Modlitwa o nawrócenie ukochanej osoby


Boże przedwieczny! u stóp Twoich błagam Cię za nieszczęśliwą istotą, z którą
mnie łączy węzeł najtkliwszych uczuć.
Namiętność uwiodła ją na drogę obłąkania, zginie pewno o Boże! jeśli ją (go)
nie poprowadzisz za rękę, nie odwrócisz od zguby i nie ulitujesz się nad opłakanym jej (jego) stanem.

Zmiłujże się Panie nad nędznem stworzeniem Twojem, nie dozwalaj mu rzucać się w przepaść zatracenia. Wszakże i za nią (niego) najświętszy Zbawicielu modliłeś się, cierpiałeś i krew swoją przelałeś na krzyżu. Przez błędy swoje utraciła Ciebie; Panie ukaż (mu) jej się raz jeszcze, oświeć (go) ją, bo pogrążona w ciemnościach i w cieniu śmierci i skieruj kroki (jego) jej na drogę pokoju.

Jezu ukrzyżowany! wysłuchaj głosu modlitwy mojej, i obróć miłosierne oczy na tę tak drogą dla mnie duszę. Zbawicielu ulituj się nad tak wielką nędzą.
Nieszczęśliwa ta istota, której miłość Twoja utorowała drogę do nieba, zmarnowała okup tak drogi, puszczając się bezdrożami i manowcami wiodącemi w przepaść zatracenia. Oto w tej chwili staje już nad samym brzegiem otchłani, Boże miłosierdzia podaj jej (mu) rękę Twoją, zatrzymaj i ocal; jeden krok jeszcze a wpadnie i zginie.

Przez zasługi okrutnej męki Twojej, przez Twoją śmierć krzyżową odpuść (mu) jej, odpuść Panie! nie odrzucaj pokornej prośby mojej.

Ja tylko mogę modlić się i ze łzami błagać miłosierdzia Twego; Panie! usłysz wołanie moje! w Tobie ufność zupełną pokładam . Wszak gdyś płakał nad ludźmi, Boski Zbawicielu! Ojciec Twój niebieski wysłuchał prośby Twoje, mam więc nadzieję, Boże niezmierzonej dobroci! że i Ty nie odrzucisz modłów, jakie ja niegodna za tę zbłąkaną duszę przed tron Twój zanoszę. Biedna owieczka opuściła owczarnię i zabłąkała się w pustyni; racz jej poszukać najlepszy Pasterzu, poszukaj łaską i miłosierdziem Twojem i
do swojej przyłącz trzodki. Amen.


POD KRZYŻEM Książka do nabożeństwa na wszystkie uroczystości kościelne i na wszelkie okoliczności życia, 1900 r. 

[Oprac. A.S]


11 odpowiedzi na „Modlitwa o nawrócenie ukochanej osoby”

 1. Awatar Prawda
  Prawda

  Proszę Cię Panie ratuj moich bliskich od zatracenia, pojednaj ich ze Sobą. Okaz im Twoje Miłosierdzie. Daj im nawrócenie.
  Amen. Jezu ufam Tobie!

  Polubione przez 1 osoba

 2. Awatar ewa b
  ewa b

  Boze nawroc mojego brata
  Boze pomoz mu
  Boze nie opuszczaj go
  amen
  Jezu ufam Tobie

  Polubienie

 3. Awatar Teresa
  Teresa

  Ratuj Panie Marię, uwolnij Ją od zła.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Awatar Gosia
   Gosia

   Proszę o nawrócenie Męża Michała. Amen.

   Polubienie

 4. Awatar Paulina
  Paulina

  Panie Boże sam widzisz co moj były robi ze swoim życiem, jest obłąkany, egoistyczny, pozbawiony wszelkich uczuć oraz zagubiony i wykorzystuje inne osoby, sam widzisz a ja proszę błagam na kolanach ze łzami ciężkimi proszę nawróć go, podaj mu dłoń i wskaz mu drogę, ja mu przebaczylam chociaż nie wiem czy dosłownie ale nienawidzieć nigdy nie będę chociaż mnie skrzywdził bardzo, sam wiesz Panie Boże ile ja łez wylałam przez te lata, ile cierpienia i do jakiego stanu zdrowotnego ja się doprowadziłam przez jego zachowanie. Proszę o łaskę dla niego za te wszystkie jego grzechy Panie, błagam pokaz mu właściwa drogę, ja wiem ze on ma dobre serce, ale coś się wydarzyło o czym ja nie wiem dokładnie i on się tak zmienił w kogoś kogo ja nie znam. Panie, jesteś miłosierny, ty sam wiesz wszystko o mnie i o nim i jak on mnie traktuje, błagam podaj mu dłoń. Amen.

  Polubienie

 5. Awatar Twoja służebnica
  Twoja służebnica

  Jezu Miłosierny staję pod Krzyżem Twoim i przyprowadzam Ci moją rodzinę-mojego męża Tadeusza, syna Piotra, córki; Agatę i Monikę oraz wnuki a także moich braci.
  Spuść choć kroplę krwi na ich serca by obmyła ich z grzechów i przemieniła oraz uzdrowiła ich ducha Twoją Miłością. Jezu ufam Tobie. Amen ♥️🔥

  Polubienie

 6. Awatar A
  A

  Panie Boże, proszę o zmianę postępowania i przemianę serca dla mojego brata. Jezu Miłosierny, daj łaskę nawrócenia dla wszystkich grzeszników i nieprzyjaciół Kościoła. Jezu Ty się tym zajmij.

  Polubienie

 7. Awatar Ula
  Ula

  Jezu okaz miłosierdzie swoje moim synom i nawroc ich na właściwą drogę,drogę wiary.

  Polubienie

 8. Awatar Twoja sluzebnica
  Twoja sluzebnica

  Jezu poprowadź mnie i moją rodzinę właściwą środa i daj łaskę nawrócenia dzieciom i pokój serca Ludwice, proszę o sakramentalny związek małżeński dla syna.

  Polubienie

 9. Awatar Małgorzata Bałukonis
  Małgorzata Bałukonis

  Jezu Chryste panie nasz proszę sprowadź moją siostrę Agatę na dobrą drogę okaż jej łaskę chodź serduszko ma dobre błądzi amen.

  Polubione przez 1 osoba

 10. Awatar Ewa
  Ewa

  Jezu Chryste przez krew Twoją przenajświętsza proszę Cię o nawrócenie męża Adama i brata Krzysztofa, wskaż im o Panie właściwą drogę. Jezu ufam tobie

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: