Na Uroczystość Wielkiej Nocy – Rozważania


„Szukajcie Jezusa z Nazaret, który był ukrzy­żowany, zmartwychwstał, nie ma Go tu.”
(Św. Mat. roz. 13).

I. Trzeciego dnia po śmierci Jezusa nad ranem kiedy  przyszła godzina Jego zmartwych­wstania, dusza Jego opuściła otchłań i złączy­ła się z ciałem mocą swego Bóstwa- w tym złączeniu dała Mu życie nowe, chwalebne i udzieliła Mu przymiotów odpowiednich do stanu chwały.

Oddaj cześć Jezusowi, rozpoczynającemu nowe życie. Błogosław Go i wychwalaj za cudowną chwałę, którą obdarzył swoje święte człowie­czeństwo, a przez uczucie doskonałej miłości, podzielaj radość tego Boskiego Zbawcy, ciesząc się z Nim z tego nieskończonego wesela, jakie­go używać będzie w tym nowym życiu.

II. Jezus Chrystus po swoim Zmartwych­wstaniu, ukazał się najpierw swej Matce Prze­najświętszej, otoczony światłością i w stanie chwalebniejszym, niż kiedy się ukazał Aposto­łom w czasie przemienienia, na górze Tabor: przedstaw sobie jaką radość i pociechę uczuła ta Najświętsza Matka, widząc swego Boskiego Syna w chwale, jakie były wówczas rozmowy tej Matki z Synem swoim.

Rzuć się w duchu do Ich nóg i proś Naj­świętszą Matkę, aby ci wyjednała błogosła­wieństwo Syna swego i łaskę duchownego zmartwychwstania i niezwłocznie rozpocznij nowe życie.

III. Po Najświętszej Pannie Jezus najpierw oznajmił swe zmartwychwstanie świętym nie­wiastom, które przyszły bardzo rano odwiedzić Jego grób i przyniosły wonności, aby uczcić Ciało Jego; abyśmy się nauczyli z ich przykła­du, jak Boski Zbawiciel miłuje i obdarza ła­skami dusze, które z miłością dla Niego łączą gorliwość do poświęceń.

Jeżeli dotąd byłeś niedbały i opieszały w ćwi­czeniach pobożnych, trzeba, abyś w tym świę­tym dniu, otrzymując wraz z Jezusem nowe życie, uczynił nowe postanowienie spełniać z gor­liwością i pilnością wszystko, co się odnosi do chwały Bożej.

Zastosowanie praktyczne

1. W tym wielkim dniu wszystko powinno zmartwychwstać w tobie wraz z Jezusem: wierność , miłość, gorliwość.
2. Proś o łaskę do tego Jezusa Chrystusa, przez Jego chwalebne zmartwychwstanie.


Ks. Louis Abelly  – Nowy rok Jezusowy : rozmyślania o głównych prawdach zawartych w Ewangelii Świętej rozłożone na wszystkie dni roku według liturgii Kościoła. Warszawa. Synowie St. Niemiry, 1908r.

WESPRZYJ NAS

Jeśli podobają się Państwu treści które publikujemy i uważacie, że powinny docierać do większej ilości odbiorców, prosimy o wsparcie rozwoju naszej strony.
Wybraną kwotą:

10,00 PLN
50,00 PLN
100,00 PLN

Lub inną dowolną:

PLN

Dziękujemy

WSPIERAM

ZASADY PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
Prosimy o merytoryczne komentarze. Naszym celem jest obnażanie kłamstwa, a nie przyczynianie się do potęgowania zamętu. Dlatego bezpodstawne opinie zaprzeczające obiektywnej prawdzie publikujemy wyłącznie, gdy zachodzi potrzeba reakcji na fałszywe informacje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com

%d blogerów lubi to: