Watykan liczy srebrniki od reżimu chińskiego, a prześladowani katolicy ilość aresztowanych kapłanów!


Po niedawnym aresztowaniu i wypuszczeniu po przesłuchaniu sędziwego kardynała Zena świat nie doczekał się żadnej ostrej reakcji ze strony Watykanu a jedynie zatroskanie. A już szczytem hipokryzji jest to, co powiedział kardynał Pietro Parolin  :

 ​​„ nie należy czytać tego wydarzenia jako „zaprzeczenie” porozumienia między Stolicą Apostolską a Chińską Republiką Ludową w sprawie nominacji biskupów ”.  

Przypomnijmy że to haniebne porozumienie jest odnawiane,  jego treść nadal tajna a Chiński dysydent Guo Wengui twierdzi, że Chińska Partia Komunistyczna (KPCh) „przeznacza do 2 miliardów dolarów rocznie” na zakup milczenia Watykanu dotyczącego trwających prześladowań Kościoła katolickiego w Chinach i innych naruszeń praw człowieka.

Arcybiskup Vigano podsumował ostatnio to porozumienie na łamach Lifesite:

Zatrute owoce porozumienia chińsko-watykańskiego są teraz widoczne. Kościół bergoglian woli milczeć o prześladowaniach katolików należących do tajnego Kościoła po tym, jak oddał ich w ręce sekty patriotycznej i Komunistycznej Partii Chin. W zamian Pekin nagradza Stolicę Apostolską za jej milczenie znacznymi rocznymi funduszami: najemnicy dają się kupić za trzydzieści srebrników ociekających krwią męczenników Kościoła 

Kardynał Zen przybył do Watykanu we wrześniu 2020 r w przededniu podpisania tej haniebnej umowy by prosić Franciszka żeby nie zdradzał Kościoła Katolickiego w Chinach i jej nie podpisywał,  ale nie został nawet przyjęty. Myślę że Abp. Vigano ma racje pisząc :

 Najemca Watykanu znajduje jednak czas na przyjęcie wysokich rangą przedstawicieli Nowego Porządku Świata, przedstawicieli globalizmu i lichwiarskich finansów, dyktatorów i zbrodniarzy wojennych, a nawet żołnierzy walczących w neonazistowskim batalionie Azow…. Kardynał Zen zostaje dodany do listy tych, którym Bergoglio nigdy nie odpowiadał, ani nie przyjmował na audiencji, chociaż osobiście napisał odręcznie list poparcia dla Jamesa Martina SJ. głównego ideologa LGBTQ w Kościele katolickim

Prześladowania katolików w Chinach trwają , aresztowania kapłanów i niszczenie kościołów nie spotyka się z żadną reakcją Watykanu, dlatego możemy to nazywać zdradą judaszową. Jednak mało prawdopodobne żeby Franciszek i jego świta się tym przejęli. Zresztą oni właśnie dlatego wybielają Judasza, że stali się zdrajcami może jeszcze gorszymi niż on.

Oczywiście to że ingerencja w sprawę nominacji biskupów jakichkolwiek władz świeckich jest łamaniem Kodeksu Prawa Kanonicznego dla Watykanu nie ma żadnego znaczenia . Zmieniają Ewangelię, a raczej stworzyli już nową, łamią przykazania Boże, a więc Kodeksem nie będą się przecież przejmować.

Potrójna zdrada watykanu
Oddaje owce wilkom – Watykan odnowi porozumienie z Chinami
Watykan przedłużył współpracę z chińskimi komunistami !
Watykan broni porozumienia z Chinami powołując się na Benedykta XVI
Potępienie i presja wobec „braterstwa” Watykanu i Chin
 

Arkadiusz Niewolski


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: