Następca arcybiskupa Lefebvre ?


Arcybiskup Carlo Maria Vigano  w swoim nowym liście ostro atakuje rewolucje przeprowadzoną po Soborze Watykańskim II. Chwała mu za to ,że się opamiętał i czuje się oszukany. chociaż dziwne wydają się jego słowa np:

„szczerze wierzyliśmy, że widok Jana Pawła II w otoczeniu zaklinaczy-uzdrowicieli , mnichów buddyjskich, imamów, rabinów, pastorów protestantów i innych heretyków dał dowód na zdolność Kościoła do wzywania ludzi, aby prosić Boga o pokój, podczas gdy autorytatywny przykład tego akcja zapoczątkowało to dewiacyjną serię panteonów, które były mniej lub bardziej oficjalne, nawet do tego stopnia, że ​​biskupi nieśli już  na ramionach nieczystego bożka pachamamy”

Czy na prawdę mamy uwierzyć że biskupi nie zdawali sobie sprawy co się dzieje ? Nie zauważyli ,że łamane jest pierwsze przykazanie? Nikt nie czytał np. Krótkiej analizy krytycznej NOM  i się nie zastanowił ? Wydaje mi się to nierealne. To było i jest wygodne lub naturalne dla ludzi pozbawionych wiary. Trzeba obserwować dalej poczynania arcybiskupa, którego nawrócenie związane jest z ostrym konfliktem z Watykanem.

AKTUALNOŚCI

Niestety na razie, oprócz słusznych zarzutów skierowanych do watykańskich apostatów Abp Vigano, albo nie wie ,w którym kierunku podążać i wykonuje nieprzemyślane ruchy, albo wie co robi i wybrał  drogę do walki z lewactwem razem z ateistami (TUTAJ o tym piszemy) i prezydentem USA.  List do prezydenta wywołały wściekłość lewicowych amerykańskich biskupów (można TUTAJ o tym przeczytać) , to na pewno jest plus.Wydaje mi się jednak ,że okrzyknięcie arcybiskupa nowym Lefebvre jest trochę za szybkie. Poczekamy , zobaczymy.

TUTAJ można przeczytać całe oświadczenie Abp Vigano.

źródła:

http://chiesaepostconcilio.blogspot.com/

https://www.lifesitenews.com/catholic


Arkadiusz Niewolski

AKTUALNOŚCI


2 odpowiedzi na „Następca arcybiskupa Lefebvre ?”

 1. Awatar vrs

  Abp Vigano daje trafną choć spóźnioną diagnozę: „Jeśli można było czcić w kościele Paczamamę, zawdzięczamy to Dignitatis humanae. Jeśli mamy protestancką a czasem nawet spoganizowaną liturgię, zawdzięczamy to rewolucyjnym działaniom abp Hannibala Bugniniego i reformom posoborowym. Jeśli podpisano dokument z Abu Zabi to z uwagi na Nostra Aetate. Jeśli doszliśmy do delegowania decyzji na Konferencje Episkopatu – nawet w przypadku poważnego naruszenia Konkordatunjak miało to miejsce w Italii [i w Polsce też – przyp. mój], zawdzięczamy to kolegialności, i jej nowszej wersji – synodalności” [ś.p. ks. G. Hesse mówił wprost celnie o „sowietyzacji” posoborowia – przyp. wł.]
  Natomiast, jak już pisałem, powstaje pytanie o genezę coraz odważniejszych wypowiedzi abp Vigano, którego główną tubą pozostaje powiązane ze środowiskiem Opus Dei [jak to mawiał ś.p. ks. Hesse „serca i mózgu Kościoła posoborowego”] lifesitenews. A środowisko OD i w Polsce poprzez różne tradikolekcje, tradiclaromontany i tradicampy infiltruje osoby wracające do Tradycji. Poznamy pewnie,jak zwykle, po owocach.

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Awatar Abp Vigano – zdetronizowali Chrystusa! – Niewolnik Maryi

  […] Carlo Maria Viganò  na spotkaniu z personelem LifesiteNews wygłosił kazanie o królestwie Chrystusa. Zwracając […]

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: