Arcybiskupie Gądecki, papież nie jest Bogiem!


Abp. Gądecki manipulując zachęca do słuchania Franciszka. 23 sierpnia do pielgrzymów w Górce Duchownej stwierdził że „Kto okazuje posłuszeństwo władzy piotrowej, ten zawsze pełni wolę Boga„. 

Fałsz! Może być wręcz odwrotnie. Jeśli papież nie pełni woli Boga, to z pewnością nie jest wolą Boga posłuszeństwo temu co mówi, lub robi papież. Słowo „zawsze” jest ogromnym nadużyciem.

Taka funkcja zakłada szczególne towarzyszenie Ducha Świętego, które – w pewnych ściśle określonych przypadkach – obejmie także przywilej nieomylności. W tych to dziedzinach winniśmy też zachowywać posłuszeństwo papieżowi

Arcybiskup robi tu kolejne niedopowiedzenie a więc znów manipuluje. „Funkcja zakłada towarzyszenie Ducha Św.” ale papież ma wolną wolę jak wszyscy i może odrzucić Ducha św.  czyli nie słuchać woli Boga. 

Arcybiskup Gądecki nie mówi w jakich sprawach Kościół nakazuje posłuszeństwo papieżowi, nie określa jakie są te „ściśle określone przypadki”, a więc przemilcza znów fakt iż Kościół zakłada że papież może błądzić.  

Nieomylność papieska na którą wszyscy najczęściej błędnie się powołują oznacza że jest on nieomylny wyłącznie wówczas, gdy potwierdza nauczanie Zbawiciela zawarte w Objawieniu Bożym i Tradycji Apostolskiej. 

Jak można to rozstrzygnąć?

Katolik ma obowiązek znać katolicki depozyt wiary i umieć oddzielić prawdę od fałszu. 

Abp. Gądecki miałby rację gdyby mówił o „władzy piotrowej” w kontekście wszystkich poprzednich papieży KK którzy zachowywali prawdę Objawioną i Tradycję. Niestety w wypowiedzi wyraźnie sugeruje Franciszka, a to już perfidna manipulacja biorąc pod uwagę błędy szerzone przez obecnego papieża. Arcybiskup namawia do słuchania herezji pod przykrywką fałszywie rozumianego posłuszeństwa.

Kolejny cytat:

Czy gdyby było inaczej, Piotr Apostoł i jego następcy mogliby przypisać sobie prawo do decydowania o losach całego Kościoła? Mogą to robić tylko dlatego, ponieważ ich wiedza pochodzi przede wszystkim „z góry”, z „głębokości bogactw, mądrości i wiedzy Boga” (Rz 11,33).”

Znów manipulacja. Następcy św. Piotra nie decydują o losach Kościoła tak, jak to arcybiskup sugeruje. Decyduje o nich Bóg. Papież nie może podawać zmienionej, nauki sprzecznej z Objawieniem i w ten sposób o Kościele decydować. Jest to zaprzeczenie wiary katolickiej.  A „wiedzy z góry” można nie przyjąć i opierać się na własnym mniemaniu, jak już  bywało w historii Kościoła.

Papieże mają obowiązek stać na straży nauczania Kościoła zgodnego z Tradycją i nakazywać jego przestrzeganie. Sam przede wszystkim jest zobowiązany kierować się tymi naukami.

Posłuszeństwo wiernych wtedy jest właściwe i wymagane jeśli realizowane jest przez wierność Pismu św. i Tradycji. Wierność dotyczy również papieża.

Pan Bóg wymaga od nas posłuszeństwa prawdzie, nie fałszowi

 

Następnie abp. mówi: „Słuchając głosu papieża Franciszka jesteśmy zjednoczeni z Piotrem naszych czasów, ale także z jego następcą, którego imienia jeszcze nie znamy”

To kolejna manipulacja. Arcybiskup „zapomniał”  dodać to, o czym jest wspomniane wyżej. Słuchając głosu papieża mamy być zjednoczeni nie tyle z konkretną osobą,  ale z wszystkimi papieżami głoszącymi i stającymi na straży Objawienia i Pisma św., począwszy od Apostołów. 

Podsumowując, nauczanie papieży nie stoi w hierarchi wyżej niż Pismo Św. i Tradycja. Jeśli jest z nimi sprzeczne katolik ma obowiązek nie przyjmować takiej nauki. „Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi.” A widząc błędy trzeba stawiać im opór aby zachować niezmienioną wiarę.

Apostoł Paweł powiedział krótko: 

Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą otrzymaliście – niech będzie przeklęty! (Ga 1: 8-9)

Niestety modernistyczna hierarchia  zdaje się już całkiem wierzyć w wykreowaną przez siebie religię i prawdziwej Ewangelii już nie dostrzega. Co mówi o nich Objawienie Boże również katolik powinien wiedzieć, a nie uważać fragmenty Pisma Św. za przesadzone abstrakcje, które go nie dotyczą.  Inaczej są „ślepcami prowadzonymi przez ślepych.” Katolik powinien wiedzieć że papież nie jest Bogiem. lecz Bogu ma służyć, a nie prowadzić wiernych do odstępstwa, a w konsekwencji do piekła. 

„«Nie błądźcie», bracia moi. Ci, którzy rujnują rodziny, «królestwa Bożego nie odziedziczą». Jeśli więc ci, którzy tak czynili, postępując według ciała, już zostali ukarani śmiercią, o ileż bardziej powinien być ukarany ten, kto przewrotną nauką fałszowałby wiarę Bożą, za którą Jezus Chrystus został ukrzyżowany. Kto byłby splamiony takim przestępstwem, pójdzie w ogień nieugaszony, podobnie jak i ten, kto go słucha

(Św. Ignacy Antiocheński, List do Efezjan).


Żródło cytatów: episkopat.pl


2 odpowiedzi na „Arcybiskupie Gądecki, papież nie jest Bogiem!”

 1. Awatar vrs

  ” “Funkcja zakłada towarzyszenie Ducha Św.” ale papież ma wolną wolę jak wszyscy i może odrzucić Ducha św. czyli nie słuchać woli Boga. ”
  Otóż to – osoba wybrana na tron Piotrowy nie staje się „zombie”, nie staje się tym bardziej osobą bezgrzeszną. Co do „cudzołóstwa” duchowego piastuna Urzędu Piotrowego i jego skutków polecam kazania wielkiego papieża XIII wieku – Innocentego III:
  https://nondraco.wordpress.com/2019/07/11/innocenty-iii-z-kazania-na-papieska-konsekracje-1198/
  https://nondraco.wordpress.com/2019/07/13/innocenty-iii-z-kazania-w-i-sza-rocznice-konsekracji/
  https://nondraco.wordpress.com/2019/07/13/innocenty-iii-sermo-iv-fragment/

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Awatar A. Szaroleta

   Dziękuję. Niezwykle cenne teksty. Bardzo przydatne i aktualne nauki.

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: