Manipulacje kurii w sprawie Komunii do rąk


21 sierpnia ks. dr. Dariusz Szczepaniuk, Kanclerz Kurii warszawsko – praskiej wydał komunikat o bezpieczeństwie w czasie pandemii. Ma to związek z sytuacją na terenie dwóch powiatów, wołomińskiego i otwockiego, uznanych za strefę zagrożenia.

Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie dwa zdania.

W pierwszym zdaniu czytamy:  „Usilnie zaleca się przyjmowanie Komunii Świętej w formie podania jej przez szafarza na dłoń wiernego.”

a w drugim:  „Kontestowanie zaleceń sanitarnych władz świeckich i kościelnych, lub negowanie bądź minimalizowanie zagrożenia pandemią, stanowi wyraz braku odpowiedzialności za dobro wiernych powierzonych naszej duszpasterskiej pieczy i sprzeciwia się wprost posłuszeństwu Biskupowi.”

Czytając cały komunikat można odnieś wrażenie że Komunia dołapna to zalecenie władz nie tylko kościelnych, ale i świeckich,  a więc może poparte  jakimiś naukowymi uzasadnieniami. Niestety jest to tylko dalszy ciąg manipulowania wiernymi.  Można powiedzieć że oszukiwania.

Celem modernistów jest zniszczenie wszystkiego co przypomina Kościół Katolicki. Sercem Kościoła Katolickiego był od zawsze Najświętszy Sakrament. Bóg Żywy w Najświętszym Sakramencie wznoszonym przez kapłana podczas Mszy św ( nie mylić z dzisiejszą protestancką ucztą ) powodował, że wszyscy od chłopów, do królów padali na twarz, na kolana.

Dla protestantów to jest jednak tylko symbol, a moderniści to protestancka sekta, która przejęła administrację KK, więc efekty widać.

Pisaliśmy już że naukowcy wprost mówią że Komunia do ust jest zdecydowanie bezpieczniejsza. Niestety hierarchowie udają że tego nie wiedzą.

Może Kuria nas oświeci i powie, które to zalecenia sanitarne mówią o sposobie udzielania Komunii Św. i na jakiej podstawie naukowej są one wprowadzane?

Arkadiusz Niewolski


Żródło cytatów: ekai


3 odpowiedzi na „Manipulacje kurii w sprawie Komunii do rąk”

 1. Awatar Maria Urbanke
  Maria Urbanke

  Przyjmowanie Komuni Świętej do rąk nie jest aż tak bezpieczne, każdy wierny zdążył już nazbierac bakterii przez dotykanie ławki, klamki itp. Musielibyśmy w torebce nosić środek do odkarzania, natomiast Ksiadz przed podawaniem zakłada maseczkę, odkarza ręce, stara się nie dotykać ust, jest to bardziej bezpieczne, może się mylę. ….

  Polubione przez 1 osoba

 2. Awatar Grażyna
  Grażyna

  Branie NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU na rękę TO PROFANACJA .Osobiście też boję się szafarzy. Bo nigdy nie wiadomo czy nie zarażony.Ale wychodzę z założenia co ma być to będzie. I nigdy komunii świętej nie wezmę na rękę.
  Szatan się cieszy z tego,że nie szanujemy naszego Zbawcę JEZUSA CHRYSTUSA biorąc KOMUNIĘ ŚW.na rękę.To tyle.Takie jest moje zdanie.

  Polubione przez 2 ludzi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: