Kto zerwał przymierze? Kto płaci straszliwą cenę za zdradę?


Jeżeli pozostały w tobie chociaż odrobina prawdziwej wiary to powinieneś widzieć zło rozlewające się, a nawet rozlane po świecie. Czy to robi Bóg? Zadaj sobie jedno podstawowe pytanie:

Kto odrzucił, zerwał przymierze? Ludzie czy Bóg?

Sprawą oczywista jest przecież, że Pan nasz Jezus Chrystus nigdy by nie złamał danego słowa. Samo myślenie w ten sposób jest ciężkim bluźnierstwem. Więc człowiek jest sprawcą wszelkiego zła na ziemi, a tym samym zerwania przymierza z Bogiem. To jest fakt niezaprzeczalny, ale co to oznacza ? Bardzo dobre wieści dla wytrwałych, wiernych, nie nauce ludzkiej, ale nauce Chrystusa Pana.

Jeżeli wiadomo że Bóg nie opuści swoich wiernych uczniów i naśladowców, to oznacza, że ci którzy zbudowali swoją wiarę i miłość do Niego na skalnych fundamentach w swojej duszy nie maja się czego obawiać, tylko trwać w prawdziwej wierze, aż do końca swoich dni na tym ziemskim padole wszelakiego grzechu. Tak, swoich dni, ponieważ nie ma sensu myśleć o żadnej apokalipsie, jeżeli tylko Bóg Ojciec zna datę i godzinę powtórnego przyjścia na świat Jego ukochanego Syna Jezusa Chrystusa. Takie zaprzątanie sobie głowy rzeczami na które nie mamy wpływu zakłóca porządek w naszych duszach, a wiec nie pomaga, a nawet szkodzi . Tylko dusze spokojne, oddane i czyste podobają się Bogu, więc zastanówcie się dlaczego zaśmiecacie ją rożnymi nieistotnymi sprawami tego świata. Czyż nie zostało powiedziane że świat was będzie nienawidził? Dlaczego zakładasz że cię kocha? A jeśli ciebie kocha, czy to jest dobry zwiastun ? Przecież nie, ponieważ świat kocha grzech i występnych ludzi, a więc musisz być niechybnie jednym z nich.

To wszystko jest prawdą, ale jak można się domyślać, człowiek z prawdy potrafi wykrzesać kłamstwo. Wiedząc tak oczywiste rzeczy twierdzi, że Bóg nigdy nie karze – to tylko człowiek sam robi złe rzeczy, a Bóg wszystko wybacza. Cóż za przewrotna, a nawet szatańska natura tkwi w takich stwierdzeniach.

Jeżeli Bóg by nie karał za złe, a za dobre nie wynagradzał, czyż nie oznaczałoby to, że jest Mu obojętne jak postępujesz? Po co w ogóle miałbyś wiedzieć, co jest miłe Bogu, a co nie? Skoro wszystko wybacza, to nie ma różnicy dla Niego jak postępujesz.

Każdy kto tak myśli nie ma BOGA ZA OJCA, ale szatana.

Jeżeli ktoś mówi, że Bóg nie karze, to tak jakby twierdził, że nie jest sprawiedliwy. A przecież dobry Ojciec nie pobłaża złym poczynania swoich dzieci . Czyżbyś uważał że Bóg jest złym ojcem ?

O jak bardzo przewrotna jest ludzka natura !

Ile razy w Starym Testamencie są opisywane kary jakie zsyłał na ludzi Bóg? Czyż Bóg nie jest niezmienny? Jest, teraz i zawsze i na wieki wieków.

Jeżeli więc twierdzisz że Bóg nie karze, zaprzeczasz istocie Trójcy Przenajświętszej, która jest jednością. Twierdzisz, szaleńcze że Bóg Ojciec nie jest tym samym co Syn Boży – nasz Pan Jezus Chrystus . I do tego jeszcze zaprzeczasz Ewangelii, w której niejednokrotnie jest wspominane, że grzeszników czeka płacz i zgrzytanie zębów.

Jakże więc możesz, nazywać się katolikiem, jeśli masz w sobie piekielną przewrotność Judasza .

Pomyśl, czyż nie Bóg jest sprawcą wszystkiego ?

Czyż nie on decyduje w jaki sposób ukarze odstępców?

Co człowiecze możesz wiedzieć o wyrokach boskich, jeśli podważasz Jego święte słowa zawarte w Ewangelii?

Bóg widząc grzechy ludzi, tych do których posłał swojego ukochanego Syna i wydał Go w ręce ludzkich oprawców za odkupienie grzechów, postanowił wytracić to plemię przewrotne, tak jak kiedyś żydów. Co żydom przyszło z tego, że mówili o sobie „naród wybrany” jeśli odstąpili od Boga?

Ilu z nich się uratowało, czyż nie garstka ?

Tak i teraz w swej zapalczywości zlitował się nad nami i nie wszystkich wytraci . Oszczędzi tych którzy zostaną Mu wierni do końca

Wielokrotnie w Biblii możemy przeczytać, że niemile są Bogu ofiary składane obłudnie bez poparcia w duszach ludzkich – w miłości do Niego. Dlatego dopuścił w swym gniewie do zaprzestania składania ofiary. Wydał ludzi na pastwę złudnych i chwilowych namiętności. Pozbawił ich rozumu i sprawił, że nie odróżniają dobra od zła. (Rz. 1,21-32) Wydał nakaz ucieczki z synagogi szatana, tak jak Lotowi z Sodomy. Nie możesz się oglądać za siebie, bo zamienisz się w kamień, jak żona Lota.

Ludzie zerwali przymierze i płacą straszliwa cenę swoich poczynań. Wielu wskazuje na winę duchowieństwa, na ich odstępstwa i pogrążenie się w nieczystości, i to co siędzieje jest ewidentnie znakiem szatana . Z racji tego, że Bóg takich rzeczy nienawidzi i biorąc pod uwagę, że jeszcze do tego zwodzą maluczkich – a przecież Pan nasz Jezus Chrystus powiedział że lepiej im było kamień u szyi zawiesić  – można i trzeba zakładać, że ich ojciec czeka na nich w swoim królestwie, w piekle.

Lecz czy myślisz, że oni są bardziej winni niż reszta ludzi ?

Porzuć złudne nadzieje. Kto się nie nawróci , nie odrodzi na nowo, spotka go to samo . Pomrą w grzechach swoich, ponieważ nie dla Boga przygotowali mieszkanie w duszach swoich, ale dla diabła.

Kto jednak przyłoży rękę do pluga, pracując ciężko w winnicy Pańskiej pewny niech będzie nagrody – zbawienia. Pamiętać musi jednak że cofnąć się nie może, choć praca żmudna i ciężka wśród morza występku znajdować tak nieliczne owoce dojrzałe i piękne.  Lecz jeżeli zwykłą wodę Ukochany Zbawiciel zmienił w wyborne wino, to jaki królewski smak dadzą takie owoce. Ręka raz do pluga przyłożona niech tam zostanie, by nie dosięgła jej zapalczywość Właściciela.

Chcesz się pokazać wśród ludzi – u Boga stracony będziesz. Tysiące idą za tobą, słuchają, czytają ? Jeżeli chociaż w ułamku procenta kłamiesz – a przecież kłamiesz  – to szubienice na skraju piekła czekają.

 


Arkadiusz Niewolski


ZASADY PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
Prosimy o merytoryczne komentarze. Naszym celem jest obnażanie kłamstwa, a nie przyczynianie się do potęgowania zamętu. Dlatego bezpodstawne opinie zaprzeczające obiektywnej prawdzie publikujemy wyłącznie, gdy zachodzi potrzeba reakcji na fałszywe informacje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com

%d blogerów lubi to: