Modlitwa ku ofiarowaniu zasług męki i Krwi Przenajdroższej za nasze grzechy


MODLITWA
przed ukrzyżowanym Panem Jezusem, ku ofiarowaniu zasług męki i Krwi Jego Przenajdroższej za grzechy nasze.

 

O najsłodszy Panie Jezu Chryste! w ciężkich bólach na krzyżu konający, ja się Tobie
polecam dnia dzisiejszego i na wszystkie wieki; przyjmij mnie grzesznika do nieskończonego miłosierdzia Twego; zamknij mnie w głębokich ranach Twoich, do których duszę moją i całego siebie składam.

Krew i woda które wypłynęły z boku Twego najświętszego niech mnie oczyszczą; męka Twoja święta niech mnie teraz i na strasznym sądzie obroni; najdroższe Ciało i Krew Twoja niech mnie nakarmi i napoi. pełna tęskności śmierć Twoja niech mnie zachowa ku żywotowi wiecznemu.

O Boże mój! o Zbawicielu, ofiaruję wszystką Krew Twoją, Ojcu niebieskiemu na odpuszczenie grzechów moich.

Wszelkie wzgardy i zelżywości, które dla mnie wycierpiałeś o Jezu, niechaj zadość uczynią za grzechy mojej wyniosłości i pychy; Twoje ciężkie urągania, bicia i zniewagi niesłychane, niechaj mnie zasłonią od wiecznego wstydu; prace i trudy Twoje, niechaj nagrodzą lenistwo i opieszałości moje.

O Zbawicielu! zranione ręce, nogi i Serce Twoje, niech się zastawią za wszystkie niecne sprawy i nieprawe uczucia Serca mojego.

Na ostatek smutne wzdychanie Twoje, niech mi będzie pociechą przy ostatnim konaniu moim.

O dobry Jezu! o słodki Odkupicielu! przez Krew Twoją błagam Cię nie dopuść, abym przez grzech śmiertelny od Ciebie się oddalił; w Krwi Twojej najświętszej najlepszą ufność pokładam, jej zasługom i Serca Twego miłosierdziu oddaję siebie i wszystkich moich drogich, aż na wieki. Amen.

 


Uczczenie Krwi Przenajdroższej na miesiąc lipiec i wszelki czas. Przez H. Chr., NAKŁAD I DRUK FRANCISZKA CZERWIŃSKIEGO.  WARSZAWA. 1889 r.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: