Fałszywy obraz Św. Franciszka we FRATELLI TUTTI


Eksperci zwrócili uwagę że wizja św. Franciszka z Asyżu jako prekursora współczesnego dialogu międzyreligijnego, przedstawiona przez Franciszka w  encyklice Fratelli Tutti , nie jest prawdziwa.

We  Fratelli Tutti papież Franciszek mówi o misji św. Franciszka do sułtana Malik-el-Kamil w Damietta w Egipcie: 

Wierność swemu Panu była proporcjonalna do jego miłości wobec braci i sióstr. Nie lekceważąc trudności i niebezpieczeństw, św. Franciszek poszedł na spotkanie z sułtanem z taką samą postawą, jakiej wymagał od swoich uczniów: aby, nie negując własnej tożsamości, „pośród saracenów i innych niewiernych […] nie wdawać się w kłótnie ani w spory, lecz być poddanymi wszelkiemu ludzkiemu stworzeniu ze względu na Boga”. W tamtym kontekście było to żądanie niezwykłe. Uderza nas, jak osiemset lat temu Franciszek zalecał, by unikać wszelkich form agresji czy sporów, a także by żyć pokornie i po bratersku „w poddaniu”, także wobec tych, którzy nie podzielają ich wiary.

Jak podaje Life Site News tej relacji zaprzeczają uczeni oraz dziennikarze, którzy twierdzą, że jest to niezgodne z historycznymi relacjami o Św. Franciszku.

 

Dr Samuel Gregg, dyrektor badawczy Action Institute, opublikował tekst w Catholic World Report w którym stwierdza, że encyklika sugeruje, iż święty Franciszek „był raczej potulny i łagodny, kiedy spotkał jednego z najpotężniejszych władców muzułmańskich tamtych czasów. Tak jednak nie jest.

Gregg cytuje też uczonego Augustine Thompson OP : 

Kiedy sułtan zapytał Franciszka i jego towarzysza o cel jego wizyty, święty od razu przeszedł do rzeczy. Był ambasadorem Pana Jezusa Chrystusa i przybył po zbawienie duszy sułtana. Franciszek wyraził gotowość do wyjaśniania i obrony chrześcijaństwa

Thomson stwierdził że „o ile był to dialog, święty zajmował się kwestią prawdy religijnej .” Św. Franciszek rozmawiał bo chciał nawrócić sułtana.

„…nastąpiła wymiana oświadczeń Franciszka i doradców religijnych sułtana (którzy powiedzieli sułtanowi, aby stracił Franciszka za „głoszenie kazań przeciwko Mahometowi i islamowi”), w których obie strony przedstawiły odpowiednie roszczenia do prawdy chrześcijaństwa i islamu. Franciszek następnie zaangażował się w „długą rozmowę” z sułtanem, w której „nadal wyrażał swoją chrześcijańską wiarę w Ukrzyżowanego Pana i obietnicę zbawienia”. W żadnym momencie święty  nie mówił źle o proroku Mahomecie. Ale Franciszek nie wymieniał dyplomatycznych uprzejmości. Chciał nawrócić sułtana na chrześcijaństwo słowem i czynem.”

 

W tej kwestii wypowiedział się również Profesor Roberto de Mattei. Przypominając że misja Św. Franciszka nie powiodła się , stwierdził że „ papież Bergoglio wydaje się chcieć wykazać, że jest on bardziej zdolny niż święty Franciszek do realizacji tego projektu, począwszy od dokumentu z Abu Zabi” 

 

Deklaracja z Abu Zabi podpisana przez Franciszka i Wielkiego Imama Al-Azharr Ahmada Al-Tayyeba stwierdza że  Bóg chciał „pluralizmu i różnorodności religii”, Franciszek, co nie jest nowością, manipuluje wszystkim, począwszy od Pisma Św., po takie kłamliwe relacje o świętych, aby wykazać, że nie trzeba nikogo nawracać, a ewangelizacja w jego rozumieniu polega, mniej więcej na tym, aby powtarzać wszystkim że ” Bóg kocha każdego człowieka” i wszyscy koniecznie muszą być „braćmi”. Nawet jeśli nienawidzą, obrażają Chrystusa lub Jego Matkę, albo chociażby uparcie fałszują Jego nauki .

Dążenie do takiej „jedności” i fikcyjnego braterstwa z tymi, którzy nie są braćmi, bo nie zostali ochrzczeni, należą do innej wspólnoty z innymi poglądami i wiarą  jest  dążeniem do jednej światowej religii, i jest działaniem przeciw Chrystusowi i Kościołowi który założył.  Dziś chce się Go wymazać zastępując utopijnym masońskim braterstwem wszystkich ze wszystkimi. Możemy być braćmi oczywiście jako ludzie, ale nie jako dzieci Boże w Kościele który założył nasz Pan Jezus Chrystus. Jezus braćmi nazywał swoich uczniów. Św. Paweł równie wyraźnie pokazuje że nie wszyscy są braćmi: „Wszystkich szanujciebraci miłujcie, Boga się bójcie, czcijcie króla”(1 P 2, 17) Odróżnia braci od nie-braci, którymi są wszyscy pozostali. Jak rodzina i nie-rodzina. Są to inne relacje, bo mają oni „innego ducha”.

Trzeba zaznaczyć że zgodnie z relacją św. Bonawentury, Św. Franciszek, mimo wielu starań o nawrócenie sułtana, nie widząc w nim „korzenia prawdziwej pobożności”czyli szans na przyjęcie przez niego prawdy, w końcu porzucił swoją misję i wrócił do domu. Bo każdy dialog ma sens tylko wtedy, jeśli druga strona chce słuchać i ma wolę przyjęcia argumentów. Nie ma i nie może być jedności bez prawdy.

Papież Leon XIII w swojej encyklice o Św. Franciszku napisał  że był on w trudnych czasach „niezłomnym obrońcą i filarem chrześcijaństwa” a „Bóg go wybrał, aby przywrócić jemu współczesnych na chrześcijańskie drogi”. 

Franciszek który obrał go sobie za patrona, dla swoich celów wykreował Św. Franciszka na mistrza dialogu międzyreligijnego, który nie nawraca, a brata się z muzułmanami. Chlubi się swoim patronem, jednocześnie stając się przeciwieństwem Świętego. Nie jest obrońcą i filarem ale niszczycielem. Zafałszował kolejny raz naukę Kościoła zawartą w słowach Chrystusa:  Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.” (Mt. 28, 19 -20). 

Stał się patronem i głównym motorem napędzającym tworzenie fałszywej ekumenicznej religii, która ma nowego boga. Jak powiedział mason Adam Weishapt: „Trójcą Św. ma być odtąd wolność, równość i braterstwo”. Fratelli Tutti to nic innego, jak rozwinięcie tych haseł…

 

Prawdę o Św. Franciszku warto sobie przypomnieć czytając encyklikę Leona XIII AUSPICATO CONCESSUM – O Św. Franciszku z Asyżu.


Agnieszka Szaroleta

Źródło: lifesitenews.com, catholicworldreport.com.


2 odpowiedzi na „Fałszywy obraz Św. Franciszka we FRATELLI TUTTI”

  1. Awatar Kolejna loża masońska wychwala encyklikę Franciszka – Niewolnik Maryi

    […] Artykuł chwali Franciszka za „otwartość na islam” . Erasmus cytuje m.in. sfałszowaną przez Franciszka wersję wizyty św. Franciszka z Asyżu u sułtana Malika al-Kamilaw Egipcie, która twierdzi, że święty odwiedził sułtana w celu dialogu, a nie ewangelizacji. Pisaliśmy o tym fakcie tutaj.  […]

    Polubienie

  2. Awatar Abp.Vigano: to jest skorumpowany antykościół heretyków i rozpustników! – Niewolnik Maryi

    […] tylko ustawicznie i bluźnierczo powołujący się na św. Franciszka  Bergoglio jest zdolny do takiej hipokryzji . Wspierać malwersacje na miliony i mówić o walce z […]

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: