Tylko Ty

Wśród zbłąkanych dusz
niewiernych ludzkich serc
zawsze jesteś Ty
Wśród naszych myśli złych
mrokach nocy też
zawsze jesteś Ty

Wpatrzeni we własne ja
tworzymy nowy świat
Brakuje miejsca w nim
na twojej Matki płacz

Mówią ze jesteś tylko Ty
wszystko wybaczasz nam
lecz kiedy przyjdzie czas
Powiesz im:

Nie znam was!

W żalu zanurzeni
pokutą smagani
czekamy na Ciebie
w pokornej modlitwie
oddajemy siebie

 

Arkadiusz

Tagi:

7 komentarzy do “Tylko Ty”

  1. Ninel dziękuje, że tu zaglądasz:) Najgorsza w życiu jest pustka, teraz odnalazłem Boga ale do odnalezienia ludzi to już prowadzi całkiem inna i długa droga. Jestem urodzonym opozycjonistą i do tego strasznie wyczulonym na fałsz i kłamstwa. Kiedyś przez krótki okres zajmowałem się polityką , teraz raczej byłbym posłem albo jakimś innym osłem ale znajomy redaktor gazety radził mi : idż dogadaj się z nimi masz swoje pięć minut, polityka to sztuka kompromisu.. i co ja zrobiłem poszyłem na spotkanie i zamiast się dogadać to poprowadziłem swoją drużynę do nieuchronnej lokalnej klęski ale za to zgodnie z moją zasada żadnych kompromisów z kłamstwem:)….ale uczę się pokory:)

  2. Właśnie sobie zdałam sprawę że czym innym jest interpretacja wiersza w szkole, co dziś mi się akurat przypomniało, a czym innym dzielenie się wrażeniami z autorem… Jakoś nie jestem tak odważna w tym właśnie przypadku :)… A wszystkie wiersze stąd już przeczytałam i chyba wiem dlaczego nie komentuję…To tak jak zaglądać przez dziurkę od klucza do czyichś myśli i uczuć, a potem je komentować… Nie mam śmiałości… Ale czytam te myśli i uczucia i czekam na następne:)))

  3. Nie mam trochę inne zdanie: ) Każdy piszący pragnie żeby odbiorca jakoś zareagował , żeby coś go poruszyło i nie chodzi tu tak naprawdę co autor miał na myśli, autor przedstawia często tylko swoje uczucie , myśli i być może po krótkim okresie zapomina co miał na myśli , o wartości utworu literackiego ( haha to trochę za wielkie słowa) świadczy jego zdolność poruszenia serc i nie ważne co ktoś tam zauważy jeżeli zauważył to już sukces 🙂

  4. Nie chodzi o recenzję i wypunktowanie, to prawda. I prawda że każdy widzi utwör przez swoje odczucia i doświadczenia. Ale to się nie wyklucza z tym co napisałam. Jeśli odnajduję swoje spojrzenie w czyimś wierszu, (a nie umiem go nazwać bo przecież nie jestem poetą) to jest dowód ze UTWÓR jest sukcesem:)))A o nieśmiałość reagowania pisałam bardziej ogólnie. Czytałam też inne wiersze, bardziej osobiste i przysięgam, że głównie przez wzgląd na siebie nie komentowałam. Bardzo poruszające!. Nie miałam śmiałości, bo przez tą dziurkę od klucza, jakim jest wiersz, można zajrzeć z obu stron…..;)

Skomentuj