Franciszek chce się spotkać z Putinem. Do Kijowa się nie wybiera.


W specjalnym wywiadzie dla włoskiej gazety Corriere Della Sera Bergogolio stwierdza ,że do Kijowa się nie wybiera i zaznacza, że jednak to do Żelenskiego zadzwonił po wybuchu wojny, a nie do Putina. .Jednak ku oburzeniu przede wszystkim polskojęzycznych mediów chce jechać do Moskwy, a nie do Kijowa. Różnica w odbiorze tych słów miedzy Polską, a resztą świata jest bardzo istotna.. Tylko Warszawa zablokowała wszystkie informacje nie zgadzające się z ich  obłędem pro ukraińskim. Na zachodzie tylko główne media podają taką narracje i to nie zawsze, ponieważ każdy normalny dziennikarz i polityk zauważa podstawową rzecz :

Jeżeli Rosja jest zła, to nie znaczy że Ukraina jest dobra.

Dlatego prezydent Francji często rozmawia z Putinem , Niemcy lawirują jak mogą , ponieważ zdają sobie sprawę że Ukraina to marionetka USA i to nie jest wojna Ukrainy, ale CIA .O tym szeroko piszą anglojęzyczne media . Poza tym wojna się skończy i wszyscy potrzebują gazu i ropy . Wydaje się, że tylko Polska nie.  W sumie po co? Powie się Polakom, że to wina Putina i będą wierzyć i płacić. Tak jak dalej wierzą, że Jan Paweł II był katolikiem, chociaż reszta świata raczej już w to nie wierzy,. Skutecznie Polakom utrwalono wizerunek Wojtyły lubiącego kremówki i ładnie się uśmiechającego.

Droga zatracenia – Jan Paweł II

Dlaczego Franciszek konsekwentnie chce ominąć Kijów?

Sprawa jest bardzo prosta. Jest on jednym z głównych graczy Nowego Porządku Świata i spotyka się z ważnymi postaciami, a nie pajacykami, jakim jest np. prezydent Ukrainy, Po co ma rozmawiać z kimś,  kto się nie liczy, przecież to strata czasu. Zresztą tak samo postępuje Rosja z rządami warszawskimi kompletnie je ignorując. Od czasu do czasu, tylko utrudnia im życie jakimiś posunięciami. Przecież oni wiedzą tak samo jak i cała Unia że jedno kiwnięcie palcem USA i już będziemy potulni jak baranki, albo będziemy szczekali jak teraz.

Franciszek stwierdza jednak bardzo ciekawą rzecz. A nawet dwie :

Może to „NATO szczekające pod bramą Rosji” zmusiło Putina do rozpętania inwazji na Ukrainę. 

są to słowa zgodne z powoli zmieniającą się narracją głównych mediów. Na przykład ostatnio Amerykanie  przyznają się do kłamstw w sprawie wojny na Ukrainie

Urzędnicy przyznają że rząd USA rozpowszechniania fałszywe informacje o wojnie na Ukrainie

I druga:

Kiedy spotkałem Orbana, powiedział mi, że Rosjanie mają sprecyzowany plan i wojna zakończy się 9 maja. Mam nadzieję, że to wyjaśnia tempo operacji wojskowych w ostatnich dniach. Teraz Rosjanie zajęli nie tylko region Donbasu, ale Krym, Odessę, porty nad Morzem Czarnym, wszystko.

I jak to się ma do ogłaszanych codziennie zwycięstw ukraińskiej armii, a zwłaszcza niezwyciężonego pułku nazistowskiego Azow , którego działalność potępiło w ostatnich latach wiele organizacji praw człowieka, a nawet UE, ale w Polsce ma być on gloryfikowany razem z upowcami. 

Ostatnio już nawet czytałem, że to nie Ukraińcy mordowali na Wołyniu.. Tak się zmienia historię na naszych oczach, a Polacy milczą …..


Arkadiusz Niewolski


ZASADY PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
Prosimy o merytoryczne komentarze. Naszym celem jest obnażanie kłamstwa, a nie przyczynianie się do potęgowania zamętu. Dlatego bezpodstawne opinie zaprzeczające obiektywnej prawdzie publikujemy wyłącznie, gdy zachodzi potrzeba reakcji na fałszywe informacje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com

%d blogerów lubi to: