Następna faza Nowego Porządku Świata – Co powinieneś wiedzieć o Traktacie pandemicznym WHO


HISTORIA W SKRÓCIE

  • Światowa Organizacja Zdrowia rozpoczęła prace nad przygotowaniem globalnego traktatu o gotowości na wypadek pandemii, który przyznałby jej absolutną władzę nad globalnym bezpieczeństwem biologicznym, np. prawo do wprowadzania cyfrowych tożsamości/paszportów szczepionkowych, obowiązkowych szczepień, ograniczeń w podróżowaniu, standaryzacji opieki medycznej i wielu innych działań.
  • WHO nie ma kwalifikacji do podejmowania decyzji dotyczących zdrowia na świecie. Na przykład WHO publicznie przyznała, że SARS-CoV-2 przenosi się drogą powietrzną dopiero pod koniec grudnia 2021 roku, a przecież naukowcy wiedzieli, że wirus przenosi się drogą powietrzną już kilka tygodni po ogłoszeniu pandemii. WHO zignorowała także wczesne zalecenia dotyczące przenoszenia wirusa drogą powietrzną
  • Co ważniejsze, uniwersalne podejście do reagowania na pandemię po prostu się nie sprawdza, ponieważ zagrożenia pandemiczne nie są identyczne we wszystkich częściach świata. Nawet ludzie w tym samym regionie nie są narażeni na identyczne ryzyko i mogą nie potrzebować lub nie korzystać z identycznego leczenia.
  • WHO będzie przyjmować jeszcze przez dwa dni publiczne uwagi na temat traktatu, 16 i 17 czerwca 2022 r., więc już teraz przygotujcie swoje wypowiedzi. Światowe Zgromadzenie Zdrowia będzie również głosować nad poprawkami do Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych w dniach 22-28 maja 2022 r., które również mogą odebrać więcej indywidualnych praw i swobód.

 

Globaliści, którzy sprowadzili na nas przesadnie wyolbrzymioną pandemię COVID, starając się utrwalić siatkę bezpieczeństwa biologicznego, pracują teraz ciężko nad kolejną fazą Nowego Porządku Świata.

Światowa Organizacja Zdrowia rozpoczęła opracowywanie globalnego traktatu o gotowości na wypadek pandemii, który przyznałby jej absolutną władzę nad globalnym bezpieczeństwem biologicznym, np. prawo do wprowadzania cyfrowych tożsamości/paszportów szczepionkowych, obowiązkowych szczepień, ograniczeń w podróżowaniu, standaryzacji opieki medycznej i innych.

W „Raporcie Corbetta” 1 , 2 powyżej, niezależny dziennikarz James Corbett omawia, czym jest ten traktat, w jaki sposób zmieni światowy krajobraz i pozbawi Cię niektórych z Twoich najbardziej podstawowych praw i wolności. Nie popełnij błędu, traktat pandemiczny WHO to bezpośredni atak na suwerenność państw członkowskich, a także bezpośredni atak na waszą cielesną autonomię.

Tylne drzwi do globalnego zarządzania

Jak zauważył działacz antyekstremistyczny Maajid Nawaz w poście na Twitterze z 28 kwietnia 2022 r.3 , „traktat WHO dotyczący pandemii służy jako tylne drzwi do globalnego imperium”.

COVID-19, choć potencjalnie śmiertelny dla niektórych wrażliwych grup,  po prostu nie jest uzasadnieniem dla przekazania większej władzy WHO, zwłaszcza w świetle jej wielu niewytłumaczalnych „błędów” w tej i poprzednich pandemiach.

Na przykład WHO publicznie przyznała, że SARS-CoV-2 przenosi się drogą powietrzną dopiero pod koniec grudnia 2021 roku 4 , a przecież naukowcy wiedzieli, że wirus przenosi się drogą powietrzną już kilka tygodni po ogłoszeniu pandemii. 5 WHO również zignorowała wczesne porady dotyczące transmisji drogą powietrzną. 6

 

Wydaje się więc jasne, że wysiłek, aby teraz przekazać większą władzę WHO, dotyczy czegoś innego niż to, że są najbardziej wykwalifikowani do podejmowania decyzji zdrowotnych, które przynoszą korzyści i chronią wszystkich.

Bardziej prawdopodobne wydaje się, że WHO jest de facto organem zarządzającym globalnego Głębokiego Państwa. 7 Za pośrednictwem WHO, pod przykrywką bezpieczeństwa biologicznego, globalistyczna kabała, która chce posiadać wszystko i kontrolować wszystkich, będzie mogła za jednym zamachem wprowadzić w życie swoje postulaty na całym świecie.

Po wejściu w życie tego traktatu wszystkie państwa członkowskie będą podlegać dyktatowi WHO. Jeśli WHO twierdzi, że każdy mieszkaniec planety musi mieć paszport szczepionkowy i cyfrową tożsamość, aby zapewnić przestrzeganie szczepień, to każdy kraj będzie zmuszony to wprowadzić, nawet jeśli obywatele odrzucili takie plany w lokalnych procesach demokratycznych.

Jak zauważył Corbett, negocjacje te są już w toku 8 i oczekuje się, że traktat zostanie w pełni wdrożony w 2024 r. – to znaczy, o ile ludzie na świecie nie obudzą się i nie pokonają tego monstrum..

 

WHO prawdopodobnie dąży do zmonopolizowania opieki zdrowotnej na świecie

Pod przykrywką globalnej pandemii WHO, Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) i wszyscy jego liderzy w rządzie i biznesie prywatnym mogli wprowadzić w życie plan, który powstawał już od dziesięcioleci. Pandemia była doskonałą przykrywką.

W imię zapewnienia wszystkim „bezpieczeństwa” przed infekcją globaliści usprawiedliwiali bezprecedensowe ataki na demokrację, swobody obywatelskie i wolności osobiste, w tym prawo do wyboru własnego leczenia.

Teraz WHO przygotowuje się do utrwalenia swojego pandemicznego przywództwa, rozszerzenia go na systemy opieki zdrowotnej każdego narodu i ostatecznie wdrożenia powszechnego lub „socjalistycznego” systemu opieki zdrowotnej w ramach Wielkiego Resetu.

Chociaż nie jest to obecnie omawiane, istnieją wszelkie powody, by podejrzewać, że jest to część planu. Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus stwierdził wcześniej, że jego „głównym priorytetem” jako dyrektora generalnego WHO jest pchnięcie świata w kierunku powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. 9

A biorąc pod uwagę, że WHO zmieniła swoją definicję „pandemii” na „ogólnoświatową epidemię choroby” 10 bez pierwotnego wymogu ciężkiej choroby powodującej wysoką zachorowalność,11,12 niemal wszystko może pasować do kryterium pandemii.. Całą przesłanką tego traktatu pandemicznego jest to, że „wspólne zagrożenie wymaga wspólnej reakcji”. Jednak dane zagrożenie prawie nigdy nie jest jednakowo podzielone między regiony.

Weźmy na przykład COVID-19. Ryzyko zachorowania na COVID jest nie tylko inne dla mieszkańców Nowego Jorku i Australii, ale nawet nie jest takie samo dla wszystkich ludzi w tych regionach, ponieważ ryzyko zachorowania na COVID w dużym stopniu zależy od wieku i stanu zdrowia..

WHO upiera się, że lekarstwo jest wszędzie takie samo dla wszystkich, a tymczasem ryzyko jest bardzo różne w zależności od kraju, regionu i osoby. Zamierzają wyeliminować medycynę indywidualną i wydać ogólne zalecenia dotyczące sposobu postępowania w przypadku danego zagrożenia. Bez wątpienia może to doprowadzić jedynie do niepotrzebnego cierpienia, nie mówiąc już o utracie wolności jednostki.

 

Jak WHO wykorzystywała poprzednie instrumenty pandemiczne

Aby dać nam wyobrażenie o tym, jak WHO może w końcu niewłaściwie wykorzystać ten nowy proponowany międzynarodowy „instrument” dotyczący zapobiegania pandemii, gotowości i reagowania, możemy przyjrzeć się Międzynarodowym Przepisom Zdrowotnym (IHR) 13 , które Stany Zjednoczone podpisały w 2005 roku.

IHR upoważniło WHO do ogłoszenia stanu zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym (PHEIC). 14 Jest to specjalna kategoria prawna, która pozwala WHO na zawieranie pewnych kontraktów i stosowanie procedur, w tym kontraktów na leki i szczepionki.

Jak zauważył Corbett, IHR pozwalają niewybranemu dyrektorowi generalnemu WHO po prostu ogłosić PHEIC i nagle wszystkie państwa członkowskie muszą tańczyć do jego rytmu. W gruncie rzeczy daje to WHO dyktatorskie uprawnienia w zakresie polityki zdrowotnej.

PHEIC obejmowała fałszywą pandemię świńskiej grypy H1N1 w 2009 roku, mało znaczącą epidemię wirusa Zika w 2016 roku, wyolbrzymioną epidemię wirusa Ebola w 2019 roku i oczywiście mocno przesadzoną pandemię wirusa COVID w 2020 roku. Wszystkie te PHEIC były źle zarządzane, a WHO została skrytykowana jako nieudolna i skorumpowana. 15 

Tak więc, podsumowując, dzięki IHR WHO uzyskała już znaczne uprawnienia do dyktowania globalnej polityki zdrowotnej w odniesieniu do pandemii i wykorzystała te uprawnienia, aby omamić narody świata i wydać miliardy dolarów na środki zaradcze, zwłaszcza leki i szczepionki, które nie działały zbyt dobrze.

W tym sensie WHO jest tak naprawdę kolejnym instrumentem transferu bogactwa. Współpracownicy Big Pharma z WHO zarabiają miliardy na koszt podatników, podczas gdy ludzie na całym świecie muszą ponosić konsekwencje szybko wprowadzonych szczepionek. Szczególnie w przypadku pandemii wirusa COVID działania WHO były bezprecedensowo złe, ponieważ to oni stali za wstrzymaniem wczesnego leczenia bezpiecznymi lekami na całym świecie.

Jak zauważyła zwolenniczka iwermektyny, dr Tess Lawrie, 16 WHO twierdzi, że szczepionki mRNA są tak samo bezpieczne jak szczepionki konwencjonalne, co w żadnym wypadku nie jest zgodne z prawdą. Większość dostępnych danych dowodzi, że są to najbardziej niebezpieczne leki, jakie kiedykolwiek stworzono. Dlaczego ktokolwiek miałby oczekiwać, że WHO stanie się mniej skorumpowana, jeśli otrzyma jeszcze więcej władzy i kontroli?

 

Poprawki IHR mogą również ograniczać prawa i wolności

Teraz IHR od samego początku unieważniło i zastąpiło Konstytucję Stanów Zjednoczonych, ale w styczniu 2022 r. Stany Zjednoczone przedstawiły również poprawki regulacyjne 17 , które dadzą WHO jeszcze większe uprawnienia do ograniczania twoich praw i wolności.

Od 22 do 28 maja 2022 r. Światowe Zgromadzenie Zdrowia zbierze się i zagłosuje nad tymi poprawkami do IHR, a jeśli zostaną uchwalone, zostaną wprowadzone do prawa międzynarodowego. Te przedłożone poprawki są uzupełnieniem obecnie dyskutowanego traktatu pandemicznego WHO. Jak donosi Health Policy Watch, 23 lutego 2022 r.: 18

„Waszyngton chce szybko wprowadzić szereg drobiazgowych, ale daleko idących zmian w istniejących Międzynarodowych Przepisach Zdrowotnych, które regulują alarmowanie i reagowanie w sytuacjach kryzysowych w WHO i w państw członkowskich – do rozważenia na tegorocznym Światowym Zgromadzeniu Zdrowia, które odbędzie się w dniach 22-28 maja.”

Propozycja USA 19 dotycząca poważnych zmian zasad IHR, uzyskana przez Health Policy Watch, była tematem dyskusji podczas serii spotkań za zamkniętymi drzwiami państw członkowskich WHO, które rozważają sposoby zreformowania istniejącego IHR, jak również opracowania zupełnie nowej konwencji WHO lub innego instrumentu międzynarodowego 20 dotyczący zapobiegania pandemii i reagowania na nią…

Oczekuje się, że Stany Zjednoczone poprowadzą równoległą ścieżkę intensywnych, „nieformalnych” negocjacji państw członkowskich w celu osiągnięcia konsensusu w sprawie rezolucji dotyczącej reformy IHR, która ma być zatwierdzona na tegorocznym 75. WHA [Światowym Zgromadzeniu Zdrowia] .

Wspomniana tu „nowa konwencja WHO lub inny instrument międzynarodowy” odnosi się do traktatu WHO będącego obecnie przedmiotem dyskusji. W grudniu 2021 r. powołano międzyrządowy zespół negocjacyjny (INB) jako część Światowego Zgromadzenia Zdrowia. 21 w celu opracowania i negocjowania tego nowego traktatu pandemicznego. I, jak wspomniano, ten INB rozpoczął tę pracę.

Jednak, jak zauważył Corbett, jest to dopiero drugi raz w historii WHO, kiedy powołano INB. Pierwszym z nich był INB Ramowej Konwencji Kontroli Tytoniu WHO, 22 22 lata temu. Nie jest to więc dobrze ugruntowany proces i trudno przewidzieć, jak się potoczy.

Bill Gates tworzy zespół GERM dla WHO

Kolejna wskazówka dotycząca tego, co WHO zamierza zrobić z większą władzą, pochodzi od jej głównego fundatora, Billa Gatesa. Gates ogłosił niedawno, że buduje dla WHO zespół reagowania na pandemię, który chciałby nazwać „Global Epidemic Response & Mobilization” lub GERM Team.

Zespół ten będzie składał się z tysięcy ekspertów ds. chorób pod nadzorem WHO i będzie monitorował narody i „decydował, kiedy muszą zawiesić swobody obywatelskie, zmusić populacje do noszenia masek i zamykania granic”, donosi The Counter Signal. 23

Oczywiście Gates jest również największym fundatorem WHO (jeśli połączymy darowizny od jego fundacji i GAVI, Sojuszu na rzecz Szczepionek). Te i inne powiązania mówią wiele o korupcji, która nadal rządzi WHO. W ostatecznym rozrachunku Gates w zasadzie płaci WHO za dyktowanie światu, co ma robić, aby Gates zarobił mnóstwo pieniędzy. Jak zauważono w The Counter Signal:24l: 24

„Ogłoszenie przez Gatesa powołania zespołu GERM zbiega się w czasie z przygotowywaniem przez Światową Organizację Zdrowia projektu globalnego traktatu pandemicznego… W przyszłości traktat pandemiczny nie tylko zagwarantuje, że państwa członkowskie będą przestrzegać międzynarodowych przepisów zdrowotnych, ale także sprawi, że WHO zasiądzie za kierownicą. Kraje członkowskie, w tym USA i Kanada, będą przyjmować polecenia bezpośrednio od organizacji. Jak wyjaśnia posłanka Partii Konserwatywnej Leslyn Lewis::

„Traktat obejmuje 190 krajów i będzie prawnie wiążący. Traktat definiuje i klasyfikuje, co jest uznawane za pandemię, a może to być szeroka klasyfikacja, obejmująca wzrost zachorowań na nowotwory, choroby serca, udary mózgu itp. W przypadku ogłoszenia pandemii WHO przejmuje zarządzanie zdrowiem na świecie w związku z pandemią.

Co jeszcze bardziej niepokojące, jeśli traktat ten wejdzie w życie, WHO będzie sprawować pełną kontrolę nad tym, co zostanie nazwane pandemią. Mogłaby dyktować, w jaki sposób nasi lekarze mogą reagować, jakie leki mogą być stosowane, a jakie nie, oraz jakie szczepionki są zatwierdzane. Skończyłoby się na tym, że na całym świecie obowiązywałoby jedno uniwersalne podejście … Jedna uniwersalna odpowiedź na kryzys zdrowotny nie sprawdza się nawet w Kanadzie, a co dopiero na całym świecie”

Nie jest bezzasadne założenie, że zespół GERM, jako nowy oddział WHO, będzie nadzorował przestrzeganie przez państwa członkowskie postanowień traktatu pandemicznego po ukończeniu projektu i podpisaniu go przez państwa członkowskie.

Kolejnym pytaniem jest, w jaki sposób WHO i Bill Gates będą w stanie monitorować każdą osobę w każdym kraju, aby stwierdzić, czy choruje wystarczająco dużo osób, by uzasadnić zamknięcie danego regionu.

W tym celu WHO zleciła firmie T-Systems, spółce zależnej Deutsche Telekom z siedzibą w Niemczech, opracowanie globalnego systemu paszportów szczepionkowych, 25  w ramach którego każdy mieszkaniec planety miałby otrzymać cyfrowy identyfikator z kodem QR…. W ten sposób powstanie jeden traktat pandemiczny, jeden zespół GERM, jeden globalny paszport szczepionkowy i jedna Światowa Organizacja Zdrowia, która będzie monitorować każdego mieszkańca planety”.

 

Paszporty szczepionek pod kontrolą WHO są czymś oczywistym

W istocie, podczas gdy kraje na całym świecie wycofały się z wprowadzenia systemu COVID i zrezygnowały z paszportów szczepionek, WHO nadal pracuje nad globalnym programem paszportów szczepionek.26

Tak więc, jeśli WHO otrzyma uprawnienia do dyktowania światu zasad bezpieczeństwa biologicznego, można się założyć, że będą nalegać na paszporty szczepionkowe z wbudowaną tożsamością cyfrową i gotowością do scentralizowanej programowalnej waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC). Jak donosi Western Standard: 27

„WHO w pełni zamierza zapewnić wsparcie swoim 194 państwom członkowskim, aby ułatwić wdrożenie technologii weryfikacji cyfrowej na potrzeby krajowej i regionalnej weryfikacji statusu szczepień.

„COVID-19 dotyka wszystkich. Dlatego kraje będą mogły wyjść z pandemii tylko razem. Świadectwa szczepień, które są odporne na manipulacje i weryfikowalne cyfrowo, budują zaufanie. Dlatego WHO wspiera państwa członkowskie w tworzeniu krajowych i regionalnych sieci zaufania i technologii weryfikacji.

Bramka WHO służy również jako pomost między systemami regionalnymi. Może być również wykorzystywana w przyszłych kampaniach szczepień i rejestrach domowych” – powiedział Garrett Mehl, kierownik działu zdrowia cyfrowego i innowacji WHO, na stronie internetowej Deutsche Telekom”.

 

Czy możemy powstrzymać międzynarodowy traktat pandemiczny?

Pytanie brzmi: czy możemy powstrzymać ten „międzynarodowy instrument na wypadek pandemii”, do którego dąży WHO? W krótkim czasie WHO ogłosiła, że będzie przyjmować publiczne komentarze na temat traktatu przez pięć dni 28 Światowa Rada Zdrowia (WCH) była jedną z niewielu organizacji, które zadziałały na tyle szybko, aby zgłosić swój sprzeciw wobec traktatu. Lawrie przekazał stanowisko WCH. 29

W 26 kwietnia 2022 r., aktualizacja Substack, Lawrie napisał: 30

„”Pomimo braku powiadomienia, wiele organizacji obywatelskich zrobiło wszystko, co w ich mocy, aby rozpowszechnić informacje, a kampania Światowej Rady Zdrowia #stopthetreaty dotarła do zdumiewającej liczby 415 milionów osób. Wielu z Was przesłało pisemne zgłoszenia, w których wyraziliście swoje obawy. Tak wielu z Was, że podobno ostatniego dnia strona internetowa WHO uległa awarii.”.

Jedną z osób, które nie dotrzymały terminu, był profesor Robert Clancy, wiodący immunolog kliniczny w Kanadzie. Wysłał on komentarz, który chciałby przesłać Lawrie, a ta umieściła go w swoim wpisie: 31

„”Propozycja przejęcia kontroli nad pandemiami na centralnym szczeblu WHO jest nie do utrzymania i zagraża globalnemu społeczeństwu. Jestem w posiadaniu odpowiedzi Światowej Rady Zdrowia oraz znakomicie podsumowanego stanowiska dr Tess Lawrie. Obawy te odzwierciedlają „powszechny” pogląd większości australijskich lekarzy…
..

Niezrozumienie ograniczeń szczepień ogólnoustrojowych w przypadku zakażeń błon śluzowych i niebezpieczeństw związanych z kumulacją supresji po bezmyślnych programach przypominających, a także niezrozumienie ogromnych baz danych dotyczących niepożądanych zdarzeń związanych ze szczepionkami genetycznymi to tylko dwa z poważnych błędów popełnianych przez WHO …

Głupotą jest nawet sugerowanie, że centralny proces biurokratyczny mógłby objąć „uniwersalną” reakcję na kryzys pandemiczny w strefach geograficznych charakteryzujących się ogromnie różnymi parametrami – najważniejsza jest potrzeba podejmowania decyzji na poziomie lokalnym

Zasada nauki i zasada relacji lekarz-pacjent muszą decydować o każdej reakcji na pandemię, a obecne doświadczenia, w których zasada narracji – wspierana przez WHO – tak bardzo zniekształciła wyniki choroby, muszą bardzo wyraźnie uświadomić głupotę nagradzania niekompetencji i korupcji jeszcze większymi uprawnieniami.

Piszę to jako najbardziej doświadczony immunolog kliniczny w Australii i wiodący naukowiec zajmujący się immunologią błon śluzowych, koncentrujący się na relacjach „gospodarz-pasożyt”. Profesor Robert Clancy  Clancy AM FRS(N) MB BS BSc(Med) PhD DSc FRACP FRCP(A) FRCP(C)”

 

Spraw, aby Twój głos był słyszalny w czerwcu

Choć wielu, tak jak Clancy, nie miało szansy wziąć w niej udziału, WHO ogłosiła, że umożliwi jeszcze dwa dni na zgłaszanie uwag publicznych – 16 i 17 czerwca 2022 roku. Jak zauważył Lawrie: 32

Prosimy również o zwrócenie uwagi na proponowane zmiany w Międzynarodowych Przepisach Zdrowotnych, które mają być poddane pod głosowanie w maju tego roku na Światowym Zgromadzeniu Zdrowia.

Podobnie jak w przypadku traktatu pandemicznego, jest to kolejny krok mający na celu przejęcie większych uprawnień i unieważnienie suwerennych praw poszczególnych narodów. Niektórzy twierdzą, że ma to większe znaczenie niż traktat pandemiczny: jeśli zostanie przegłosowany, oznacza utratę naszej suwerenności od listopada tego roku. James Roguski obszernie pisał o tym na swojej stronie Substack. 33

Wydaje się, że WHO i jej kontrolerzy podejmują wspólny wysiłek, aby zaatakować naszą suwerenność ze wszystkich stron. Ważne jest, abyśmy jasno powiedzieli, że nie uznajemy WHO jako władzy nad nami i że nie będziemy tolerować tego nadużywania władzy.

Jesteśmy suwerenni i nie będziemy związani zobowiązaniami skorumpowanych urzędników, którzy udają, że działają w naszym imieniu, podpisując się pod nieodłącznymi prawami Ludzi Świata. Nie działają oni w naszym imieniu i nie damy się związać”.

Zachęcam Państwa do zaplanowania, że Państwa głos zostanie usłyszany w dniach 16 i 17 czerwca 2022 roku. Niestety WHO nie podała jeszcze żadnych szczegółów dotyczących zgłoszeń. Najlepiej już teraz zapisać się do newslettera WCH. Ostatnim razem podano w nim linki i instrukcje, jak przesłać swój komentarz, i z pewnością zrobią to samo w przypadku czerwcowego terminu składania wniosków. Możesz dokonać subskrypcji na dole tej strony lub na stronie głównej WCH. .

Aby zablokować poprawki do IHR na Światowym Zgromadzeniu Zdrowia w maju 2022 r., musimy zasypać nasze delegacje sprzeciwem. Listę delegatów USA można znaleźć w artykule Roguskiego „ Mówiąc prawdę władzy ”.

Aby uzyskać informacje o kontaktach z delegatami innych krajów, proponuję skontaktować się z biurem regionalnym i poprosić o listę (patrz „Regiony” w niebieskiej sekcji na dole strony internetowej Światowego Zgromadzenia Zdrowia ). Możliwe też, że WCH opublikuje wskazówki na ten temat, więc warto zapisać się na ich newsletter..

https://www.niewolnikmaryi.com/2022/05/06/traktat-pandemiczny-who-i-banalnosc-zla/


Źródło: mercola.com

Przypisy:


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: