Oczyszczenie

Tajemnica naszego zmartwychwstania, nawrócenia zawarta jest w śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Tam na Golgocie, opuszczony na chwile przez Ojca, zostawiony na pastwę ludzkiej śmierci, został zupełnie sam wśród złoczyńców i oprawców.

To musi się dokonać w każdym z nas, ponieważ musimy się narodzić jeszcze raz, a więc doznać oczyszczenia poprzez śmierć i zmartwychwstanie. Jedyna droga do naszego oczyszczenia , odrodzenia prowadzi przez śmierć.

Pan Jezus Chrystus jest drogą, a ta droga to śmierć wszystkich naszych grzechów, pożądań i przyzwyczajeń. Musimy zaprzeć się samych siebie, aby zjednoczyć się z Bogiem. Tylko szorstkość życia zabarwiona cierpieniem prowadzi nas to zbawienia, a nie jakieś dzisiejsze fałszywe miłosierdzia , które są  drogami w przepaść.

Każdy powinien odbyć a raczej odbywać codziennie pielgrzymkę do Boga, do Niepokalanego Serca Maryi, które w doskonały sposób zaniesie nas przed Majestat Boski. Trasa tej pielgrzymki prowadzi przez żal za grzechy i pokutę.

Droga zbawienia jest ciężka , to nie autostrada to mordercza wspinaczka na Kalwarię własnego oczyszczenia z grzechów

 


Arkadiusz Niewolski

Arkadiusz Niewolski

Niczym jestem, tylko prochem , robakiem pełzającym u stóp Twoich...Panie niegodnym jest Twojego spojrzenia ! Zwracam się więc to Twojej Matki. Ufam i Wierzę , że Matka Boga mnie do Ciebie doprowadzi!

One thought on “Oczyszczenie

Skomentuj

%d bloggers like this: