Aktualności

Abp. Gądeckiemu przeszkadza obrona wartości katolickich

Na pewno nie chodzi o kwestie moralne, bo projekt jest na wskroś katolicki i każdy katolik powinien go poprzeć i złożyć podpis, co arcybiskup Gądecki w ogromnej mierze utrudnia.Na tym, w takim razie zależy arcybiskupowi. Gdzie zbierający podpisy mają szukać katolików jeśli nie przy kościołach?

Arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański zakazał promowania na terenach kościelnych archidiecezji poznańskiej społecznego projektu ustawy “Stop LGBT”. W tym również zbiórek podpisów pod kościołami podległej mu diecezji.

W nawiązaniu do akcji zbierania podpisów pod społecznym projektem ustawy “Stop LGBT”, który promuje Kaja Godek informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki nie wyraził zgody na jej promowanie i przeprowadzanie na terenach kościelnych Archidiecezji Poznańskiej.” – takie oświadczenie dla proboszczów wystosowała Poznańska Kuria Metropolitalna.

Znamienne jest że nie podano żadnego uzasadnienia do tej decyzji, która jest dla katolików zaskakująca,  a nie powinna wywoływać żadnych kontrowersji czy szoku u wiernych.. Zgoda hierarchów na takie inicjatywy winna być tylko formalnością. Tym bardziej że 4 września, sekretarz Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński wystosował do polskich biskupów pismo w którym napisał: “Mając na względzie, iż o umożliwieniu wiernym podpisania takiego projektu na terenie kościelnym decyduje biskup miejsca, pragnę prosić Waszą Eminencję/Ekscelencję o rozważenie – według swobodnej swojej decyzji – ewentualności przychylnego podejścia do tej sprawy”.

Projekt “Stop LGBT” staje na straży katolickich wartości, nie tylko zakazuje „propagowania orientacji seksualnych innych niż heteroseksualizm” ale również walczy o rodzinę zakazując „kwestionowania małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny”.

Jakie więc były przesłanki do wydania zakazu skoro o nich nie napisano, można się domyślać. To podomyślajmy się skoro nie mamy wyjścia. Na pewno nie chodzi o kwestie moralne, bo projekt jest na wskroś katolicki i każdy katolik powinien go poprzeć i złożyć podpis, co arcybiskup Gądecki w ogromnej mierze utrudnia.   Gdzie zbierający podpisy mają szukać katolików, jeśli nie przy kościołach? Tym bardziej skandaliczne, że nie zabrania się innych inicjatyw, które pod płaszczykiem szczytnych celów i zbiórek propagują antykatolickie zachowania. Akcja Jerzego Owsiaka zbierającego pieniądze, które wydaje m.in. na finansowanie degenerującego młodych Przystanku Woodstock i promowanie sekty Hare Kryszna, arcybiskupowi nie przeszkadza. 

Fakt że hierarchowie przyzwalają na promowanie antywartości, a nie mają choćby zwykłej przyzwoitości, żeby opowiedzieć się za prawdą świadczy nie tylko o braku wiary, ale zatraceniu kontaktu z rzeczywistością. Nie wystarczy powiedzieć że potrzebują modlitwy. Jeśli prowadzą wiernych w przepaść to katolik musi dokonać wyboru i dla własnego, i bliskich dobra, szukać pasterzy którzy się opierają modernistycznym zmianom niszczącym wiarę katolicką. Choć nam się wydaje, że widzimy błędy, to zmiany zaszły tak daleko, że wielu z nich już nie dostrzegamy i oto znaleźliśmy się w sytuacji, że tylko najjaskrawsze rzeczy nas kolą w oczy. Wielu nie wie np. że te zmiany zaszły dużo wcześniej. O tym więcej tutaj. Wygodnie jest się pomodlić, znacznie trudniej przestać się łudzić i przemierzyć, nawet kilometry, do kapłana wiernego prawdziwej nauce Kościoła Katolickiego opartej na Piśmie Św. i Tradycji.


Żródło: ekai.pl

Zdrowa nauka Kościoła przeciw kłamstwom modernistów: „Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom.” (2 Tym. 4:3-4)

3 komentarze dotyczące “Abp. Gądeckiemu przeszkadza obrona wartości katolickich

 1. Nie będę się powtarzał ale pisanie o „orientacjach seksualnych innych niż heteroseksualizm” przez środowiska podające się za konserwatywne jest wielkim zwycięstwem zza grobu pederasty Kertbeny’ego, który wymyślił w XIX w. pojęcia „hetero-” i „homo-” seksualizm po to właśnie by grzech przeciwny naturze postawić na jednym poziomie z pożyciem z naturą zgodnym.
  Nb. wszelkie inicjatywy pro-moralnościowe – jeżeli nie mają zakorzenienia w tradycyjnej Wierze i Moralności Katolickiej nie są, moim skromnym zdaniem, warte wspierania jako plewy na wietrze historii.
  Inną kwestią jest oczywiście sprawa wielkich, trudno naprawialnych szkód jakie Kościołowi w Polsce wyrządził ks. Gądecki

  Polubione przez 1 osoba

  • Słuszna uwaga. Niestety teraz mało kto jest zakorzeniony w tradycyjnej Wierze i Moralności. I myślę że bez tego żadne, nawet słuszne inicjatywy nie znajdą wielu obrońców. Dlatego przede wszystkim trzeba mówić jaka jest sytuacja i co jest jej przyczyną.

   Polubione przez 1 osoba

 2. Przywódca sekty modernistycznej z siedzibą w Watykanie niejaki Bergoglio zwany papieżem intensywnie wspiera wszelkie wynaturzenia, Gądecki może spodziewać się pełnego poparcia Watykanu i wszystkich innych lóż masońskich

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

<span>%d</span> blogerów lubi to: