Miesiąc z Sercem Jezusa – Rozważania na każdy dzień (tydzień piąty)


Ostatnie pięć dni czerwca i ostatnie nauki o Najświętszym Sercu Jezusa. Niech uwieńczeniem tego miesiąca, jeśli ktoś jeszcze się tego nie podjął, będzie wynagradzanie Najświętszemu Sercu za wszelkie nasze i nie nasze zniewagi i grzechy. Bo jak pisze w encyklice O obowiązku zadośćuczynienia Najświętszemu Sercu Jezusowemu papież Pius XI :”na­gląca pobudka sprawiedliwości i miłości domaga się od nas w szczególniejszy sposób wynagrodzenia i ekspiacji. Jest to pobudka sprawiedliwości — aby zadośćuczynić za obrazę wyrządzoną Bogu naszymi przewinieniami i przywrócić pokutą naruszony porządek. Jest to po­budka miłości — aby współczuć z Chrystusem cierpią­cym i nasyconym zelżywościami, i by pocieszyć go nieco w miarę naszej nieudolności.

Ponieważ bowiem wszyscy jesteśmy grzesznikami i obciążają nas liczne wykrocze­nia, winniśmy oddawać Bogu nie tylko cześć adoracji, składając Najwyższemu jego Majestatowi należne mu hołdy, nie tylko cześć modlitwy, która uznaje jego naj­ wyższe panowanie, nie tylko cześć dziękczynienia, która sławi jego szczodrobliwość bezgraniczną; winniśmy nadto czynić zadość Bogu mścicielowi za nasze niezliczone grzechy, przewinienia i zaniedbania. 

Miesiąc z Sercem Jezusa (Dzień 26) – Jezus w pohańbieniu

Miesiąc z Sercem Jezusa (Dzień 27) – Śmierć Jezusa – Jego testament

Miesiąc z Sercem Jezusa (Dzień 28) – Trzy otchłanie Serca Jezusa

Miesiąc z Sercem Jezusa (Dzień 29) – Trzy chwały Jezusa

Miesiąc z Sercem Jezusa (Dzień 30) – Trzy serca: Jezus, Marya, Józef

 


 


ZASADY PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
Prosimy o merytoryczne komentarze. Naszym celem jest obnażanie kłamstwa, a nie przyczynianie się do potęgowania zamętu. Dlatego bezpodstawne opinie zaprzeczające obiektywnej prawdzie publikujemy wyłącznie, gdy zachodzi potrzeba reakcji na fałszywe informacje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com

%d blogerów lubi to: