Abp. Viganò: Globaliści wzniecili wojnę na Ukrainie, aby ustanowić tyranię Nowego Porządku Świata


W poniedziałek 7 marca 2022r LifeSiteNews zamieściło obszerną analizę przyczyn wojny na Ukrainie przeprowadzoną przez arcybiskupa Vigano. Szersze spojrzenie jakie przedstawia arcybiskup warte jest uwagi i gruntownego przemyślenia. Poniżej przedstawiamy fragmenty,  a całość można przeczytać TUTAJ:

Ruchy neonazistowskie zaangażowane w działania militarne i paramilitarne działają na Ukrainie swobodnie, często przy oficjalnym wsparciu instytucji publicznych. Należą do nich: Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów Stepana Bandery (OUN), ruch z nazistowską, antysemicką i rasistowską macierzą już działającą w Czeczenii i będący częścią Prawego Sektora , stowarzyszenie ruchów skrajnie prawicowych utworzone w czas przewrotu Euromajdanu w latach 2013/2014; Ukraińska Powstańcza Armia (UPA); UNA/UNSO, paramilitarne skrzydło skrajnie prawicowej partii politycznej, Zgromadzenie Narodowe Ukrainy; Bractwo Korchinsky, które zapewniało ochronę w Kijowie członkom ISIS ( tutaj); Misanthropic Vision (MD), neonazistowska sieć rozprzestrzeniona w 19 krajach, która publicznie podżega do terroryzmu, ekstremizmu i nienawiści wobec chrześcijan, muzułmanów, żydów, komunistów, homoseksualistów, Amerykanów i osób kolorowych ( tutaj ).

….

Należy pamiętać, że władze jednoznacznie poparły te ekstremistyczne organizacje zarówno wysyłając gwardię prezydencką na pogrzeby ich przedstawicieli, jak i wspierając Batalion Azowski, organizację paramilitarną, która oficjalnie wchodzi w skład Armii Ukraińskiej  pod nową nazwą . nową nazwę Azowskiego Pułku Operacji Specjalnych i została zorganizowana w Gwardii Narodowej Pułk Azowski jest finansowany przez ukraińskiego żydowskiego oligarchę Igora Kołomojskiego, byłego gubernatora Dniepropietrowska, uważanego również za finansującego nacjonalistyczne bojówki Prawego Sektora , uważane za odpowiedzialne za masakrę w Odessie. Mówimy o tym samym Kołomojskim, o którym wspomina „Pandora Papers” jako sponsorze prezydenta Zełenskiego. Batalion ma stosunki z kilkoma organizacjami skrajnie prawicowymi w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Amnesty International, po spotkaniu 8 września 2014 roku sekretarza generalnego Salila Shetty i premiera Arsenija Jaceniuka, wezwała rząd Ukrainy do zaprzestania nadużyć i zbrodni wojennych popełnianych przez bataliony ochotnicze działające wspólnie z Siłami Zbrojnymi Kijowa

.

W marcu 2015 roku ukraiński minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow ogłosił, że Batalion Azowski będzie jedną z pierwszych jednostek szkolonych przez wojska US Army w ramach misji szkoleniowej Operation Fearless Guard . Szkolenie w USA przerwano 12 czerwca 2015 r., kiedy Izba Reprezentantów USA uchwaliła poprawkę zakazującą wszelkiej pomocy (w tym broni i szkolenia) batalionowi z powodu jego neonazistowskiej przeszłości. 

….

W 2016 roku raport OBWE [Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie] stwierdził, że Batalion Azowski był odpowiedzialny za masowe zabijanie więźniów, ukrywanie zwłok w masowych grobach oraz systematyczne stosowanie fizycznych i psychicznych technik tortur. Jeszcze kilka dni temu zastępca dowódcy batalionu Wadim Trojan został mianowany przez ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa szefem policji obwodu 

To „bohaterowie” walczący wspólnie z Armią Ukraińską przeciwko rosyjskim żołnierzom. A ci bohaterowie Batalionu Azowskiego, zamiast chronić swoje dzieci,  werbują chłopców i dziewczęta ( tu i tutaj ), z pogwałceniem Protokołu Fakultatywnego do Konwencji ONZ o prawach Dziecko ( tutaj ), dotyczące udziału nieletnich w konfliktach zbrojnych: instrument prawny, stanowiący, że żadne dziecko poniżej 18 roku życia nie może być przymusowo rekrutowane ani wykorzystywane bezpośrednio w działaniach wojennych, ani przez siły zbrojne państwa, ani przez grupy zbrojne.

….

podczas gdy zachodnie media pokazują obrazy z gry wideo War Thunder ( tutaj ), kadry z filmu Gwiezdne wojny ( tutaj ), wybuchy w Chinach ( tutaj ), filmy z parad wojskowych ( tutaj ), materiał filmowy z Afganistanu ( tutaj ), Metro w Rzymie ( tutaj ) lub obrazy przenośnych krematoriów ( tutaj )) podając je jako prawdziwe i niedawne sceny wojny na Ukrainie, rzeczywistość jest ignorowana, ponieważ zdecydowano już sprowokować konflikt jako broń masowego rozproszenia uwagi, która legitymizuje nowe ograniczenia wolności w narodach zachodnich, zgodnie z planami Wielki Reset Światowego Forum Ekonomicznego i Agenda 2030 ONZ .

….

ukraiński parlamentarzysta Kira Rudik powiedziała Fox News, trzymając kałasznikowa:

„Wiemy, że walczymy nie tylko o Ukrainę, ale także o Nowy Porządek Świata”.

….

Ale jeśli pranie mózgu przeprowadzone przez media głównego nurtu w krajach zachodnich odniosło sukces w przekazaniu całkowicie zniekształconej narracji rzeczywistości, to nie można tego samego powiedzieć o Ukrainie, gdzie ludność doskonale zdaje sobie sprawę z korupcji rządzącej klasy politycznej, a także oddalenia od rzeczywistych problemów narodu ukraińskiego. My na Zachodzie wierzymy, że „oligarchowie” są tylko w Rosji, podczas gdy rzeczywistość jest taka, że ​​są oni obecni przede wszystkim w całej galaktyce narodów, które dawniej tworzyły Związek Radziecki, gdzie mogą gromadzić bogactwo i władzę po prostu umieszczając się w usposobienie zagranicznych „filantropów” i międzynarodowych korporacji. …..ważne jest, aby „zarobić pieniądze”

ukraińscy miliarderzy noszący jarmułki to ci, którzy sprzedają Ukrainę skorumpowanemu  Zachodowi, handlując własnym dobrobytem za zniewolenie swoich rodaków lichwiarzom, którzy przejmują władzę nad światem, używając wszędzie tych samych bezwzględnych i niemoralnych systemów. W przeszłości obcinali pensje robotnikom w Atenach i Salonikach; dziś po prostu rozszerzyli swoje horyzonty na całą Europę, gdzie ludność wciąż patrzy z niedowierzaniem, kiedy najpierw narzuca się dyktaturę zdrowia, a potem dyktaturę środowiska.

Z drugiej strony, jak bez pretekstu wojny byliby w stanie uzasadnić gwałtownie rosnące ceny gazu i paliw, wymuszając proces „ekologicznej” transformacji narzuconej z góry w celu kontrolowania zubożałych mas? Jak mogli zmusić narody świata zachodniego do przełknięcia ustanowienia tyranii Nowego Porządku Świata, kiedy pandemia farsa wyszła na jaw i ujawniła zbrodnie przeciwko ludzkości popełnione przez BigPharmę?

 Dzisiaj, w świetle sankcji nałożonych na Rosję i ogromnej redukcji dostaw zboża, możemy zrozumieć ogromne inwestycje Billa Gatesa w rolnictwo ( tutaj ), kierując się tą samą bezwzględną logiką zysku, której już doświadczyła kampania szczepionkowa.

…..

Niech naród ukraiński przyjrzy się temu, co stało się z narodami Unii Europejskiej: miraż dobrobytu i bezpieczeństwa burzy kontemplacja gruzów pozostawionych przez euro i lobby brukselskie. Narody najeżdżane przez nielegalnych imigrantów, którzy karmią przestępczość i prostytucję; zniszczone w swej tkance społecznej przez politycznie poprawne ideologie; świadomie doprowadzone do bankructwa. 

To, co niegdyś było zamożnymi i niezależnymi narodami, zróżnicowanymi pod względem etnicznym, językowym, kulturowym i religijnym, teraz przekształciło się w bezkształtną masę ludzi pozbawionych ideałów, nadziei, wiary, nawet siły, by przeciwdziałać nadużyciom i zbrodniom tych, którzy nimi rządzą. Masa klientów korporacyjnych, niewolników systemu szczegółowej kontroli narzuconej przez pandemiczną farsę, nawet w obliczu dowodów oszustwa. Masa osób bez indywidualnej tożsamości, oznaczonych QR kodami jak zwierzęta na intensywnej farmie, jak produkty ogromnego centrum handlowego.

Jeśli to jest wynik zrzeczenia się suwerenności narodowej przez wszystkie narody – każdy bez wyjątku! – które powierzyły się kolosalnemu przekrętowi Unii Europejskiej, dlaczego z Ukrainą miałoby być inaczej?

+ Carlo Maria Viganò, Arcybiskup,
Były Nuncjusz Apostolski w Stanach Zjednoczonych Ameryki
6 marca 2022
I Niedziela Wielkiego Postu

https://atomic-temporary-160379284.wpcomstaging.com/2022/03/15/globalisci-chca-przejac-systemy-opieki-zdrowotnej-na-calym-swiecie/


Arkadiusz Niewolski

WESPRZYJ NAS

Jeśli podobają się Państwu treści które publikujemy i uważacie, że powinny docierać do większej ilości odbiorców, prosimy o wsparcie rozwoju naszej strony.
Wybraną kwotą:

10,00 PLN
50,00 PLN
100,00 PLN

Lub inną dowolną:

PLN

Dziękujemy

WSPIERAM

ZASADY PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
Prosimy o merytoryczne komentarze. Naszym celem jest obnażanie kłamstwa, a nie przyczynianie się do potęgowania zamętu. Dlatego bezpodstawne opinie zaprzeczające obiektywnej prawdzie publikujemy wyłącznie, gdy zachodzi potrzeba reakcji na fałszywe informacje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com

%d blogerów lubi to: