Modlitwa w niepewności dalszego losu


Panie! wiem, że każdemu stworzeniu zakreśliłeś jego przeznaczenie; zdaje mi się, że nie mam jeszcze tego, które mojem ma być udziałem. Pozwól, abym sposobił się do niego, pełniąc dokładnie powinności i obowiązki moje obecne, oceniając wszystkie korzyści dzisiejszego mego położenia.

Chroń umysł od próżnego zatapiania się w nieznanej a może nigdy nie ziszczonej przyszłości; broń serce od życzeń zmiany, napełnij je Tobą samym, dozwól, abym już teraz użyteczną bliźnim być mógł, a nade wszystko uczyń, abym los mój przyszły z ufnością i spokojnością w Twoje oddawała ręce, nie troskał się nim bynajmniej i nikomu do trosk powodem nie był.

Niech z głębi duszy mojej powtarzam codziennie te słowa świętego Pisarza: „Panie, jeśli Tobie się podoba, niech nastąp i zmiana ze mną, jeżeli w tem będzie cześć Twoja, niech się stanie dla imienia Twego!

Panie, jeżeli widzisz, że los stały przydać mi się i pożytecznym być może, udziel mi go i niech go użyję ku chwale Twojej. Ale jeżeli poznajesz, że dobrze jest dla mnie i dla zbawienia mojego, zostać tak jak jestem, oddal ode mnie wszelkie odmiany pragnienie.

Ty wiesz, jak lepiej będzie, niech więc się stanie to lub owo podług woli Twojej. Daj, co chcesz, jak chcesz i kiedy chcesz. Czyń ze mną, jak sądzisz, jak się Tobie bardziej podoba, i jak wymaga większa chwała Twoja. Zostaw mnie, gdzie jestem i jak jestem , postaw gdzie chcesz, postępuj ze mną we wszystkiem podług woli Twojej.

Oto ja sługa Twój na wszystko gotowy, bo nie dla siebie lecz dla Ciebie bo tylko godnie i użytecznie żyć pragnę. Udziel mi łaski Twojej, aby ze mną przebywała, ze mną pracowała, i każdy dzień życia mojego użytecznością znaczyła.
Daj, abym zawsze tego chciał i pragnął co Tobie jest przyjemniejszem , co się Tobie milej podoba, nie zaś tego, co m nie dobrem i miłem się zdaje. Twoja wola niech się stanie moją, a ja niech zawsze do Twojej się stosuje i z nią się zgadzam najściślej.

Spraw, abym z Tobą wspólnie chciał i nie chciał, nie mógł inaczej, tylko tak jak Ty, chcieć i nie chcieć. Daj, abym nad wszystko, co pożądanem wydawać mi się może, w Tobie spoczywał i w Tobie uciszał serce moje.

Ty jesteś prawdziwym skarbem , Ty spoczynkiem najpewniejszym, w Tobie niech się budzę i usypiam, niech żyję i umieram . Amen.


POD KRZYŻEM Książka do nabożeństwa na wszystkie uroczystości kościelne i na wszelkie okoliczności życia, 1900 r. 

[Oprac. A.S]


ZASADY PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
Prosimy o merytoryczne komentarze. Naszym celem jest obnażanie kłamstwa, a nie przyczynianie się do potęgowania zamętu. Dlatego bezpodstawne opinie zaprzeczające obiektywnej prawdzie publikujemy wyłącznie, gdy zachodzi potrzeba reakcji na fałszywe informacje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com

%d blogerów lubi to: