Poznaj Światowe Forum Ekonomiczne ! – Klaus Schwab, Wielki Reset i transhumanizm


HISTORIA W SKRÓCIE

  • Pandemia COVID jest podstępem mającym na celu wprowadzenie nowego systemu globalnego scentralizowanego zarządzania przez niewybranych przywódców, tak zwanego Wielkiego Resetu
  • Założyciel i prezes wykonawczy Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) Klaus Schwab stał się liderem Wielkiego Resetu i Czwartej Rewolucji Przemysłowej, która ma niewątpliwy komponent transhumanistyczny
  • Wielki Reset jest rebrandingiem tego, co w ostatniej dekadzie stało się znane jako Nowy Porządek Świata. Czwarta rewolucja przemysłowa odnosi się do fuzji systemów cyfrowych, fizycznych i biologicznych oraz do polegania na nadzorze technologicznym, a nie na rządach prawa w celu utrzymania porządku publicznego.
  • Czwarta rewolucja przemysłowa zmieni nie tylko nasz sposób życia i interakcji, ale także to, kim jesteśmy jako gatunek ludzki. Człowiek zostanie ostatecznie połączony z maszyną. Zastrzyki na COVID mogą być pierwszym krokiem do tej transhumanistycznej masowej transformacji.
  • Wśród członków i interesariuszy WEF są przywódcy rządów światowych, liderzy korporacyjni, organizacje pozarządowe, dziennikarze, aktywiści, liderzy kultury i artyści, którzy współpracują, by realizować technokratyczne, transhumanistyczne misje WEF.

 

W ciągu ostatniego półtora roku napisałem wiele artykułów, w których szczegółowo przedstawiłem dowody potwierdzające tezę, że pandemia COVID jest podstępem mającym na celu wprowadzenie nowego systemu globalnego scentralizowanego zarządzania przez niewybranych przywódców, tak zwanego Wielkiego Resetu. Chociaż Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) niekoniecznie musi być szczytem tej piramidy technokratycznych elit, to z pewnością wydaje się być głównym graczem władzy.

 

Jego założyciel i przewodniczący, Klaus Schwab, stał się liderem Wielkiego Resetu i Czwartej Rewolucji Przemysłowej, która ma niewątpliwy komponent transhumanistyczny, czyli połączenie technologii biologicznych i fizycznych w ludzkim ciele 1 dzięki swoim przemówieniom i książkom na ten temat, wśród których można wymienić „Czwarta rewolucja przemysłowa” (2016),„Kształtowanie czwartej rewolucji przemysłowej” (2018) i „COVID-19: Wielki Reset” 2  (2020).

W opublikowanym raporcie Corbetta „Poznaj Światowe Forum Ekonomiczne” 3  niezależny dziennikarz James Corbett zagłębia się w historię WEF i „koszmarną przyszłość, do której dąży”. Corbett proponuje również, jak możemy wykorzystać tę wiedzę, by odrzucić program zniewolenia.

 

Zmiana nazwy Nowego Porządku Świata

Jak zauważył Corbett,  Wielki Reset  to nic innego jak zmiana nazwy tego, co w ostatniej dekadzie stało się znane jako  Nowy Porządek Świata . Oczywiście, stworzenie Nowego Porządku Świata było uważane za teorię spiskową, w którą wierzyli tylko dziwacy w kapeluszach z folii aluminiowej, którzy mieli zbyt dużo czasu na surfowanie po Internecie i zbyt aktywną wyobraźnię.

Dziś widzimy, że Nowy Porządek Świata był w rzeczywistości prawdziwy i że wyzwiska były po prostu sposobem na upewnienie się, że kot nie wyskoczy za wcześnie z worka. W czerwcu 2020 r. Schwab publicznie ogłosił Wielki Reset 4 , więc nie ma sposobu, aby go teraz odrzucić. To już się dzieje.

 

Jak zauważono w artykule na Światowym Forum Ekonomicznym z 21 lipca 2020 r. 5 , zniszczenia gospodarcze spowodowane przez pandemie COVID-19 „mogą potencjalnie zahamować światowy dobrobyt na kolejne pokolenia”. Odpowiedzią jest opracowanie środków stymulujących, takich jak rozwój infrastruktury, które pozwolą krajom ruszyć do przodu.

Ale przy tym wzywa się kraje do upewnienia się, że system gospodarczy jest „lepiej odbudowany”. Nie popełnij błędu, ten chwytliwy slogan jest nieodłączną częścią planu Wielkiego Resetu i nie można go od niego oddzielić, bez względu na to, jak może brzmieć altruistycznie.

Częścią „lepszej odbudowy” jest przestawienie systemu finansowego na całkowicie cyfrowy, centralnie sterowany system walutowy, który z kolei jest częścią systemu kontroli społecznej, ponieważ może być łatwo wykorzystany do zachęcania do pożądanych zachowań i zniechęcania do niepożądanych.

O ile Bitcoin jest zdecentralizowany i stanowi racjonalną strategię zachowania osobistej wolności finansowej i rezygnacji z istniejącego systemu kontrolowanego przez banki centralne, o tyle cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC) będzie scentralizowana i całkowicie kontrolowana przez banki centralne oraz będzie wyposażona w inteligentne kontrakty, które pozwolą bankom nadzorować i kontrolować nasze życie.

 

Nic nie będziesz mieć

Mówi się nawet o zaprogramowaniu waluty tak, aby mogła kontrolować sposób, w jaki wydajesz pieniądze. Pieniądze mogą mieć nawet termin ważności, więc tracisz to, czego nie wydajesz w określonym przedziale czasowym. Jedną z obietnic WEF jest to, że do 2030 r. nie będziesz nic posiadać 6  i nie trzeba dodawać, że jeśli bank centralny będzie mógł kontrolować, jak i kiedy wydasz pieniądze, może wyeliminować Twoją zdolność do oszczędzania na duże zakupy, takie jak: powiedzmy dom lub samochód.

Pomysł jest taki, że będziemy musieli wszystko wynajmować. Corbett pokazuje nagranie wideo z wykładu, na którym prowadzący wyjaśnia, że kierunek, w którym zmierzamy, to „od produktów do usług”. „Każdy produkt to usługa, która czeka na swoją kolej” – mówi.

Ma na myśli to, że zamiast kupować coś raz i posiadać tak długo, jak chcesz, w końcu nie będziesz mieć możliwości kupienia czegokolwiek od razu. Jedyną opcją będzie wydzierżawienie pożądanego produktu, co oznacza uiszczenie opłaty co miesiąc, tak długo, jak go zachowasz.

A kto jest właścicielem tych wszystkich przedmiotów, które my, obywatele, dzierżawimy? „Oni. Ale kim są „oni”? Zidentyfikowanie osób, które pociągają za sznurki i ustalają długoterminowe plany, jest niezwykle trudne.

 

Możemy jednak zidentyfikować organizacje, które odgrywają ważną rolę, na podstawie ich ideologii i działań, a następnie konkretne osoby w tych organizacjach, które wydają się wywierać duży wpływ. Można też stwierdzić, że Wielki Reset jest programem technokratycznym, więc nie bez powodu osoby zaangażowane w jego realizację określa się mianem technokratów. WEF bez wątpienia jest częścią tego programu, a Schwab jest bez wątpienia technokratą najwyższej klasy.Czwarta rewolucja przemysłowa — program technokratyczny

Oprócz hasła „Odbudujmy wszystko lepiej 7  , „Czwarta rewolucja przemysłowa” 8  to kolejny termin, który idzie w parze z Wielkim Resetem. Odnosi się on do połączenia systemów cyfrowych, fizycznych i biologicznych oraz do polegania na nadzorze technologicznym, a nie na rządach prawa w celu utrzymania porządku publicznego.

Tak jak Wielki Reset to przemiana Nowego Porządku Świata, tak Czwarta Rewolucja Przemysłowa to nic innego jak przemiana technokracji, połączonej z  ruchem transhumanistycznym .Choć wielu nadal nie dostrzega tego faktu, program transhumanistyczny jest realizowany na całym świecie za pomocą zastrzyków modyfikujących gen COVID-19. Pozornie bez większego zastanowienia, około połowa populacji Stanów Zjednoczonych już zapisała się na listę transludzi pierwszej generacji.

Jak zauważył Schwab w klipie wideo w opisywanym raporcie, czwarta rewolucja przemysłowa zmieni nie tylko sposób życia i interakcji, ale także to, kim jesteśmy jako gatunek ludzki. Człowiek zostanie ostatecznie połączony z maszyną. Szczepionki  COVID  mogą być pierwszym krokiem do tej transhumanistycznej masowej transformacji.

 

W tym paradygmacie ciało użytkownika jest postrzegane jako połączenie sprzętu i oprogramowania, przy czym geny są „oprogramowaniem życia”, które można aktualizować poprzez proste wstrzyknięcie mRNA.

Ostatecznie wszystko, łącznie z naszymi fizycznymi ciałami, zostanie włączone do „ekosystemu napędzanego przez duże zbiory danych”, wyjaśnia Schwab (do czego ostatecznie służą sieci 5G i 6G). Nie wspomina jednak o tym, że w ten sposób zostaną wyeliminowane prawa człowieka i jego wolności osobiste. To, że zostaną one odebrane, jest jednak jasne dla każdego, kto ma oczy do patrzenia.

 

Czym jest Światowe Forum Ekonomiczne?

Schwab założył WEF w 1971 roku, a organizacja ta jest wyraźnie sprawą rodzinną i dziedzictwem rodzinnym. Jej regulamin stanowi, że Schwab, jako założyciel, jest członkiem rady powierniczej z urzędu i tylko on lub członek najbliższej rodziny może wyznaczyć swojego następcę. Innymi słowy, jedynymi osobami, które zawsze będą miały miejsce przy stole i których nie można wyrzucić, są spadkobiercy Schwaba.

Członkowie i interesariusze WEF to przywódcy rządów światowych, liderzy korporacji, organizacje pozarządowe (NGO), dziennikarze, aktywiści, liderzy kultury i artyści, którzy współpracują, aby posuwać naprzód technokratyczne, transhumanistyczne misje WEF. I, jak zauważył Corbett, prawie nie ma obecnie omawianego w mediach tematu, który nie jest promowany i promowany przez WEF lub kogoś, kto ma bezpośrednie powiązania z WEF.

 

Przykładami obszarów, w których WEF kieruje i pociąga za sznurki, są globalne problemy i rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego, przeprojektowanie globalnego systemu żywnościowego, przepisanie umowy społecznej.

Wydaje się, że jest to nieodłączny element planu kontroli populacji poprzez inżynierię społeczną i kredyt społeczny, edukację naszych dzieci, zmianę światowego systemu monetarnego, zmianę koncepcji opieki zdrowotnej z wykorzystaniem nanotechnologii i biologii syntetycznej oraz wiele innych.

Jest całkiem jasne, że WEF służy jako centralny ośrodek wdrażania tego nowego globalnego porządku społecznego poprzez partnerstwa publiczno-prywatne. Fakt, że ludzie nie ujawniają swoich powiązań z WEF, sprawia wrażenie, jakby ruch technokratyczny i transhumanistyczny był w jakiś sposób organiczny, wyłaniając się tu, tam i wszędzie, mniej lub bardziej organicznie.

W rzeczywistości jednak nie ma w tym nic organicznego. To dobrze skoordynowana propaganda. Oto jak Corbett wyjaśnia rolę WEF w przyszłym zarządzaniu sprawami światowymi: 9

 

„Światowe Forum Ekonomiczne zawsze starało się być i coraz bardziej staje się tą organizacją, która znajduje się na styku współpracy publiczno-prywatnej, która będzie zarządzana przez ESG która będzie regulowana przez ESG [Environmental, Social and Governance.

Jest to termin zbiorczy dla „zrównoważonego inwestowania”] i innych rodzajów ram, których inicjatorem jest Światowe Forum Ekonomiczne, a które dokładnie powiedzą światu, co może, a czego nie może, powinien, a czego nie powinien robić w swoich indywidualnych działaniach biznesowych, aby stać się częścią tego kapitalizmu interesariuszy.

Ponieważ nie jesteś właścicielem tego, co posiadasz. Nie, to jest własnością całego społeczeństwa i wszyscy musimy wsłuchiwać się w interesy społeczeństwa w tych sprawach. Ale nie możesz rozmawiać ze społeczeństwem, więc równie dobrze możesz rozmawiać ze Światowym Forum Ekonomicznym, które powie Ci, co myśli społeczeństwo”.

 

Międzynarodowy Człowiek Zagadka

Kim więc jest ten „międzynarodowy człowiek zagadka”, Klaus Schwab? Jak zauważył Corbett, internetowa historia Schwaba została dokładnie oczyszczona, aby pozostawić niewiele śladów i wątków do rozwikłania. Jednym z bardziej odkrywczych badań przeszłości Schwaba jest raport Unlimited Hangout Johnny’ego Vedmore’a „Wartości rodzinne Schwaba . 10

Ujawnia w nim Schwaba jako „syna nazistowskiego kolaboranta, który wykorzystywał niewolniczą pracę i pomagał nazistowskim wysiłkom zdobycia pierwszej bomby atomowej”. Rodzina Schwab była również zaangażowana w nielegalny program nuklearny RPA, twierdzi Vedmore, a także w europejski ruch eugeniczny. Pisze: 11

„Szczególnie odkrywcza jest historia ojca Klausa, Eugena Schwaba, który prowadził wspieraną przez nazistów niemiecką filię szwajcarskiej firmy inżynieryjnej w czasie wojny jako znaczący kontrahent wojskowy. Firma ta, Escher-Wyss, wykorzystywała niewolniczą siłę roboczą do produkcji maszyn niezbędnych w nazistowskich działaniach wojennych, a także w produkcji ciężkiej wody na potrzeby programu jądrowego.

Wiele lat później, w tej samej firmie, młody Klaus Schwab zasiadał w radzie dyrektorów, kiedy podjęto decyzję o wyposażeniu rasistowskiego reżimu apartheidu w RPA w niezbędny sprzęt, by kontynuować jego dążenia do stania się potęgą jądrową.

Ponieważ Światowe Forum Ekonomiczne jest obecnie prominentnym orędownikiem nierozprzestrzeniania broni jądrowej i „czystej” energii jądrowej, przeszłość Klausa Schwaba czyni go kiepskim rzecznikiem jego rzekomej agendy na teraźniejszość i przyszłość.

 

Jednak gdy jeszcze bardziej zagłębić się w jego działalność, staje się jasne, że prawdziwą rolą Schwaba od dawna jest „kształtowanie globalnych, regionalnych i branżowych programów” teraźniejszości w celu zapewnienia ciągłości większych, znacznie starszych programów, które popadły w niełaskę po II wojnie światowej – nie tylko technologii nuklearnej, ale także polityki kontroli populacji pod wpływem wpływów eugenicznych.

.. za pośrednictwem Światowego Forum Ekonomicznego Schwab pomógł zrehabilitować politykę kontroli populacji inspirowaną eugeniką w okresie po II wojnie światowej, kiedy to ujawnienie nazistowskich okrucieństw sprawiło, że pseudonauka szybko straciła na popularności.

Czy istnieją jakiekolwiek powody, by sądzić, że Klaus Schwab, w swojej obecnej postaci, zmienił się w jakikolwiek sposób? A może nadal jest on publiczną twarzą trwających od dziesięcioleci wysiłków mających na celu zapewnienie przetrwania bardzo starej agendy?”

 

Zielona agenda została wymyślona, by uzasadnić program depopulacji

Oprócz WEF istnieje wiele innych organizacji, które działają na rzecz celów technokratycznych. Należą do nich Klub Rzymski, Instytut Aspen, Komisja Trójstronna, Instytut Atlantycki, Instytut Brookingsa i inne think tanki. Według Vedmore, Klub Rzymski faktycznie zainspirował utworzenie WEF i jego coroczne sympozjum, które odbywa się w Davos w Szwajcarii.

 

Klub Rzymski to naukowy think tank, który podobnie jak WEF promuje „model globalnego zarządzania kierowany przez elitę technokratyczną”. Został założony zaledwie trzy lata przed WEF, podczas prywatnego spotkania włoskiego przemysłowca Aurelio Peccei i szkockiego chemika Alexandra Kinga w rezydencji rodziny Rockefellerów we Włoszech. Vedmore pisze: 12

Wśród jego pierwszych osiągnięć znalazła się wydana w 1972 roku książka zatytułowana „The Limits to Growth” (Granice wzrostu), która w dużej mierze koncentrowała się na problemie przeludnienia na świecie i ostrzegała, że „jeśli konsumpcja na świecie i wzrost populacji będą nadal następowały w tym samym tempie, Ziemia osiągnie swoje granice w ciągu stulecia” …

[W 1973 r. Klub Rzymski opublikował raport opisujący „adaptacyjny” model globalnego zarządzania, który dzieliłby świat na dziesięć wzajemnie powiązanych regionów gospodarczych i politycznych. Klub Rzymski od dawna budził kontrowersje ze względu na swoją obsesję na punkcie redukcji globalnej populacji i wiele z jego wcześniejszych polityk, które krytycy określali jako inspirowane eugeniką …

Jednak w niesławnej książce Klubu z 1991 roku, zatytułowanej „Pierwsza globalna rewolucja”, argumentowano, że taka polityka może zyskać poparcie społeczne, jeśli masy będą w stanie powiązać ją z egzystencjalną walką ze wspólnym wrogiem.”

 

Wspólnym wrogiem, którego Klub wymyślił, była sama ludzkość. We fragmencie „Pierwszej globalnej rewolucji” czytamy: „Szukając wspólnego wroga, przeciwko któremu moglibyśmy się zjednoczyć, wpadliśmy na pomysł, że zanieczyszczenie środowiska, groźba globalnego ocieplenia, niedobór wody, głód i tym podobne rzeczy będą pasowały do tego projektu .” 13

Niektórym może być dość mrożące krew w żyłach, gdy zdadzą sobie sprawę, że narracja o zagrożeniu zmianą klimatu została wymyślona pod koniec lat 80. wyłącznie w celu umożliwienia wdrożenia globalnego programu depopulacji bez wzbudzania nadmiernego oporu. Jak zauważył Corbett, wyludnianie i eugenika są „zawsze w centrum tego, co robią”, odnosząc się do WEF i wielu innych organizacji, w tym Fundacji Billa i Melindy Gatesów.

Choć to wszystko może być niepokojące, ważne jest, aby nie chować głowy w piasek i udawać, że tak się nie dzieje. To się dzieje. Pandemia COVID została wykorzystana do wprowadzenia w życie wyraźnie transhumanistycznego, technokratycznego programu, a WEF jest jego motorem.

Na koniec, poszukiwacze informacji mogą zacząć łączyć wątki tej sieci, korzystając ze strony internetowej WEF: www.weforum.org. Corbett podaje w swoim raporcie następujący przykład. Wystarczy wyszukać dowolną firmę, o której jest obecnie głośno, i sprawdzić, czy ma ona jakieś powiązania z WEF.

Na przykład największy na świecie dostawca mięsa, JBS, twierdził, że został zaatakowany przez cyberatak w czerwcu 2021 r., zmuszając go do zamknięcia dystrybucji. 14  Patrząc na listę partnerów WEF, można zauważyć, że JBS jest w rzeczywistości jednym z jej partnerów. Jak zauważył SilView Media, „”JBS, członek WEF, przypadkowo spełnia fantazje Klausa Schwaba o Cyber Polygonie 2020, wyprzedzając Cyber Polygon 2021″. 15

Co przewidział Schwab? Cyberataki, które zagrażają globalnemu transportowi, systemom dystrybucji i dostawom żywności. Co widzimy obecnie coraz częściej? Cyberataki na transport, systemy dystrybucji i zaopatrzenie w żywność. Przypadek? A może programowanie predykcyjne? Ty decydujesz.

Węże Wielkiego Resetu wiją się razem w Davos – Złowieszczy plan zastąpienia Boga i przeprojektowania ludzkości

 

 


Źródło:mercola.com


ZASADY PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
Prosimy o merytoryczne komentarze. Naszym celem jest obnażanie kłamstwa, a nie przyczynianie się do potęgowania zamętu. Dlatego bezpodstawne opinie zaprzeczające obiektywnej prawdzie publikujemy wyłącznie, gdy zachodzi potrzeba reakcji na fałszywe informacje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com

%d blogerów lubi to: