Opinie

fałszywi prorocy

Kto jest gorszy ten co prawie oficjalnie głosi herezje czy ten co mówi prawie wszystko poprawnie a tylko w jakimś ułamku procenta przekazuje zło?
Dlaczego komunistą przez 50 lat nie udało się to co demokracji w ciągu paru lat?
Komuniści to był wróg ,oficjalny nie kryjący się za bardzo ze swoją chorą ideologią. Demokraci odwrotnie pod płaszczem wzniosłych ideałów , religijności pompowali do krwiobiegu narodu liberalne śmieci i to zadziałało w sposób straszliwie skuteczny.

Naprawdę niebezpieczni są ci którzy świadomie lub nieświadomie sączą po troszkę jad herezji. Właśnie oni docierają do najzdrowszej tkanki Kościoła, ponieważ większość tego co mówią jest prawdą i zawsze mają dar wymowy, pociągają tłumy. Jedno kłamstwo , malutkie kłamstewko otwiera furtkę szatanowi a potem to już tylko kwestia czasu tydzień, miesiąc, rok a może 20 lat i ta furtka stanie się bramą wjazdową ,bardzo szeroką bramą.
Arkadiusz

3 komentarze dotyczące “fałszywi prorocy

  1. Chyba zależy od owoców tego zła… Zatrute słowo jest \”tylko\” zatrute, psuje powoli, stwarza pole manewru, a trucizna serwowana bezpośrednio zabija prawdę… Tylko ze inny problem jest to fakt że czesto, bez zatrutego wcześniej słowa, późniejsza trucizna traci na spektakularności. Zmiękcza jej efekt i osłabia czujność…. Tylko Bóg oceni i wymierzy sprawiedliwie….Takie tam moje dywagacje na temat…Pozdrawiam:)

    Polubienie

  2. Tak Bóg oceni ale jeżeli my rozpoznamy to wcześniej ilu uratujemy?

    Polubienie

  3. Prawda. Trzeba robić co w naszej mocy… Nie zostawiać wszystkiego innym.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: