„Bergoglio to wściekły, zgorzkniały jezuita rozliczający rachunki poprzez zemstę”


Rorate Caeli  zamieszcza bardzo ostry tekst  w związku z wczorajsza rozprawą Franciszka ze skansenami jakie stworzyli jego poprzednicy :

Jorge Mario Bergoglio jest bez wątpienia najbardziej aroganckim papieżem w historii Kościoła katolickiego Nazywany przez media głównego nurtu „skromnym” ze względu na symboliczne sztuczki, takie jak noszenie torby i noszenie poliestrowych szat, Bergoglio jest w rzeczywistości człowiekiem zemsty. Papież zemsty. Wściekły, zgorzkniały jezuita rozliczający rachunki poprzez zemstę.

Użalając się w ten sposób nad Benedyktem XVI który jeszcze żyje i jego prawa w brutalny sposób zostały zniesione

Peter Kwaśniewski w wywiadzie dla LifeSiteNews mówi nawet że:

„W całej historii Kościoła nigdy nie było tak dramatycznego odrzucenia poprzednika papieża. Nigdy. To bezprecedensowe i mogę to śmiało powiedzieć.”

Kwaśniewski chyba nie czyta dokładnie nawet swoich tekstów. Nigdy ? Od 60 lat oni nic nie robią tylko atakują i zaprzeczają naukom przedsoborowych papieży . Praktycznie każda ich wypowiedz zwłaszcza w ostatnich latach jest odrzuceniem poprzedników.

Jak to można skomentować? Farsa goni farsę?

Moderniści sami stworzyli tą groteskową sytuację w której jest papież emeryt. Przypomnijmy że Ratzinger zrezygnował ze względu na stan zdrowia , w co mało kto wierzył a drugi Bergoglio twierdzi że jest tylko biskupem Rzymu .  Trwa od lat chocholi taniec, w którym tworzą niespotykane wcześniej zamieszanie w głowach wiernych.

Dlaczego takie zdziwienie i lament ?

Nagle zauważyli że wielbiona przez modernistów i półtradycjonalistów „hermeneutyka ciągłości” (interpretacja soboru zgodnie z Tradycją i tym co Kościół zawsze nauczał) to fikcja i samooszukiwanie się, więc trzeba to zakrzyczeć i zgonić winę na Bergoglio. Ale to fałszywe zdziwienie.

Czy Bergoglio w czasie swoich rządów w Watykanie wykazywał kiedyś jakieś przywiązanie do Tradycji i ogólnie do nauk Kościoła Katolickiego?

Nie. Zawsze konsekwentnie im zaprzeczał i atakował.

Wszelkie interpretacje „nakazane” przez Benedykta XVI kolejny raz okazują się naciąganiem wiernych. „Hermeneutyka naciągania” w wydaniu Bergoglio jest tylko bardziej widoczna.

Czas otworzyć oczy . To nie jest Prawdziwy Kościół.

 


Arkadiusz Niewolski

 

WESPRZYJ NAS

Jeśli podobają się Państwu treści które publikujemy i uważacie, że powinny docierać do większej ilości odbiorców, prosimy o wsparcie rozwoju naszej strony.
Wybraną kwotą:

10,00 PLN
50,00 PLN
100,00 PLN

Lub inną dowolną:

PLN

Dziękujemy.

WSPIERAM


ZASADY PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
Prosimy o merytoryczne komentarze. Naszym celem jest obnażanie kłamstwa, a nie przyczynianie się do potęgowania zamętu. Dlatego bezpodstawne opinie zaprzeczające obiektywnej prawdzie publikujemy wyłącznie, gdy zachodzi potrzeba reakcji na fałszywe informacje.

Jedna odpowiedź do „„Bergoglio to wściekły, zgorzkniały jezuita rozliczający rachunki poprzez zemstę””

  1. Awatar vrs

    Bez wątpienia – jeśli jest papieżem – nie wiadomo. Konkurencja jest silna – dokładnie to samo zrobił Paweł VI a Jan Paweł II, za którego hasały sobie różne Maciele, Kungi, Kikony a de Lubaki, Congary, Kaspery i McCarricki zostawały kardynałami nie wahał się przypiąć łatki ekskomunikowanego schizmatyka biskupom, który walczyli o przechowanie skarbu tradycyjnego rytu rzymskiego Mszy św. Benedykt XVI pokazał arogancję w inny sposób, właściwy niemieckimu teologowi – wmuszał razem ze starą Mszą wyznanie wiary w nierzeczywistość tj. że Msza wszechczasów i NOM to to samo lex orandi i credendi, i że powinny się wzajemnie ubogacać. Jak widać z tego krótkiego zestawienia Rorate przesadza i jest ciągłość w tej hermeneutyce zerwania.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com

%d blogerów lubi to: