Co się dzieje z MyHeritage?


Choć temat odbiega od sfery zainteresowań naszej strony, to z powodu zetknięcia się z problemem postanowiliśmy go nie omijać.

Jeśli ktoś z państwa chciałby stworzyć drzewo genealogiczne, albo szukać informacji o krewnym, bądź o historii swojej rodziny, to z pewnością trafi w sieci na portal MyHeritage, który takie możliwości udostępnia. Sprawa jest kusząca ponieważ portal oferuje darmowy 14 dyniowy okres próbny, więc zapewne sporo osób się zainteresuje.
Jednak jeśli liczą Państwo że łatwo się będzie wycofać, to może was spotkać bardzo przykra niespodzianka.
Na przykład pobranie opłaty abonamentowej w trakcie darmowych 14 dni. W Polsce kwota ta wynosi 122,39 euro czyli blisko 600 zł.

Opłata odbywa się automatycznie za pośrednictwem serwisu PayPal, więc przed założeniem konta na portalu MyHeritage należy podać potrzebne dane. Licząc oczywiście, że zdążymy zrezygnować jeśli zmienimy zdanie. Niestety w rzeczywistości trzeba liczyć na swoją dobrą pamięć, bo portal jak powtarzają klienci, żadnego powiadomienia przed ściągnięciem od nas pieniędzy nie wysyła. Nie informuje też, o kończącym się okresie próbnym. Opłata jest przekazywana automatycznie bez naszej wiedzy. Jedyne powiadomienie otrzymamy od PayPal kiedy już przekaże środki. Jak się okazuje wynika z tego wiele problemów.

Według regulaminu mamy też 30 dni na rezygnację z wykupionego abonamentu bez podania przyczyny.
To drugi problem, oprócz przedwczesnego ściągnięcia środków z naszego konta , na który często narzekają byli użytkownicy.

Streścić to można w kilku słowach. Zgłaszając zastrzeżenia, domagając się zwrotu środków za abonament, niezależnie czy w wyniku pierwszej czy drugiej opisanej sytuacji użytkownicy natrafiają na mur. Wystarczy przytoczyć opinie na popularnym portalu zamieszczającym opinie klientów różnych usług Trustpilot,com

Na dzień 24 września 2022 strona ma 20607 opinii z czego bardzo negatywnych opinii, jest 24 procent a negatywnych 5 procent. W sumie daje to 29 procent z czego zdecydowana większość to komentarze takie jak poniższe dotyczące abonamentu, mniejsza część dotyczy płatnych badań DNA i związanych z nimi „transakcjami wiązanymi”. Trustpilot.com publikuje opinie na temat MyHeritage od 2012 roku a pierwsze negatywne zostały zamieszczone w marcu 2021 roku. Od tego czasu pojawiają się systematycznie.

Pozostaje jeszcze dodać że jest bardzo duże prawdopodobieństwo że nie wszyscy wyrażają swoje oceny na takich portalach.

Przetłumaczyliśmy kilka komentarzy:

 • Spłata
  Witam,
  W sierpniu otrzymałem wiadomość e-mail z prośbą o odnowienie mojej subskrypcji MyHeritage, która zakończyła się 16.09.2022, natychmiast ją wypisałem, klikając odpowiednie pole. Kilka chwil później otrzymałem e-mail z pytaniem dlaczego? Odpowiedziałem zbyt drogo, natychmiast pojawił się kolejny mail obniżający cenę z 285€ do 140€, na który nie odpowiedziałem potrzebując tych pieniędzy.
  Jakie było moje zdziwienie 16.09.2022, kiedy wieczorem wiadomość od Paypal z wpłatą 285 euro. Natychmiast wysłałem skargę do Myheritage, aby powiedzieć im, że nie rozumiem tego postepowania po zrezygnowaniu z subskrypcji. Wysłali mi maila z numerem biletu, po czym osoba o imieniu Sagui miała się do mnie zadzwonić z numeru. Dałem mu harmonogram dzwonienia do mnie, do dnia 23.09.2022 brak wiadomości
  Pachnie jak oszustwo.
 • W 14 dniu mojego darmowego okresu próbnego złożyłem 2 reklamacje.
  Już wcześniej anulowałem darmowy okres próbny, bo w ogóle mi to nie pomogło.
  14-go otrzymałem informację, że moja karta została obciążona kwotą 89 USD Tego samego dnia złożyłem 2 reklamacje z obu powodów. Otrzymałem odpowiedź od 2 osób, informujące mnie, że nie zostałem obciążony. Opłata pojawia się na mojej karcie. Teraz trzecia osoba mówi mi, że tak, zostałam obciążona. I że się nie wypisałem. Zanim moje konto zostanie zamknięte chcę mieć rozwiązanie lub pieniądze na koncie bankowym.
 • Niewłaściwa opłata w wysokości 134 euro w…

  Niewłaściwa opłata w wysokości 134 euro na koniec bezpłatnego okresu próbnego bez bezpośredniego ostrzeżenia w nocy (1 w nocy), kiedy planowałem anulować subskrypcję w ciągu dnia, ponieważ był to 14 dzień mojej subskrypcji. Proszę o pełny zwrot kwoty, ponieważ twoja strona ma zero..(…) Czy ta operacja wydaje Ci się nienormalna?

 • BRAK POMOCY?

  Czekam prawie 2 tygodnie na przetworzenie zwrotu za roczną subskrypcję, która została podjęta bez mojej zgody. Mój adres e-mail był używany, ale nie otrzymałem żadnego e-maila z 7 dni, aby ostrzec mnie o jakimkolwiek procesie, nie mówiąc już o tym, że się kończy.

  Dzwoniłem i wysyłałem e-maile wiele razy, w tym adresy e-mail w tych recenzjach (Nikolina, Paul i Shane), ale wygląda na to, że nikt nie chce mi pomóc. Od pierwszego kontaktu z nimi minęły dwa tygodnie i publikuję tę recenzję z czystej desperacji i frustracji.

 • Niedawno ostałem bezpłatny okres próbny

  Niedawno dostałem bezpłatny okres próbny i po tygodniu anulowałem. Jednak 2 tygodnie później nadal jestem obciążony kwotą 79,00 funtów i mówią, że nigdy nie zakończyłem okresu próbnego. wysłałem e-mail i nie miałem odpowiedzi, wszystko czego chciałem to zwrot pieniędzy.

 • Obciążyli mnie kwotą 256 euro za niezamówioną subskrypcję bez mojej zgody. Rabunek! Przystąpię do żądania pełnego zwrotu pieniędzy, jeśli nie zostanie on wydany natychmiast, podejmę działania prawne.

 • Przywłaszczenie przez MYHERITAGE

  MY HERITAGE obciążył mnie 68,73 euro za roczną subskrypcję, której nigdy nie subskrybowałem, a po uzyskaniu informacji testowych (określonych jako bezpłatne przez MyHeritage) opłata została dokonana na karcie kredytowej za pośrednictwem PayPal, któremu zwróciłem uwagę na tę sytuację. Powiedzieli mi, że jest to automatyczne obciążenie bezzwrotne i przejdę do sedna tego, a także nie wydałem żadnego upoważnienia do Pay Pal i dlatego nie mam pojęcia, kto i jak mógł wykonać polecenie zapłaty. Skopiowałem adres e-mail od was wszystkich dzisiaj 21 09 2022, dowiedziawszy się o opłatach wczoraj 20 09 2022. Jeśli nie otrzymam zwrotu, prześlę skargę do organu sądowego …..

 • Zlikwidowałem swoje konto we wrześniu 2021 r., kiedy moje konto bankowe zostało obciążone kwotą 160,00 USD. Właśnie zostałem obciążony ponownie (9/2022) za 340 USD. Kiedy zadzwoniłem, aby otrzymać zwrot pieniędzy, nie anulowali konta. Powiedzieli, że dadzą mi 50% zniżki, a moje konto będzie aktywne do 9/2023. Powiedziałem im, że nie korzystam z konta i nie będę z niego korzystać w przyszłości. Pracownik obsługi klienta powiedział, że „nie może zobaczyć, czy konto zostało użyte”. Naprawdę! Jak wygodnie. Proszę o zwrot 340 dolarów. Jak mogą zmusić mnie do zapłaty za konto, którego nie używam i nie używałem w ciągu ostatniego roku?
 • Oszustwo,
  Bądź ostrożny, ponieważ jeśli utworzysz konto na okres próbny, jeśli natychmiast nie dezaktywujesz subskrypcji, zostaniesz obciążony kosztami 134 € bez informowania Cię. No tak, dzień rejestracji „było napisane w mailu”. Nie można uzyskać zwrotu pieniędzy! Ale mały komercyjny gest, zaproponowano mi 6 miesięcy abonamentu na usługę, której nie chcę, ponieważ informacje, które mi przesyłają, są bezużyteczne. SAV, kilka dni na oddzwonienie z e-mailem z informacją, że nie odbieram telefonu. Fałsz: Odpowiadam, że nikt się nie odezwał. Żałuję, że wypróbowałem tę stronę i zamierzam odradzać ją wszystkim ludziom wokół mnie!
  Głupota za 134 € to ból!
 • OSZUŚCI! Zarejestrowałem się na miesiąc bezpłatnego…

  Zapisałem się na miesięczny bezpłatny okres próbny MyHeritage i okazało się, że nie chcę korzystać z usługi. Łatwo było zrezygnować z subskrypcji, postępowałem zgodnie z instrukcjami i zatrzymałem próbę na ich stronie internetowej 4 dni przed jej wygaśnięciem. Ku mojemu zdziwieniu, nadal naliczali mi 1400 DKK za roczny abonament, którego nie zamawiałem. Teraz nie odpowiadają na moje zapytania. Trzymaj się z daleka od tych oszustów!

To kilka wybranych ocen negatywnych tylko z ostatnich 4 dni. Pozostałe niestety wyglądają podobnie. Zalecamy ostrożnośćZASADY PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
Prosimy o merytoryczne komentarze. Naszym celem jest obnażanie kłamstwa, a nie przyczynianie się do potęgowania zamętu. Dlatego bezpodstawne opinie zaprzeczające obiektywnej prawdzie publikujemy wyłącznie, gdy zachodzi potrzeba reakcji na fałszywe informacje.

Jedna odpowiedź do „Co się dzieje z MyHeritage?”

 1. Awatar Zosia
  Zosia

  Bog zaplac za ostrzezenie. Unikam organizacji promujacych agresywny marketing a ten artykul opisuje wrecz nieuczciwosc. Podobno tylko 4% zawiedzionych klientow sklada skargi.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com

%d blogerów lubi to: