„Nie ma zagrożenia klimatycznego”- Deklaracja podpisana przez 1250 naukowców z całego świata


Już ponad 1250 naukowców i ekspertów wydało Światową Deklarację Klimatyczną pt. „There is no climate emergency”. Naukowcy z całego świata na czele z norweskim laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, profesorem Ivarem Giaevera stwierdzają w deklaracji,  że nie ma kryzysu klimatycznego, a nauka o klimacie przerodziła się w dyskusję opartą na wierzeniach, a nie na zdrowej samokrytycznej nauce.

 Oto treść deklaracji:

Nie ma zagrożenia klimatycznego

Nauka o klimacie powinna być mniej polityczna, podczas gdy polityka klimatyczna powinna być bardziej naukowa. Naukowcy powinni otwarcie odnieść się do niepewności i przesady w swoich przewidywaniach dotyczących globalnego ocieplenia, podczas gdy politycy powinni beznamiętnie policzyć rzeczywiste koszty, jak również wyobrażone korzyści swoich działań politycznych.

Ocieplenie wywołują zarówno czynniki naturalne, jak i antropogeniczne
Archiwum geologiczne ujawnia, że klimat Ziemi zmieniał się tak długo, jak długo istniała planeta, z naturalnymi fazami zimnymi i ciepłymi. Mała epoka lodowcowa zakończyła się dopiero w 1850 roku. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że obecnie przeżywamy okres ocieplenia.

Ocieplenie jest znacznie wolniejsze niż przewidywano
Świat ocieplił się znacznie mniej niż przewidywał IPCC na podstawie modelowania wymuszeń antropogenicznych. Rozdźwięk między światem rzeczywistym a modelowanym mówi nam, że jesteśmy daleko od zrozumienia zmian klimatu.

Polityka klimatyczna opiera się na nieadekwatnych modelach.
Modele klimatyczne mają wiele wad i nie są w najmniejszym stopniu wiarygodne jako narzędzia polityki. Nie tylko wyolbrzymiają wpływ gazów cieplarnianych, ale także ignorują fakt, że wzbogacanie atmosfery w CO2 jest korzystne.

CO2 jest pokarmem dla roślin, podstawą wszelkiego życia na Ziemi.
CO2 nie jest substancją zanieczyszczającą. Jest niezbędny dla wszelkiego życia na Ziemi. Więcej CO2 jest korzystne dla przyrody, zazieleniając naszą planetę. Dodatkowa ilość CO2 w powietrzu przyczyniła się do wzrostu biomasy roślin na świecie. Jest to również korzystne dla rolnictwa, zwiększając plony upraw na całym świecie.

Globalne ocieplenie nie zwiększyło liczby katastrof naturalnych.
Nie ma żadnych statystycznych dowodów na to, że globalne ocieplenie nasila huragany, powodzie, susze i tym podobne klęski żywiołowe lub sprawia, że są one częstsze.
Istnieje jednak wiele dowodów na to, że środki łagodzące skutki emisji CO2 są równie szkodliwe, co kosztowne.

Polityka klimatyczna musi uwzględniać realia naukowe i gospodarcze
Nie ma sytuacji kryzysowej związanej z klimatem. Dlatego nie ma powodu do paniki i alarmu. Zdecydowanie sprzeciwiamy się szkodliwej i nierealistycznej polityce zerowej emisji CO2 netto proponowanej na rok 2050. Jeżeli pojawią się lepsze podejścia, a z pewnością się pojawią, będziemy mieli wystarczająco dużo czasu na zastanowienie się i ponowne dostosowanie. Celem polityki globalnej powinien być „dobrobyt dla wszystkich” poprzez zapewnienie niezawodnej i przystępnej cenowo energii w każdym momencie. W zamożnym społeczeństwie mężczyźni i kobiety są dobrze wykształceni, wskaźnik urodzeń jest niski, a ludzie dbają o swoje środowisko.

NASZA RADA DLA EUROPEJSKICH PRZYWÓDCÓW JEST TAKA, ŻE NAUKA POWINNA DĄŻYĆ DO ZNACZNIE LEPSZEGO ZROZUMIENIA SYSTEMU KLIMATYCZNEGO, PODCZAS GDY POLITYKA POWINNA SKUPIĆ SIĘ NA MINIMALIZACJI POTENCJALNYCH SZKÓD KLIMATYCZNYCH POPRZEZ PRIORYTETOWE TRAKTOWANIE STRATEGII ADAPTACYJNYCH OPARTYCH NA SPRAWDZONYCH I PRZYSTĘPNYCH TECHNOLOGIACH.

Wierzyć w wynik modelu klimatycznego to wierzyć w to, co założyli twórcy modelu.. To jest właśnie problem dzisiejszej dyskusji o klimacie, w której modele klimatyczne są centralnym elementem. Nauka o klimacie zdegenerowała się w dyskusję opartą na przekonaniach, a nie na zdrowej, samokrytycznej nauce. Czy nie powinniśmy uwolnić się od naiwnej wiary w niedojrzałe modele klimatyczne?

 

Epilog

Światowa Deklaracja Klimatyczna (WCD) zgromadziła wielu kompetentnych naukowców z całego świata*. Znaczna wiedza i doświadczenie tej grupy jest niezbędna do osiągnięcia zrównoważonego, beznamiętnego i kompetentnego spojrzenia na zmiany klimatyczne.

Od tej pory grupa będzie funkcjonować jako „Global Climate Intelligence Group”. Grupa CLINTEL będzie udzielać zamówionych i niezamówionych porad dotyczących zmian klimatycznych i transformacji energetycznej rządom i firmom na całym świecie.

* Nie liczy się liczba ekspertów, ale jakość argumentów.

 

Pełna lista sygnatariuszy (która zwiększyła się od wczoraj o 140 nazwisk) oraz tekst deklaracji w jęz. angielskim jest dostępny tutajtutaj .

Główni ambasadorzy deklaracji to:

LAUREAT NAGRODY NOBLA  PROFESOR IVAR GIAEVER NORWAY/USA
PROFESOR GUUS BERKHOUT / THE NETHERLANDS
DR. CORNELIS LE PAIR / THE NETHERLANDS
PROFESOR REYNALD DU BERGER / FRENCH SPEAKING CANADA
BARRY BRILL / NEW ZEALAND
VIV FORBES / AUSTRALIA
PROFESOR JEFFREY FOSS † / ENGLISH SPEAKING CANADA
JENS MORTON HANSEN / DENMARK
PROFESOR LÁSZIÓ SZARKA / HUNGARY
PROFESOR SEOK SOON PARK / SOUTH KOREA
PROFESOR JAN-ERIK SOLHEIM / NORWAY
STAVROS ALEXANDRIS / GREECE
FERDINAND MEEUS / DUTCH SPEAKING BELGIUM
PROFESOR RICHARD LINDZEN / USA
HENRI A. MASSON / FRENCH SPEAKING BELGIUM
PROFESOR INGEMAR NORDIN / SWEDEN
JIM O’BRIEN / REPUBLIC OF IRELAND
PROFESOR IAN PLIMER / AUSTRALIA
DOUGLAS POLLOCK / CHILE
DR. BLANCA PARGA LANDA / SPAIN
PROFESOR ALBERTO PRESTININZI / ITALY
PROFESOR BENOÎT RITTAUD / FRANCE
DR. THIAGO MAIA / BRAZIL
PROFESOR FRITZ VAHRENHOLT / GERMANY
THE VISCOUNT MONCKTON OF BRENCHLEY / UNITED KINGDOM
DUŠAN BIŽIĆ / CROATIA, BOSNIA AND HERZEGOVINA, SERBIA AND MONTE NEGRO


Źródło: clintel.org, tłumaczenie: niewolnikMaryi.com


ZASADY PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
Prosimy o merytoryczne komentarze. Naszym celem jest obnażanie kłamstwa, a nie przyczynianie się do potęgowania zamętu. Dlatego bezpodstawne opinie zaprzeczające obiektywnej prawdzie publikujemy wyłącznie, gdy zachodzi potrzeba reakcji na fałszywe informacje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com

%d blogerów lubi to: