-

Ani wszetecznicy, ani cudzołożnicy ani sodomczycy nie odziedziczą królestwa niebieskiego!
Słowo Boże cudownych rzeczy dokonywa, bracia drodzy. (…).Ale gdy to słowo padnie między ciernie, pozostaje bez skutku, nie przynosi owocu, w niwecz się obraca. Cierniami Pan nazywa zabiegi światowe, bogactwa, rozkosze cielesne. „A które padło między ciernie: ci są którzy słuchali, a odszedłszy od starania i od bogactw, i od rozkoszy żywota, bywają zaduszeni, i… więcej
-

Jezu mój -piękna modlitwa Św. A.M. Liguori
Jezu mój, przez upokorzenie, jakie okazałeś, myjąc nogi swym uczniom, proszę Cię o łaskę prawdziwej pokory, abym się upokarzał względem wszystkich, szczególniej zaś względem tych, co mną gardzą. Jezu mój, przez smutek, jakiego doznałeś w Ogrójcu, a który wystarczał do zadania Ci śmierci, proszę, byś mnie uchronił od smutku w piekle, gdzie bym musiał… więcej
-

O! jak drżą szatani, byle posłyszeli imię Maryi!- Św. A. M. Liguori
Przenajświętsza Panna nie jest Królową tylko nieba i wszystkich Świętych, lecz jest i Władczynią piekieł i szatanów, nad którymi odniosła tryumf bohaterstwem cnót Swoich. Na samym początku świata, Pan Bóg zapowiedział wężowi piekielnemu zwycięstwo i władzę jaką Królowa nasza otrzyma nad nim; a było to wtedy, gdy Stwórca oznajmił kusicielowi, że przyjdzie na świat Niewiasta… więcej
-

Krzyż oczyszcza i uświęca!
Człowiek, którego nic nie boli, łatwo zapomina o Bogu. Cierpienie przypomina człowiekowi Boga. A czasem krzyż jest ostatnim ratunkiem człowieka. Sławny malarz angielski James Thorhill pracował na kopule kościoła św. Pawła w Londynie. Był tak pochłonięty swą pracą, że nie zauważył jak znalazł się na samej krawędzi rusztowania. Pomocnik z przerażeniem spostrzegł grożące mu niebezpieczeństwo.… więcej
-

„Za grzech nie ma większej kary niż (następny) grzech,,
Ktoś powie: „Bóg był dla mnie dotychczas tak miłosierny, więc ufam, że taki będzie w przyszłości”. Odpowiem: dlatego że był dla ciebie taki miłosierny, chcesz Go znów obrażać? A zatem aż tak (mówi ci św. Paweł) pomiatasz Bożą dobrocią i cierpliwością? Czyż nie wiesz, że Pan tolerował Cię aż do tej pory bynajmniej nie po… więcej
-

„Kto nie czci Maryi, ten nie czci też Boga!”
O.Justyn z Miechowa OP (Wojciech Zapartowicz, ok. 1591–1649). Nigdy nie było żadnego chrześcijanina, który by wierzył lub głosił, że chwalebna Matka Boga, Dziewica Maryja, nie powinna być czczona. Tylko synowie Beliala, to jest heretycy, odważyli się pomniejszać Jej cześć słowem i pismem… My czcimy i wielbimy tę chwalebną Dziewicę z całym oddaniem serca i z… więcej
-

Wniebowstąpienie Pańskie-Abp Carlo Maria Vigano
Znajdujemy się w sytuacji podobnej do tej, w jakiej były święte dusze sprawiedliwych, wyzwolone przez Naszego Pana przed Zmartwychwstaniem, lecz zmuszone oczekiwać na Jego Wniebowstąpienie, aby móc wejść do niebieskiego Jeruzalem. Także my, podobnie jak one, wiemy, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał i że Jego powrót do Ojca oraz zesłanie Ducha Świętego są zapowiedzią ostatecznego triumfu.… więcej
-

Pragnęłam otrzeć Go z tego, tak bolesnego potu- św. Teresa od Jezusa
Miałam taki sposób modlitwy: ponieważ nie mogłam rozważać rozumem, starałam się uobecnić Chrystusa wewnątrz mnie obecnego i łatwiej było mi się odnaleźć – moim zdaniem – w tych miejscach, gdzie widziałam Go bardziej osamotnionego. Wydawało mi się, że będąc tam osamotniony i strapiony, jako osoba potrzebująca pomocy, łatwiej dopuści mnie do siebie. Takich prostodusznych myśli… więcej
-

Objawienia Fatimskie cz.2 – Jestem z Nieba (13.V.1917)
Fatima – odrzucone przesłanie. Cz.1 – Anioł posłaniec Część II JESTEM Z NIEBA Niedziela, 13 maja 1917 r . Była niedziela. 13 maja 1917 r. Z rana trójka dzieci uczestniczyła we Mszy Św.,zwanej „Mszą dusz”, ponieważ była to Msza odprawiana za dusze cierpiące w czyśćcu. Bardzo wtedy powszechna tradycja w Portugalii.. Po powrocie do domu,… więcej
-

Wiara jest siłą nie tylko jednostek, ale i całych narodów- św. bp. Józef Pelczar
Bracia mili, chcecie mieć pokój w życiu i pokój przy śmierci, miejcie wiarę żywą i jasną. Wiara daje woli siłę. Bojowaniem jest życie człowiecze, powiedziało Pismo, bo nieustannie ścierać się musi z licznymi wrogami. Ale gdzież jest broń nasza? Jestże nią głos rozumu, poczucie własnej godności lub wzgląd na ludzi? Krucha to broń, łamie się… więcej
-

Polaku ,mniej złudzeń, a więcej prawdy i rozumu !- św. bp. Józef S. Pelczar
Zaiste, dobrym jest Pan, iż nas powołał do wiary katolickiej, a w niej otworzył nam skarbnicę swej prawdy i łaski.(…) A na co zgromadził? Oto by Mu złożyć dzięki za przywilej Niepokalanego Poczęcia, dany Najświętszej Pannie, i za dogmatyczne tegoż przywileju orzeczenie i za wszystkie łaski, za przyczyną Niepokalanej użyczone nam i ojcom naszym i… więcej
-

Prawą wiarę zachowali ci, których czyste i pokorne zostały obyczaje -św. Augustyn
Jeśli znajdą się tacy, którzy w Boga nie wierzą, przeto wszelkiej przeciwni są religii, z takimi rozprawiać nie warto. Ale którym konieczność religii jest oczywistą, oczywistym też być musi, że prawdziwej trzymać się należy. Gdzież znajdujemy prawdziwą? Nie u tych, którzy się w tak ważnym przedmiocie zgodzić nie mogą, ani pomiędzy sobą, ani nawet sami… więcej
-

Przeznaczenie
Bóg czeka, wyciąga dłoń — Czy chcemy ją zobaczyć? Czy chcemy się zmienić? Czy może naszym celem jest Bezmyślne spadanie w dół? Kolejne kłamstwa, Kolejne pragnienia — To wszystko mija, To wszystko tylko chwila, A wieczność ucieka. więcej
-

Tu mnie, Panie, siecz, tu mnie karz!
Rozważ skutki dobrej i złej woli. W dobrej – często serce psuje się przez pychę, podczas gdy w złej oczyszcza się przez cierpienie. W pierwszej człowiek sam siebie zapomina, w drugiej – pamięta o Bogu. Pomyślność rozprasza najczęściej jego dobre uczynki, podczas gdy cierpienie okupuje mnóstwo jego przeszłych nieprawości i umacnia duszę przeciw niebezpieczeństwu popełnienia… więcej
-

Przeciwnik wasz, szatan, jak lew ryczący krąży, szukając kogo by pożreć !
„Są ludzie, którzy chociaż zgrzeszyli, jednak pragną otrzymać przebaczenie swoich grzechów i dlatego wyznają je i czynią pokutę. A jednak nie przykładają się należycie do tego, by znowu nie wpaść w grzechy. Takie postępowanie nie jest konsekwentne, bo z jednej strony opłakują oni swe grzechy pokutując za nie, z drugiej grzesząc gromadzą to, co opłakują.… więcej
