Aktualności

Watykańska „Szopka” – Obraz kościoła szyderców z Chrystusa

Wiara inaczej, kościół inaczej, to i piękno inaczej. Klocki, śruby, czy mumie to przedstawienie stanu "duchowości" modernistycznego kościoła

Watykan odsłonił  szopkę na Placu Świętego Piotra. Poniżej przedstawiamy zrzuty ekranu YouTube z nagrania ceremonii odsłonięcia udostępnionej przez Vatican Media, oraz kilka zdjęć z Twittera:

Wykonane z ceramiki,  figury rozmiarów większych niż ludzkie, przedstawiają zdeformowanych ludzi oraz postaci przypominające kosmitów czy demony.

101

102

116115

Co o tegorocznej szopce mówi Franciszek, na spotkaniu z jej ofiarodawcami? 

W tym roku, jak nigdy wcześniej, są one znakiem nadziei dla Rzymian i dla tych pielgrzymów, którzy będą mieli okazję przybyć i je podziwiać – Drzewko i szopka pomagają stworzyć klimat świąteczny, sprzyjający przeżywaniu z wiarą tajemnicy narodzin Zbawiciela.

Pokora postaci z szopki jest doprawdy powalająca. Nie mówiąc już o „klimacie świąt” jaki robią te dziwaczne posągi. Wszystkie wyglądają jak bezduszne budzące niepokój mumie, nie ma mowy o żadnych przyjaznych uczuciach.  Niektóre wręcz odrażają wyglądem, że strach je pokazać dzieciom.

117

 

Zdjęcie

Zdjęcie

119

Scena Narodzenia ma wywoływać uczucia pobożności i oddania a nie konsternacje i odrazę. Jest to zniewaga dla naszego Pana Jezusa Chrystusa, przedstawianie Go jako mumii o karykaturalnym obliczu i stawianie przy Nim maszkarona który wygląda jak demon.  

Widać że Watykan ma taką wrażliwość,  a co gorsze  taką „religijność” którą takimi demonstracjami chce wpajać wiernym. Wszystko inaczej. Wiara inaczej, kościół inaczej, to i „piękno” inaczej. Klocki, śruby, czy mumie to przedstawienie stanu „duchowości” modernistycznego kościoła który zatracił już nawet poczucie estetyki, i nie obchodzi go że to co proponuje to zaprzeczenie Prawdy, Dobra i Piękna. Jest to obraz zepsucia, do jakiego można dojść nie licząc się z Bogiem.

Każdy kto mówi, że to co postawiono w Watykanie ma być „znakiem nadziei” śmieje się wiernym katolikom w twarz, a co gorsze drwi z Chrystusa. 

 


Agnieszka Szaroleta

Twitter:  

Zdrowa nauka Kościoła przeciw kłamstwom modernistów: „Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom.” (2 Tym. 4:3-4)

1 komentarz dotyczący “Watykańska „Szopka” – Obraz kościoła szyderców z Chrystusa

  1. Górale przeprowadzają odbiór figury do szopki bergoliańskiej:
    https://tinyurl.com/y2wtquyx

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

<span>%d</span> blogerów lubi to: