Katolicki kraj – Polska?


Polska postrzegana jest przez Polakow jako kraj konserwatywny i katolicki, a nawet można powiedzieć ultrakatolicki .

Czy tak jest na prawdę ?

Niestety nie i to już zaczęło się bardzo dawno. To nie jest efekt ostatnich 30 lat jak niektórzy twierdzą. Polacy posłuchali Matki Boskiej, tego co im przekazała w Gierzwałdzie. Odzyskaliśmy niepodległość. Po tylu latach niewoli. To na pewno był powód do dumy i radości, a także do wdzięczności dla Niepokalanej.

Lecz co Polacy zrobili?

Jak wyglądała ta wdzięczność ?

Zaakceptowaliśmy dyktaturę na pewno nie katolickiego Piłsudskiego (socjalisty). Stworzyliśmy najbardziej liberalne prawo aborcyjne po Związku Radzieckim. Usuwanie ciąży było tak powszechne , że mówiąc w przenośni można to było zrobić na każdej ulicy.

Tak .Polska tonęła w rozpuście , pijaństwie i krwi nienarodzonych. Oczywiście to była inna struktura społeczeństwa niż dzisiaj. 70% ludzi mieszkało na wsi, a więc przyrost naturalny był dosyć duży. W 1921 roku Polska liczyła 27 milionów a w 1938 liczbę ludności szacuje się na 35 mln.

Wiadomo że to były ciężkie czasy , ale fakty są takie że nie byliśmy wcale takim wspaniałym katolickim społeczeństwem. Można powiedzieć że liczbowo ratowało nas tylko to, że większość ludzi mieszkało na prowincjach i tylko dlatego można nas było nazywać krajem katolickim.

Musimy jednak pamiętać ,że dary od Boga trzeba szanować, ponieważ kary są większe dla tych szczególnie obdarowanych. Od nich się więcej wymaga.

W 1917 Matka Boska w Fatimie zapowiada następną wojnę jako karę dla świata. Wybucha II wojna światowa, poprzedzona znakami, tak jak ostrzegała. Spójrzmy na liczbe ofiar:

ZSRR około 27 000 000

Polska około 6 000 000

Żydzi około 6 000 000

Podane dane mają na celu pokazanie kto został ukarany. Oczywiście można dalej twierdzić że jesteśmy narodem wybranym .Parę lat przed wojną, przed zapowiadaną karą s. Faustyna Kowalska twierdziła że Jezus nas szczególnie ukochał itp.

Prawda jest taka że zostaliśmy ukarani na równi z żydami. Oni, to nie trzeba tłumaczyć za co. Polacy to jednak jest inna sprawa . Matka Boska obiecała nam wolność i stał się praktycznie cud. Odzyskaliśmy niepodległość. Co z tym zrobiliśmy pisałem wyżej.

Jak sytuacja wygląda teraz?

Wcale nie jest lepiej. W społeczeństwie nie ma prawie żadnego poparcia dla ruchów pro-live. Wszyscy zganiają winę za nieuchwalenie ustawy antyaborcyjnej na polityków.

To nie jest prawda. Politycy dysponują sondażami. Całe sztaby ludzi bada nastroje społeczne. Z tych badań po prostu wynika , że wśród Polaków nie ma takiego zapotrzebowania.

Ciekawe jest też to , że w Polsce mówi się o około 90% katolików , a więc potęga . Na dzisiejsze czasy to nawet imperium , ale pozostała społeczność katolicka traktuje nas jak idiotów, którym nie warto nic mówić. To widać na każdym kroku np. sprawa listów Vigano. Katolickie media na świecie rozpisują się o tym, a w Polsce milczenie. Krytyka Soboru Watykańskiego II i Borgolio jest już nagminna ale nie w Polsce.

Dlaczego?

Ponieważ staliśmy się narodem bezwolnym, a nawet bezrozumnym, stąd takie poparcie dla wszelakich lewackich poglądów. Wszyscy powoluja sie na Janem Pawłem II i pomijając jakim papieżem on był (poza Polską to już nie jest takie oczywiste) ale czy ktoś w ogóle wie co on mówił o np. aborcji czy rodzinie?

Ilu z nas potrafiło by racjonalnie odpowiedzieć na jakies stawiane zarzuty w stosunku np do JPII ?

Racjonalnie a nie sloganami nie opartymi na żadnych faktach.

Dlatego tak jestesmy traktowani. Nie trzeba nas o niczym informowac. Jak nastąpią zmiany to i tak je zakceptujemy . Powiedzą nam że JP II tak sobie zyczyl. To wystarczy w tym katolickim niby kraju do przemycenia kazdej herezji.


Arkadiusz Niewolski


3 odpowiedzi na „Katolicki kraj – Polska?”

 1. Awatar vrs

  Jaki to jest „katolicki kraj” było widać w kwietniu b.r. kiedy to „katolicki” „rycerz maltański” i „nowy ewangelista” z naruszeniem konstytucji, konkordatu i ustawy (nie mówiąc już o prawie Bożym) pozamykał kościoły na Wielki Tydzień, „katolicki” łapacz Hostii i kwiatów donosiciel pod figury święte co niby ślubował publicznie „katolicko” w Łagiewnikach to przyklepał, „katolicki” Episkopat przyklasnął a „katolickiemu” ludowi zwisa to i powiewa bo ma „ważniejsze” rzeczy na głowie. Całkowita ohyda spustoszenia – tym większa że podlana pseudo-katolickim sosem.

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Awatar vrs

  „Pielgrzymka miała wyruszyć pod koniec marca, ale ze względu na pandemię koronawirusa musiała zostać odwołana. Nowy termin to 19 lipca (…) W chasydzką duchowość wprowadzi ich Symcha Keller.

  II Pielgrzymka Autokarowa „Śladami cadyków” odbędzie się pod honorowym patronatem bp. Rafała Markowskiego, przewodniczącego Komitetu Konferencji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem. Organizatorem pielgrzymki jest archidiecezja warszawska”

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: