Arcybiskup Vigano wzywa kapłanów do odprawiania Tradycyjnej Mszy


Przedstawiamy fragmenty pięknego i przejmującego apelu Arcybiskupa Vigano do duchowieństwa, o powrót do Mszy Wszechczasów jako jedynej prawdziwie opartej w Bogu. Uważamy , że komentarz jest zbędny i zachęcamy do przeczytania całości i refleksji:

Wy, którzy pozwalacie sobie zabronić Świętej Mszy Apostolskiej, czy kiedykolwiek ją odprawialiście? Wy, którzy ze szczytu waszych katedr liturgicznych dręczycie „starą Mszę”, czy kiedykolwiek medytowaliście nad jej modlitwami, jej obrzędami i jej starożytnymi i świętymi gestami?

.

pierwszymi, którzy znieśli łacinę, byli heretycy, w imię lepszego zrozumienia obrzędów przez lud; lud, który oszukali, kontestując prawdę i głosząc błąd. Wszystko jest bluźniercze w Novus Ordo. Wszystko jest chwilowe, wszystko przypadkowe i zmienne . Nie ma nic z wieczności, ponieważ wieczność jest niezmienna, tak jak niezmienna jest wiara. Tak jak Bóg jest niezmienny.

.

Chciałbym, aby moi bracia w biskupstwie i kapłaństwie zrozumieli, że ta Msza Tradycyjna jest wewnętrznie boska,… Jest to pieśń miłosna, w której powtarzanie znaków, czci i świętych słów nie jest w żaden sposób bezużyteczne, tak jak matka niestrudzenie całuje syna, a panna młoda niestrudzenie powtarza: „Kocham cię” do męża….. bo wszystko, co się w niej mówi i śpiewa, jest wieczne, wszystkie wykonywane tam gesty są wieczne…

O nowej mszy abp. Vigano mówi tak:

Jeśli patrzę na stół versus populum , widzę tam ołtarz luterański lub stół protestancki; jeśli czytam słowa Ustanowienia Ostatniej Wieczerzy w formie narracji, słyszę modyfikacje Wspólnej Księgi Modlitwy Cranmera i posługę Kalwina;…..To samo dotyczy pieśni, które przeraziłyby angielskiego lub niemieckiego katolika: słuchanie hymnów tych, którzy męczyli naszych księży i deptali Najświętszy Sakrament z pogardą dla „papistowskich przesądów” śpiewanych pod sklepieniami kościoła, powinno nas zmusić do zrozumienia przepaści, jaka istnieje między mszą katolicką a jej soborowym fałszerstwem.

Całość można przeczytać tutaj :

Venite Adoremus: Archbishop Viganò Calls on All Bishops and Priests to Offer the Traditional Mass


Arkadiusz Niewolski


ZASADY PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
Prosimy o merytoryczne komentarze. Naszym celem jest obnażanie kłamstwa, a nie przyczynianie się do potęgowania zamętu. Dlatego bezpodstawne opinie zaprzeczające obiektywnej prawdzie publikujemy wyłącznie, gdy zachodzi potrzeba reakcji na fałszywe informacje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com

%d blogerów lubi to: