Konwój Wolności okradziony z zebranych pieniędzy, a policja grozi Kanadyjczykom wspierającym Konwój i szykuje się do reakcji


Platforma GoFundMe wstrzymała zbiórkę dla Konwoju Wolności uruchomioną w celu zebrania pieniędzy które pomogłyby pokryć koszty paliwa, jedzenia i zakwaterowania dla protestujących w Ottawie kierowców. 

Najpierw wydała w sprawie jedynie krótkie oświadczenie że zbiórka jest „poddawana analizie, aby upewnić się, że jest zgodna z naszymi warunkami świadczenia usług oraz obowiązującymi przepisami i regulacjami”. Wczoraj, 4 lutego GoFundMe wydała drugie oświadczenie  stwierdzając że zebrane pieniądze ( ponad 10 mln. dolarów) do organizatorów Konwoju Wolności nie trafią:

„GoFundMe wspiera pokojowe protesty i wierzymy, że taki był zamiar zbiórki funduszy Freedom Convoy 2022, kiedy została utworzona. Mamy teraz dowody od organów ścigania, że pierwotnie pokojowa demonstracja przekształciła się w okupację, a policja donosi o przemocy i innych nielegalnych działaniach. Aby upewnić się, że GoFundMe pozostaje wiarygodną platformą, współpracujemy z lokalnymi władzami, aby uzyskać szczegółową, rzeczową wiedzę na temat wydarzeń odbywających się w terenie. Po przeanalizowaniu odpowiednich faktów i wielu dyskusjach z lokalnymi organami ścigania i urzędnikami miejskimi zbiórka pieniędzy narusza teraz nasze Warunki korzystania z usługi (warunek 8, który zabrania promowania przemocy i nękania) i została usunięta z platformy. Organizatorzy przedstawili jasny plan dystrybucji dla początkowego 1 miliona dolarów, który został wydany na początku tego tygodnia, i potwierdzili, że fundusze zostaną wykorzystane tylko dla uczestników, którzy przybyli do Ottawy, aby wziąć udział w pokojowym proteście. Biorąc pod uwagę ewolucję tej sytuacji, żadne dalsze środki nie będą bezpośrednio przekazywane organizatorom Freedom Convoy — będziemy współpracować z organizatorami, aby przekazać wszystkie pozostałe środki wiarygodnym i uznanym organizacjom charytatywnym wybranym przez organizatorów Freedom Convoy 2022 i zweryfikowanym przez GoFundMe”.

 

Jakie to dowody od organów ścigania przekonały do takich kroków nikt nie napisał. Z pomysłem odcięcia protestujących od pieniędzy i podjętych już działaniach wystąpił najpierw urzędnik z Ottawy, Mathieu Fleury. Pod wpływem krytyki internautów usunął swój wpis w mediach społ. Zwracano m.in uwagę że tego typu wyjaśnień GoFundMe nie wymagała od organizacji wpierających ruch Black Lives Matter.

 

Widać jednak że kanadyjska policja coś zrobić koniecznie chce, a nawet obiecuje ostre rozprawienie się z Konwojem Wolności, pomimo danych wskazujących na przestępczość w Ottawie podczas demonstracji konwoju zdecydowanie spadła.  Przez cały pierwszy weekend protestu nie postawiono ani jednego zarzutu, i nie było ani jednego aresztowania.

Jak donosił w piątek Blacklock’s Reporter : 

Blokada kierowców ciężarówek obejmuje dziesięć kwadratowych bloków w dzielnicy Centretown. Wstępne dane policyjne pokazują, że przestępczość uliczna gwałtownie spadła w dzielnicy od czasu rozpoczęcia protestu w zeszły piątek.

W ciągu tygodnia poprzedzającego protest w okręgu odnotowano 31 wezwań policji w sprawie kradzieży, napaści, handlu narkotykami, publicznego pijaństwa, kradzieży pojazdów, włamań do sklepów i innych przestępstw. Od początku protestu pojawiły się trzy doniesienia o przestępstwach ulicznych za psoty, rozboje i kradzieże samochodów. Policja powiedziała wczoraj, że dane są niekompletne.

„Nie było zamieszek, obrażeń ani zgonów” – zeznał w środę komendant policji Peter Sloly w Zarządzie Służb Policji Miejskiej

Policja w Ottawie przyjmuje podejście antyterrorystyczne, obiecując, że zaatakuje tych, którzy udzielili pomocy finansowej konwojowi. Policja zasugerowała wykorzystanie krajowych agencji wywiadowczych do zbierania danych na temat Kanadyjczyków, którzy przekazali pieniądze i zaopatrzenie kierowcom ciężarówek:

„Krajowe, prowincjonalne i lokalne agencje wywiadowcze wzmogły wysiłki w celu zidentyfikowania protestujących, którzy finansują/wspierają/umożliwiają bezprawną i szkodliwą działalność protestujących i namierzają je.”

 

Fundusz Demokracji  (TDF), kanadyjska organizacja charytatywna skupiająca się na rozwoju swobód obywatelskich i edukacji, ostrzega policję w Ottawie, że wszelkie nadużycia wymierzone w pokojowych demonstrantów z konwoju wolności w mieście od zeszłego piątku trafią do sądu.

Komunikat prasowy  TDF wyjaśnia, dlaczego są zaniepokojeni możliwością eskalacji policyjnej przemocy w ten weekend po tym, jak druga fala kierowców ciężarówek i ich sojuszników ma zjechać do Ottawy.

„Dzisiaj rano w 22-odcinkowej serii tweetów policja w Ottawie ogłosiła strategię „napływu” w stylu G20, aby fizycznie skonfrontować i zagotować pokojowych demonstrantów, w przeciwieństwie do standardowej policyjnej praktyki deeskalacji. , w tym to, że są brutalne i niebezpieczne: statystyki policyjne pokazują, że tak nie jest.

Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że policja grozi, że wykorzysta kanadyjskie agencje szpiegowskie do śledzenia danych osobowych pokojowych demonstrantów, w tym gromadzenia danych bankowych, ubezpieczeniowych i innych danych osobowych. Jest to równoznaczne z „doxigiem” i sprowadza się do stworzenia listy wrogów politycznych”.

Szef policji w Ottawie grozi że zbada doniesienia o każdym przypadku funkcjonariusza policji, który udzieliłby jakiekolwiek wsparcia protestującym. „Nienawiść, przemoc i nielegalne czyny, które mieszkańcy i firmy z Ottawy znosili w ciągu ostatniego tygodnia, są niedopuszczalne w żadnych okolicznościach” – poinformowała policja w komunikacie wydanym w piątek.

Kanadyjscy żołnierze również zostali ostrzeżeni przed okazywaniem jakiegokolwiek poparcia dla protestu kierowców ciężarówek. 

Jak podaje Rebel News doszło do wycieku maila wysłanego przez porucznik Jennifer MacCosham, oficer do spraw publicznych 8 Wing, bazy Królewskich Kanadyjskich Sił Powietrznych w  Trenton w prowincji Ontario, skierowany  do członków sił powietrznych  który grozi postępowaniem dyscyplinarnym i możliwym zwolnieniem każdego publicznie popierającego protesty:

„Jak wiecie, w całym kraju toczą się polaryzujące dyskusje, w tym liczne protesty mające miejsce w Ottawie i kilku innych miejscach w całej Kanadzie. Przypomnij wszystkim swoim członkom, że wszelkie działania lub decyzje dotyczące korzystania z mediów społecznościowych (w mundurach lub bez), w których członek CAF publicznie wyraża oświadczenie lub wspiera jakiekolwiek działania, które podważają uczciwość, bezstronność lub brak partyjności DND i CAF, nie jest ani odpowiednie, ani upoważnione przez IAW, pkt od A do C. Stanowi to nieposłuszeństwo wobec zgodnego z prawem nakazu i może stanowić konflikt interesów. W związku z tym członkowie angażujący się w te działania mogą podlegać co najmniej jednemu z poniższych:

a. Zmiana obowiązków;

b. Nałożenie środków naprawczych i działań administracyjnych, w tym zwolnienie; i/lub

C. Postępowanie dyscyplinarne na podstawie Kodeksu Dyscypliny Służby.”

Organizatorzy protestu zapowiedzieli w czwartek, że nie wyjadą, dopóki nakaz szczepień nie zostanie zakończony:  „Dlatego wzywamy wszystkie szczeble rządu w Kanadzie do zniesienia wszystkich mandatów i ograniczeń COVID. Będziemy kontynuować nasz protest, dopóki nie zobaczymy jasnego planu ich eliminacji”

Oczekuje się, że w ten weekend więcej protestujących przyjedzie do Ottawy. Część z protestujących nie może być tam cały czas ze względu na różne obowiązki dlatego weekendy są dla nich jedyną możliwością udziału w akcji. 

Policja określiła konwój jako „niebezpieczną” i „dobrze finansowaną okupację” i obiecuje wzniesienie barykad i użycie sprzętu do blokowania ludziom dostępu do centrum miasta.

 


Żródła: Twitter, Rebel News

WESPRZYJ NAS

Jeśli podobają się Państwu treści które publikujemy i uważacie, że powinny docierać do większej ilości odbiorców, prosimy o wsparcie rozwoju naszej strony.
Wybraną kwotą:

10,00 PLN
50,00 PLN
100,00 PLN

Lub inną dowolną:

PLN

Dziękujemy

WSPIERAM

ZASADY PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
Prosimy o merytoryczne komentarze. Naszym celem jest obnażanie kłamstwa, a nie przyczynianie się do potęgowania zamętu. Dlatego bezpodstawne opinie zaprzeczające obiektywnej prawdzie publikujemy wyłącznie, gdy zachodzi potrzeba reakcji na fałszywe informacje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com

%d blogerów lubi to: