Franciszek w służbie globalistów!


Kim naprawdę był i jest Jorge Bergoglio? Większość sądzi że jest związany z teologią wyzwolenia – lewacką odmianą chrześcijaństwa. Faktycznie słuchając jego wypowiedzi można do takich wniosków dojść. Jego wykłady są tak zamglone i zawiłe jak komunistycznych aparatczyków. Mówi ciągle o biednych, odrzuconych i imigrantach. To że zawsze o islamistach najeżdżających Europę, a prawie nigdy o chrześcijanach, a najgorsi w tym wszystkim są dla niego katolicy związani z prawdziwym nauczaniem Kościoła, już nikogo nie dziwi.

Jego herezje a nawet powiedzmy to otwarcie brednie wygłaszane przy każdej okazji przestały być sensacjami dnia, ponieważ mało kto już go słucha. Po prostu jest zwyczajnym heretykiem. Zobaczmy co powiedział np. 26 czerwca 2016 na pokładzie samolotu:

„Myślę, że intencje Marcina Lutra nie były błędne. …..dzisiaj luteranie i katolicy, protestanci, wszyscy zgadzamy się co do doktryny o usprawiedliwieniu. W tej kwestii, co jest bardzo ważne, nie pomylił się.”

https://www.catholicnewsagency.com/news/34103/full-text-pope-francis-in-flight-press-conference-from-armenia

Tak dla formalności i przypomnienia Kościół naucza całkiem co innego niż Luter:

Jeśli ktoś powie, że tylko przez wiarę grzesznik jest usprawiedliwiony, aby zrozumieć, że nic innego nie jest wymagane do współpracy w osiągnięciu łaskę usprawiedliwienia i aby w żaden sposób nie był przygotowany i usposobiony z własnej woli: niech będzie wyklęty” (Sobór Trydencki, Sesja VI, Kanon 9;  ).

Jeśli ktoś powie, że wraz z utratą łaski przez grzech wiara też zawsze jest stracona lub że wiara, która pozostaje, nie jest prawdziwą wiarą, chociaż jest nie żyjący, albo że ten, kto ma wiarę bez miłości, nie jest chrześcijaninem: niech będzie przeklęty” (Trent, Sesja VI, Kanon 28; )

Piszemy o takich rzeczach często (tutaj) O jego wspólnym froncie z Bidenem prezydentem USA już pisałem. Bierze on udział w zniewalaniu narodów opowiadając bajki o jego trosce o biednych i wykluczonych.

https://atomic-temporary-160379284.wpcomstaging.com/2021/09/12/biden-i-bergoglio-co-ich-laczy/

 

Więc jak to jest z tą jego fascynacją ”teologią wyzwolenia”?

Teologia wyzwolenia – ruch teologiczny w Kościele katolickim powstały po II soborze watykańskim, szczególnie rozpowszechniony w Ameryce Łacińskiej oraz wśród jezuitów. Część ze zwolenników tej teologii dodawała do niej elementy marksizmu i doktrynę o odwiecznej walce klas. (za wikipedia.org)

Czy ta definicja nie pasuje do Bergoglio i do tego co teraz opowiada? Nawet robi od czasu do czasu jakieś ruchy do rehabilitacji przedstawicieli tej komunistycznej doktryny potępionej przez Jana Pawła II:

„koncepcja Chrystusa jako polityka, rewolucjonisty, jako wywrotowca z Nazaretu, nie zgadza się z nauczaniem Kościoła”

co dużo osób interpretuje jako dowód że Franciszek to całkiem co innego niż Karol Wojtyła. W zakłamanym świecie modernistów wszystko jest przewrócone do góry nogami i oparte na kłamstwach i oszustwach.

Trzeba tylko cofnąć się wstecz i zobaczymy , że Franciszek nie jest żadnym przedstawicielem teologii wyzwolenia, ale wręcz przeciwnie – aktywnie ją zwalczał  tak samo jak Jan Paweł II. I to nie tylko słowami, ponieważ jego współpraca z juntą wojskową w Argentynie była jak najbardziej realna i poparta czynami.

Przed jego wyborem na konklawe znana i udokumentowana była rola Jorge Marii Bergoglio w „Brudnej wojnie” w Argentynie. Znany był Departamentowi Stanu USA. Ściślej rzecz ujmując współpracował on z juntą wojskową, na pierwszy rzut oka ”prawicowa dyktaturą” tak przedstawianą w mediach. Jeżeli jednak przyjrzymy się temu bliżej zobaczymy całkiem inny obraz. Globalizm, Rockefeller, Wall Street. W krajach Ameryki Południowej przeprowadzano eksperymenty gospodarcze które doprowadzały takie kraje jak Argentyna czy Chile do ruiny i dramatycznej biedy ludności. Później tą samą metodą zniszczono gospodarki krajów Europy Środkowej. W tle tylko uważny obserwator zauważy powiązania z CIA i wielkich , najbogatszych tego świata i przyświecający im cel jeden rząd  i jedna religia.

 

Podczas dyktatury Bergoglio był prowincjałem jezuitów w Argentynie i  usunął w maju 1976 roku licencję religijną (równą wydaleniu) księżom Francisco Jalics i Orlando Yorio , dwóm swoim podwładnym w Towarzystwie Jezusowym, przedstawicielom tzw teologii wyzwolenia.

Jalics i Yorio głosili kazania w „slumsach”  w Buenos Aires, razem z katechetami z Salwadoru

Kilka dni po utracie ochrony Towarzystwa Jezusowego,  Jalicsa i Yorio oraz kilku katechetów zostało porwanych i   trafili do lochów ośrodka zagłady i byli torturowani. Kapłani, według Verbitsky’ego, zawsze podejrzewali, że Bergoglio ich zdradził.  (za: elmundo.es)

Widzimy od razu że Bergoglio w żaden sposób nie reprezentował teologii wyzwolenia, ale nawet jeśli jej nie zwalczał, o co jest oskarżany w Argentynie, to zachowywał bierną postawę wiedząc, że tysiące ludzi, w tym księży jest torturowanych i mordowanych w tak zwanej Operacji Kondor , wspieranej przez CIA likwidacji ludzi przeciwnych dyktaturom w krajach Ameryki Południowej.

W 2013 roku pojawia się nagle inny Bergoglio – jako papież Franciszek, który wprowadził do Watykanu ”teologię wyzwolenia”. W Argentynie gdzie jeszcze nie zabliźniły się rany po terrorze junty wojskowej dalej jest oskarżany o conajmniej bierność, ale światowe media ogłosiły go przedstawicielem czegoś co zwalczał.

Franciszek przejął narrację ”teorii wyzwolenia” i opowiada swoje bajki o biednych i odrzuconych, jednocześnie w sposób dyktatorski wprowadza do Kościoła terror globalizmu. Jego postępowanie w Argentynie niczym się nie różni od skandalicznego poparcia jakiego udziela komunistom chińskim. Niedawno przedłużył umowę z Chinami:

https://atomic-temporary-160379284.wpcomstaging.com/2020/10/31/watykan-przedluzyl-wspolprace-z-chinskimi-komunistami/

biorąc zresztą za to pieniądze, jak twierdzi dysydent chiński, i milczy o torturach i prześladowaniach katolików w tym kraju.

https://atomic-temporary-160379284.wpcomstaging.com/2020/06/26/watykan-bierze-pieniadze-za-milczenie/

 

Pozornie mogło by się wydawać że zmienił front, ale to nieprawda. On od zawsze, do dzisiaj jest po stronie globalistów i realizuje ich cele. W latach 70 popierał junty wojskowe. bo tak chciał Departament Stanu i najbogatsi tego świata i teraz też dokładnie wypełnia ich polecenia.

https://atomic-temporary-160379284.wpcomstaging.com/2020/12/14/nowy-porzadek-swiata-pod-patronatem-franciszka-i-roshildow/

 

Niektóre źródła podają że w Argentynie zamordowano 30 tys. przeciwników politycznych, w tym księży i zakonników.  Ciekawą sprawą jest że w obronę Bergoglio w Polsce zaangażowały się media kojarzone jako lewackie i popierające globalizm.

Jak to często ostatnio bywa najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się prawdy, ale można zwrócić uwagę na pewne podobieństwa:

Emilio Mignone, założył organizację humanitarną Centro de Estudios Legales y Sociales (CELS). W swojej książce z 1986 roku „Kościół i dyktatura” Mignone wspomniał o Bergoglio jako o jednym z „pasterzy, którzy oddali swoje owce wrogowi, nie broniąc ich ani nie ratując ich”.

i nie tak dawno :

 Kard. Joseph Zen  pod koniec lipca znów wołał :”Dlaczego papież milczy?” I powtarza że Franciszek „ daje owce wilkom ”

https://atomic-temporary-160379284.wpcomstaging.com/2020/08/07/oddaje-owce-wilkom/

Zarzuty stawiane przez lewicowych dziennikarzy można by było uznać jako kolejny atak na Kościół , ale analizując postępowanie Franciszka podczas jego pontyfikatu musimy przyjąć, że niezależnie w jakim stopniu był zaangażowany w brudną wojnę w Argentynie, na pewno jest wiernym żołnierzem globalistów, a nie Boga.

 


Arkadiusz Niewolski

WESPRZYJ NAS

Jeśli podobają się Państwu treści które publikujemy i uważacie, że powinny docierać do większej ilości odbiorców, prosimy o wsparcie rozwoju naszej strony.
Wybraną kwotą:

10,00 PLN
50,00 PLN
100,00 PLN

Lub inną dowolną:

PLN

Dziękujemy

WSPIERAM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: