Prawda o siostrze Łucji – Najnowszy (odontologiczny) raport Sister Lucy Truth


Raport odontologiczny

Nazywam się Silvia Marcia Lacerda Andrade Silva. Jestem stomatologiem, ukończyłam Uniwersytet w Itaúna w 1995 roku. Od 1998 roku specjalizuję się w periodontologii, a od 2008 roku w implantologii.

Pracuję klinicznie przy operacjach implantologicznych i rehabilitacji jamy ustnej, a w celu doskonalenia moich umiejętności w zakresie protez implantologicznych, w 2008 roku ukończyłem ekskluzywny kurs protetyki całkowitej (protezy). Zarówno protezy ruchome, jak i stałe, tj. na implantach, przywracają pacjentom harmonijny, podobny lub nawet piękniejszy uśmiech, jaki mieli wcześniej, ale nie są w stanie zmienić struktury kości, szczególnie w przypadku podbródka.

 

Sprawa Siostry Łucji i oszustki:

Dochodzenie w sprawie faktów dotyczących potencjalnego oszusta podającego się za „Siostrę Łucję” rozpoczęło się w 2017 roku jako inicjatywa mająca na celu odkrycie prawdy o życiu i osobie s. Łucji dos Santos z Fatimy, w szczególności poprzez naukową i ekspercką analizę różnych aspektów s. Łucji . Dowody fotograficzne dostępne w Internecie, w autoryzowanych biografiach, a także próbki odręczne zostały zebrane i przekazane do analizy w celu ustalenia, czy prawdziwa s. Łucja z Fatimy została zastąpiona przez oszusta w latach po 1958 r. Przestudiowałam dostępne zdjęcia Siostry Łucji dos Santos, widzącej z Fatimy, która miała objawienia Najświętszej Maryi Panny w 1917 roku.

Niektóre analizowane zdjęcia obejmują okres od jej dzieciństwa do wstąpienia do Karmelu w Coimbrze w latach 1917–1950 i nosiły imię s. Łucji I. Przeanalizowałem także zdjęcia osoby przedstawianej jako s. Łucji, widzącej z Fatimy, z 1967 r. (dokładnie 50 lat po objawieniu w Fatimie – 1917) aż do jej śmierci w 2005 roku. Nazwałem ją Łucją II.

 

PRZEDSTAWIONA WĄTPLIWOŚĆ:

Czy s. Łucja II, przedstawiona w 1967 r., to ta sama osoba, co s. Łucja I, widząca, która doświadczyła objawień Matki Bożej w Fatimie?

To zdjęcie s. Łucji I pochodzi z 1948 r., kiedy miała jeszcze zęby. Jako periodontolog widzę nierówne dziąsła, wysunięcie siekaczy (najprawdopodobniej na skutek zaniku kości i chorób przyzębia) oraz stłoczenie siekaczy. Rokowania były złe, dlatego jej dentysta, dr Alcino Magalhães, zasugerował ekstrakcję zęba i rehabilitację przy użyciu protez. W rzeczywistości wyrwano jej wszystkie zęby i wykonano protezy całkowite.

1) Siostra Łucja I z protezami ruchomymi. 2) Zdjęcie s.Łucji I wzmocnione przez AI

 

Zauważyłam, że s. Łucja ma biotyp twarzy dolichofacial (twarz wydłużona, owalna i wąska). Ale to, co mnie uderza, to bardziej wydatna szczęka i bardziej cofnięta żuchwa. Ten szczegół najlepiej widać na zdjęciach profilowych.

wypukły profil, wydatna szczęka i cofnięta żuchwa

W tym przypadku podczas rehabilitacji jamy ustnej staramy się w miarę możliwości skorygować rozbieżność zębową, przybliżając zgryz do normalnego, jednak struktura kości brody pozostaje taka sama. Jeśli jest cofnięta, pozostaje wsunięta.

Tak właśnie stało się w przypadku s. Łucji I: całkowita proteza dostosowała się do struktury jej kości.

W 1948 r. s. Łucja I, widząca z Fatimy, rozpoczęła kontemplacyjne życie zakonne i odosobnienie w Karmelu św. Teresy w Coimbra, Portugalia. Do 1967 roku nie występowała publicznie, będąc pustelniczką w Karmelu.

Siostra Łucja II

To zdjęcie przedstawia s. Łucję w maju 1967 r., kiedy pojawiła się publicznie podczas uroczystości prowadzonych przez papieża Pawła VI. Nazwałem ją Siostra Lucy II.

 

 

 

Zmiany strukturalne na twarzach s. Łucji I i s. Łucji II:

Należy pamiętać, że budowa twarzy nie zmienia się wraz z wiekiem.

Na przykład osoba z cofniętym profilem żuchwy będzie się zestarzała z tym profilem, nawet jeśli będzie nosić protezy, nawet jeśli uległy one zniszczeniu w wyniku użytkowania.

wklęsły profil i prognatyzm żuchwy

Jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz, że zgryz przedni jest przesunięty. Dolne zęby znajdują się przed górnymi przednimi zębami.

Zmiana strukturalna twarzy miała miejsce między 1948 a 1967 rokiem. Kiedy siostra Łucja II pojawiła się publicznie po raz pierwszy, po starzeniu się zachowała tę samą strukturę twarzy z tym samym prognatyzmem i wklęsłym profilem.

Siostra Łucja II była już stara i miała ten sam wklęsły profil i prognatyzm żuchwy.

 

Charakterystyka pacjentów z prognatyzmem: wklęsły profil kości, cofnięta szczęka i wysunięta żuchwa.
Bardzo stara s. Łucja II , bez protez i o tym samym profilu prognatyzmu.

 

WNIOSEK

Biorąc pod uwagę następujące pytanie: Czy osoba przedstawiana jako Siostra Łucja w 1967 r. jest tą samą osobą, która była świadkiem objawień Matki Bożej w Fatimie w roku 1917?

Odpowiedź: Nie ma wątpliwości, że są to dwie osoby.Opierając się na mojej analizie jako specjalisty w dziedzinie badań i produkcji protez dentystycznych, doszedłem do wniosku, że tych zmian u osoby po 1967 roku nie można wytłumaczyć stosowaniem protez.. Anatomia twarzy obu osób jest ze sobą sprzeczna. Wypukła budowa twarzy (II klasa zębów) jest bardziej widoczna u osoby sprzed 1967 roku. Wyraźna budowa twarzy, szczęka wysunięta w stosunku do cofniętej żuchwy. Osoba po 1967 roku ma wklęsłą budowę twarzy (III klasa zębów), cofniętą szczękę i wysuniętą żuchwę oraz prognatyzm żuchwy. Protezy całkowite nie są w stanie zmienić anatomii twarzy, szczególnie podbródka, nawet jeśli zęby z biegiem czasu się ścierają.

 Zapraszamy do zapoznania z innymi raportami:

Zobacz relację wideo

Raport odontologiczny: PDF

Odontological Report – Brazil


Żródło: sisterlucytruth.com


ZASADY PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
Prosimy o merytoryczne komentarze. Naszym celem jest obnażanie kłamstwa, a nie przyczynianie się do potęgowania zamętu. Dlatego bezpodstawne opinie zaprzeczające obiektywnej prawdzie publikujemy wyłącznie, gdy zachodzi potrzeba reakcji na fałszywe informacje.

Skomentuj

Create a website or blog at WordPress.com