prawdziwi „strażnicy prawdy”… jaki jest najlepszy sposób bycia chrześcijanami”.

„I stanowczo twierdzą, że prawdziwe chrześcijaństwo jest tym, do którego przynależą, często utożsamiane z pewnymi formami przeszłości, i że rozwiązaniem dzisiejszych kryzysów jest powrót, aby nie utracić autentyczności wiary. Również dzisiaj, jak i wtedy, istnieje pokusa, by zamknąć się w niektórych pewnikach nabytych w dawnych tradycjach”.

Wyjaśnił, że tych „nowych kaznodziejów” można rozpoznać po ich „sztywności”, w przeciwieństwie z „głoszeniem Ewangelii, która czyni nas wolnymi, czyni nas radosnymi”.

 

Tak więc List św Pawła przestrzegający przed uleganiem herezjom i przekręconym naukom Chrystusa, Franciszek wykorzystuje do krytykowania katolików wiernych Chrystusowi i temu co napisał Św. Paweł ! 

Bezczelnie głosi „inna ewangelię „!

Nie wspominając już, że kolejny raz pokazując ich jako „sztywnych” i „nieradosnych” nie pasujących do Kościoła, robi nagonkę na katolików, którzy o Tradycji usiłują przypominać innym. 

 

Przeto bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu (2 Tes 2,15);

Co robić kiedy w Kościele pojawia się taki „ewangelizator” , tępiciel „pewników nabytych w dawnych tradycjach” i wprowadzający zamęt i zniszczenie w duszach mówi Kościół, za św. Pawłem m.in słowami św. Wincentego z Lerynu :

W samym zaś znowu Kościele trzymać się trzeba silnie tego, w co wszędzie, w co zawsze, w co wszyscy wierzyli. 

A jak ma postąpić, jeśliby jakaś nowa zaraza już nie cząstkę tylko, lecz cały naraz Kościół usiłowała zakazić? Wtedy całem sercem przylgnąć winien do starożytności; tej już chyba żadna nowość nie zdoła podstępnie podejść. 

A św. Paweł mówi jeszcze jaśniej :

Nakazujemy wam, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który postępuje wbrew porządkowi, a nie według tradycji, którą przejęliście od nas (2 Tes 3,6).


 


ZASADY PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
Prosimy o merytoryczne komentarze. Naszym celem jest obnażanie kłamstwa, a nie przyczynianie się do potęgowania zamętu. Dlatego bezpodstawne opinie zaprzeczające obiektywnej prawdzie publikujemy wyłącznie, gdy zachodzi potrzeba reakcji na fałszywe informacje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com

%d blogerów lubi to: