-

Dlaczego dobrzy cierpią? – o.M.Kolbe
Bodaj czy nie przedwczoraj zadał mi N. N. to pytanie: „Dobrzy zazwyczaj cierpią, a złym nie źle często się powodzi. Gdzie tu sprawiedliwość?” – Pan Bóg jest nieskończenie sprawiedliwy, prawda? – Tak jest. – Inaczej nie byłby Bogiem. – Więc Pan Bóg musi za każdy dobry uczynek nagrodzić i każdy zły ukarać. Żaden czyn, żadne… więcej
-

ZBAWIENIE PRZEZ NIĄ
„Głosy Katolickie” (grudzień 1924) podają, że w XVIII wieku żył we Francji świątobliwy zakonnik-kapłan. Ludwik Maria Grignion [de] Montfort. Był on wielkim czcicielem Matki Boskiej. Prócz licznych książek pobożnych napisał on niewielką książeczkę pod tytułem: „Ofiarowanie się Jezusowi przez Maryję”. Dziełko to ma swoją ciekawą historię. Otóż on sam przepowiedział, że szatan ukryje to dziełko,… więcej
-

Moja Golgota
metal rozrywa ciało rzemienie tną jak nóż uderzają raz za razem pełen bólu padam do Twych stóp widzę krew i strzępy straconych dni szarpiąc za głowę wkładają koronę ostre ciernie wbijają się bezlitośnie krew zalewa oczy a plecy płaszcz z purpury ukrzyżuj ukrzyżuj krzyczą w ich oczach nienawiść w rękach gałązek brak chcą tylko… więcej
