Wszystkie dobra tego świata nie mają tyle wartości co szczera modlitwa

Oni nie pomagają tylko modlitwę ofiarują – to częsty zarzut do katolików.
Powiem tak:
Wszystkie dobra tego świata nie mają tyle wartości co szczera modlitwa !
 
Jak wielu z nas o tym zapomina ?
Czy modląc się , zwłaszcza za kogoś, naprawdę wierzymy w moc tej modlitwy?
Za siebie to już inaczej , więcej serca , więcej wiary.
Czytamy świadectwa ludzi i co ? Przypadek co nie , niech każdy przeanalizuje to w swojej duszy .
Jak jest tak naprawdę z naszą modlitwą ?
Czy chciałbyś/chciałabyś żeby ktoś za ciebie się tak modlił jak ty za innych?

Jeżeli położono by przed tobą dwa dary pieniądze i modlitwę za ciebie np. tyle razy ile po drugiej stronie jest pieniędzy.
Co byś wybrał/wybrała?
Dla jakiej kwoty zrezygnujesz z modlitwy?
Za ile cię może kupić szatan?
No za ile ?
10 , 30 .1000 a może 10000 zł
Później z podkulonym ogonem stwierdzamy ,że zarzucający mają rację , co to jest sama modlitwa do tego trzeba czyny dołożyć.
Jakie czyny i działania ?

Jeżeli z taką samą wiarą wykonane jak często jest w przypadku modlitwy to są one bezwartościowe tak samo jak tylko wyklepane pacierze.

Arkadiusz
 
 
 

Arkadiusz Niewolski

Niczym jestem, tylko prochem , robakiem pełzającym u stóp Twoich...Panie niegodnym jest Twojego spojrzenia ! Zwracam się więc to Twojej Matki. Ufam i Wierzę , że Matka Boga mnie do Ciebie doprowadzi!

4 myśli na temat “Wszystkie dobra tego świata nie mają tyle wartości co szczera modlitwa

 • 02/02/2019 o 16:23
  Permalink

  „Aby dobrze się modlić, nie wystarczy wyrazić nasze prośby najlepszym ze wszystkich sposobów modlitwy, jakim jest Różaniec: konieczna jest też wielka uwaga, ponieważ Bóg bardziej niż głosu ust, słucha głosu serca.\” – św. Ludwik Grigion de MontfortJak dziecko woła ojca na ratunek bratu który skaleczył kolano tak samo szczera modlitwa z intencją pomocy jest wezwaniem i prośbą o pochylenie się Pana Boga nad bliźnim… Dla mnie też szczególnie ważne jest zwracanie się do Matki Bożej. Sam Chrystus nas Jej powierzył pod opiekę :)… Zawsze w pierwszej kolejności zawierzam i oddaję pod opiekę Niepokalanej. Ona wie jak pomóc, tylko trzeba ją prosić 🙂 To na pierwszym miejscu. Zawierzenie. Potem Różaniec. Również dlatego Różaniec ze wymaga czasu, skupienia i wysiłku, tak jak każdy wartościowy czyn wobec drugiego człowieka. Dużo można by mówić o różańcu… 🙂

  Odpowiedz
 • 02/02/2019 o 17:00
  Permalink

  Ja ciągle powtarzam musisz zacząć pisać :)Zgadzam się z Tobą w 100 %. Tylko muszę zaprzeczyć sam sobie. Różaniec mi pomaga nawet klepany. Jeżeli mam tragiczny dzień nie mogę się , skupić, nic mi nie wychodzi to odmawiam różaniec klepiąc automatycznie i powoli , powoli nieraz dopiero przy 3 Tajemnicy wszystko się uspakaja , mogę się skupić i normalnie modlić. Sprawdzałem tylko różaniec tak działa , ponieważ Ukochana Królowa zawsze pomaga Zawsze !

  Odpowiedz
 • 02/02/2019 o 19:04
  Permalink

  przecież piszę ;)Masz rację:) Różaniec to modlitwa szczególna też zauważyłam ze nawet przy trudnościach w odmawianiu trzeba wytrwałym być. Zawsze pomaga 🙂 Jak balsam na duszę:)

  Odpowiedz

Leave a Reply

%d bloggers like this: