Masońskie „braterstwo” w praktyce: Hagia Sophia


Prezydent Grecji wzywa papieża Franciszka do potępienia przekształcenia w meczet  bazyliki Hagia Sophia w Stambule.

Poprosiłem papieża Franciszka aby wykorzystał swoje wpływy do podniesienia świadomości społeczności międzynarodowej na temat przekształcenia Hagia Sophia w meczet. Podkreśliłam, że ta decyzja Turcji podważa fundamenty tolerancji i pogłębia przepaść między kulturami i religiami” napisała napisała na Twitterze prezydent Grecji Katerina Sakellaropoulou.

Grecka prezydent potępia „decyzję tureckich przywódców o przekształceniu Hagii Sofii w meczet” jako „głęboko prowokacyjny akt przeciwko społeczności międzynarodowej”.

Przekształcenie Hagia Sophia w meczet potępili także przywódcy religijni w Stanach Zjednoczonych. Arcybiskup Nowego Jorku, kardynał Timothy Dolan, oraz grecko-prawosławny arcybiskup Elpidophoros. Wydali oni wspólne oświadczenie, aby „opłakiwać i potępiać” decyzję rządu tureckiego.

Grecko-prawosławna archidiecezja Ameryki wyznaczyła na piątek, 24 lipca, „dzień żałoby i jawnego smutku”. Prawosławni biskupi napisali: 

Prosimy, aby w tym dniu każdy Kościół bił w dzwony z lamentem. Wzywamy do opuszczenia w tym dniu do połowy masztu każdej flagi podniesionej na terenie Kościoła. I nakazujemy każdemu Kościołowi w naszej Świętej Archidiecezji śpiewanie hymnu Akatystu wieczorem tego dnia, tak jak śpiewamy go w piąty piątek Wielkiego i Świętego Postu ”

Sytuacja ze świątynią to kolejny przykład wypaczania rzeczywistości, potwierdzający że papieski „Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia” z absurdalnymi tezami że Bóg chce, żeby istniały różne religie (co jest zaprzeczeniem nauki katolickiej) podpisany w Abu Zabi przez papieża oraz  Wielkiego Szejka al-Azhar nie jest w stanie doprowadzić do jakiejkolwiek jedności i braterstwa między religiami. Widać tu jak na dłoni fałszywe podstawy ogłoszonych przekonań i skutki fikcyjnej współpracy. Nawet w tak, wydawałoby się, niekontrowersyjnej kwestii jak pozostawienia bazyliki przy dotychczasowej funkcji. 

Istanbul, Turcja, Bosfor, Bosphorus, Morze, Outlook

Hagia Sophia jest uznawana za najwspanialszy obiekt architektury pierwszego tysiąclecia. Była najwyższą rangą świątynią w Cesarstwie Bizantyńskim. Po zdobyciu Konstantynopola przez Turków w 1453 została zamieniona na meczet. Od 1934 roku pełniła rolę muzeum.

Muzułmańskiego przywódcę nie przekonuje rownież „braterskie” wezwanie kard.Dolana i abp. Elpidophorosa że bazylika nadal powinna pozostać muzeum, „symbolem spotkania, historii, duchowych aspiracji i ludzkich osiągnięć na najwyższym poziomie, wychwalającym Jedynego Boga, który uczynił nas wszystkich siostrami i braćmi jednej ludzkiej rodziny . ”

Papież Franciszek jak dotąd, wypowiedział tylko jedno zdanie na temat Hagia Sophia, pod koniec wystąpienia na Anioł Pański 13 lipca: „Myślę o Hagii Sophii i jestem bardzo zasmucony”. Najwyraźniej postanowił się „nie skupiać na tym co złe” zgodnie z treścią dokumentu z Abu Zabi. 

A co odpowiedział na to rzecznik prezydenta Turcji, İbrahim Kalın? Oczywiście zaprosił na otwarcie meczetu wszystkich, łącznie z Papieżem, który powiedział, że jest z tego powodu smutny. Przyjdź i odwiedź Hagię Sophię jako meczet ”

To że administracja watykańska już dawno odstąpiła od katolickiego obowiązku głoszenia Chrystusa i walki o prawdę (nawet przez małe „p”), doskonale widać i tutaj. Skutkiem deklaracji jest zostawienie katolików w poczuciu zwątpienia, uległości, niesprawiedliwości i bezsilności. No bo co można im powiedzieć? Zasmuciło kogoś przejęcie świątyni? To źle i zupełnie nie po bratersku. „Bądźmy optymistyczni”, jak twierdzą zwolennicy masońskiej równości i braterstwa.

Wspominany dokument z Abu Zabi stwierdza:

Mocne przekonanie, że autentyczne nauki religii zachęcają nas do trwania zakorzenionymi w wartościach pokoju; do obrony wartości wzajemnego zrozumienia, braterstwa ludzkiego i harmonijnego współistnienia; do przywrócenia mądrości, sprawiedliwości i miłości; oraz do rozbudzenia świadomości religijnej wśród młodych ludzi, aby przyszłe pokolenia były chronione przed dominacją mentalności materialistycznej, myślenia oraz niebezpiecznej polityki, nieokiełznanej chciwości i obojętności, opierających się na prawie siły, a nie na sile prawa.

Wszystko się zgadza, prawda? Nie skupiajmy się na tym, że muzułmanie przejmują, czy niszczą kościoły, że prześladują i mordują na masową skalę chrześcijan. To się musi Bogu podobać bo „różnorodność religii” jest „wyrazem mądrej woli Bożej”.

Wyciągając logiczne wnioski, trzeba z bólem kolejny raz stwierdzić że postawa rządzącej Kościołem administracji streszcza się w powyższym krótkim podsumowaniu…

A. Szaroleta

AKTUALNOŚCI


Źródło: lifesitenews.comgoarch.org,  twitter.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: