Co musisz wiedzieć o paszportach szczepionkowych, identyfikatorach cyfrowych i cyfrowej walucie

,

 W SKRÓCIE

  • Kluczowa obawa, którą paszporty szczepionkowe wysuwają na pierwszy plan, dotyczy prywatności. Jeśli zostaną wdrożone, pozbawią nas większości prywatności, do której jesteśmy przyzwyczajeni, ponieważ są prekursorem cyfrowej tożsamości i znacznie bardziej inwazyjnym aparatem cyfrowego nadzoru
  • Innym kluczowym problemem jest to, że paszporty szczepionkowe i cyfrowe dowody tożsamości mogą wymusić wyrażenie zgody w każdej dziedzinie życia
  • Paszport szczepionkowy to platforma, do której można dodać identyfikator cyfrowy i cyfrowe waluty banku centralnego (CBDC). To dałoby im prawie całkowitą kontrolę nad twoim życiem, ponieważ mogą „anulować” twoje istnienie i zdolność do życia, jeśli będziesz się im sprzeciwiał.
  • Jeśli akceptujemy paszporty szczepionkowe, w zasadzie wyrażamy zgodę na wszystko, co nastąpi później
  • Kolejny globalny, kryzys gospodarczy jest matematyczną nieuchronnością, więc pracuj nad poprawą swojej odporności, bezpieczeństwa żywnościowego i samowystarczalności dzięki organizowaniu wspólnoty.

W tym wywiadzie zagłębiamy się w paszporty szczepionkowe z Nickiem Corbishleyem, autorem „ Scanned: Why Vaccine Passports and Digital IDs Will Mean End of Privacy and Personal Freedom ”.

Moim zdaniem nie ma wątpliwości, że głównym powodem wprowadzenia szczepień przeciw COVID nie było zdrowie publiczne, ale uzasadnienie wprowadzenia paszportów szczepionkowych, które z kolei są tylko pierwszą iteracją znacznie szerszego mechanizmu monitorowania, śledzenia, manipulowania i kontrolowania populacji świata.

Corbishley jest dziennikarzem, który od dziesięciu lat pisze o polityce, finansach i prywatności. Mieszkając w Barcelonie w Hiszpanii, od 2013 roku współtworzy dwa amerykańskie blogi.

„Izrael był pierwszym demokratycznym krajem, który wprowadził cyfrowe identyfikatory w lutym 2021 r., a kiedy zacząłem dostrzegać, co się tam dzieje, zacząłem się bardzo martwić” – mówi Corbishley. „Napisałem artykuł w kwietniu 2021 r., w którym wyraziłem swoje obawy dotyczące ryzyka, jakie stwarzają te paszporty szczepionkowe.

Potem powoli zacząłem widzieć, co się dzieje w Europie. Zacząłem widzieć, co się dzieje we Włoszech, we Francji, kiedy w czerwcu uruchomiono tzw. Green Pass. Był to dokument, który miał powstać, aby umożliwić podróżowanie między krajami w Europie.

Bardzo szybko zaczęto go wykorzystywać do kontroli dostępu do usług publicznych, dostępu do miejsc publicznych we własnym kraju. Zaczynaliśmy dostrzegać ograniczenia, których nigdy w życiu nie widzieliśmy.

Zacząłem więc pisać coraz więcej i to zwróciło na mnie uwagę wydawcy z Vermont, Chelsea Green. Odbyliśmy kilka rozmów i uznaliśmy, że jest możliwość napisania o czymś, o czym każdy powinien wiedzieć. Nawet na tym etapie. Nie mówi się o tym tak często, jak się powinno.

Dwie kluczowe obawy

Jedną z głównych obaw, jakie wysuwają paszporty szczepionkowe, jest kwestia prywatności. Jeśli zostaną wdrożone, pozbawią nas większości prywatności, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Jest całkiem jasne, że są one prekursorem cyfrowej tożsamości i znacznie bardziej inwazyjnym typem cyfrowego aparatu nadzoru.

„Paszporty zasadniczo działają jako brama, która pozwala rządowi zapędzić nas do całkowicie nowej rzeczywistości, w której nasze działania, ruchy, myśli i zachowanie są śledzone i nadzorowane” – mówi Corbishley.

Ale nie chodzi tylko o nadzór. Chodzi również o wymuszanie przestrzegania przepisów i to jest drugi kluczowy problem.

„Jeżeli dowiedzieliśmy się czegoś o paszporcie szczepionkowym, to tego że chodzi o zmianę sposobu, w jaki odnosimy się do rządu, a także o zmianę sposobu, w jaki rząd odnosi się do nas, rządzonych.

Jeśli nie zrobisz dokładnie tego, co rząd będzie mówił, bez względu na to, czy jest to wbicie jednego zastrzyku w ramię, czy dwóch, czy też wielu, zostaniesz dezaktywowany. Nie będziesz mieć dostępu do najbardziej podstawowych usług i miejsc, których potrzebujesz, aby móc uczestniczyć w społeczeństwie i gospodarce”.

 

Nadzór na sterydach

Oczywiście już od wielu lat jesteśmy pod obserwacją. Wszystkie technologie związane z Google to technologie śledzenia i nadzoru. Nasze telefony komórkowe nas śledzą i nadzorują. To samo dotyczy Facebooka i innych platform mediów społecznościowych. Wszyscy zbierają dane osobowe i pilnują miejsca pobytu wszystkich.

Wiemy również, że te technologie były wykorzystywane do wpływania na ludzkie myśli, przekonania i zachowanie oraz manipulowania nimi. Do tej pory jednak cała ta manipulacja była ukryta. System, który jest obecnie wznoszony, jest wyjątkowy i nowy, ponieważ przymusowe podporządkowanie się będzie w wielu przypadkach jawne — rażące i niepodważalne, ponieważ kara będzie powiązana z takimi sprawami, jak osobiste finanse i przywileje podróżowania.

Oczywiście paszport szczepionkowy jest platformą, do której mogą dodawać cyfrowe waluty banku centralnego (CBDC). Tak więc, na przykład, rząd może wprowadzić taką narrację, a jeśli wyrazisz sprzeciw, to dostęp do twojego konta bankowego będzie możliwy. Lub przywilejów związanych z podróżowaniem. Lub wniosków o pożyczkę.

 

Dzięki inteligentnym domom opartym na Google nie jest nawet niemożliwe przewidzenie przyszłości, w której możesz po prostu zostać zamknięty w swoim domu, jeśli zostaniesz nazwany dysydentem. Albo nałożą areszt domowy.. Lub mogą wyłączyć twoje media.

Możliwości karania dysydentów są nieograniczone, gdy wszyscy i każda RZECZ jest cyfrowo identyfikowana, śledzona i połączona bezprzewodowo. Jednym naciśnięciem klawisza ktoś, kogo nie znasz, może zamknąć twoje życie, czyniąc cię bezdomnym i bezradnym.

Są szanse, że nigdzie nie będzie nawet żywej osoby, z którą możesz skontaktować się ze swoimi skargami. Duża część systemu będzie obsługiwana przez sztuczną inteligencję i różne algorytmy. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że jeśli akceptujemy paszporty szczepionkowe, w zasadzie wyrażamy zgodę na wszystko, co nastąpi później, ostrzega Corbishley. Akceptujemy, że to jest nasza przyszłość.

Dlaczego musimy odrzucić cyfrowe identyfikatory i CBDC

Musimy również zachować czujność na wprowadzenie innych mechanizmów kontrolnych, które są tak samo problematyczne jak paszporty szczepionkowe, zwłaszcza cyfrowe dowody tożsamości i CBDC, ale także wiele innych kontroli cyfrowych i biometrycznych. Jak wyjaśnił Corbishley:

„W tej chwili w Kanadzie premier Ontario mówi, że zamierzają wycofać paszporty szczepionkowe. Alberta mówi, że wycofa paszporty szczepionkowe.

To jest przesłanie, które otrzymujemy z całego zachodniego świata. To jak: „Czas cofnąć się o krok. Teraz pozwolimy ci żyć swoim życiem. Pozwolimy, aby powróciła jakaś normalność.

Widzisz Skandynawię mówiącą o całkowitym zlikwidowaniu paszportów szczepionek. Ciekawie więc jest zobaczyć, jak niektóre kraje używają tego języka. Ale myślę, że musisz być bardzo ostrożny, ponieważ kiedy mówią o tym, wprowadzają systemy tożsamości cyfrowej, które będą na znacznie większą skalę niż paszporty szczepionkowe…

Wprowadzają tożsamość cyfrową, która pozwoli nie tylko na ten rodzaj kontroli statusu szczepionki, ale także na kontrolę dokumentacji podatkowej, kontrolę dokumentacji zatrudnienia… I będą one obejmować… twój status szczepionkowy. Więc to jest bardzo nieszczere. Myślę, że wprowadzają w błąd swoje populacje w bardzo mroczny sposób…

Wszystkie te rzeczy się dzieją, ale ostatecznym krokiem są prawdopodobnie cyfrowe waluty banku centralnego, które prawdopodobnie pojawią się  w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat.

Prezes Banku Rozrachunków Międzynarodowych, Agustín Carstens, który był prezesem Banku Meksyku, otwarcie powiedział, że cudowną cechą walut cyfrowych banku centralnego jest to, że pozwalają im śledzić wszystko, co robisz.

Nie powiedział, że pozwala im dezaktywować konto. Pozwala im to uniemożliwić ludziom dokonywanie transakcji. Nie zaszli tak daleko. Ale powiedział, że to bardzo różni się od gotówki. Więc tak, ludzie nie zdają sobie sprawy, jak ta siatka kontrolna jest budowana, krok po kroku, kawałek po kawałku, ale muszą zacząć zwracać uwagę, zanim będzie za późno”.

Budują system kredytu społecznego

Do tej pory wielu zna system kredytów społecznych w Chinach lub przynajmniej o nim słyszało. Jak ten system porównuje lub odnosi się do paszportów szczepionek i identyfikatorów cyfrowych?

„Myślę, że system kredytów społecznych w Chinach jest do pewnego stopnia szablonem. Tam prawdopodobnie rządy chcą iść. Chcieliby móc korzystać z nowych technologii, które mamy, aby popchnąć ludzi do właściwych zachowań bez konieczności stosowania bardziej jawnych kar.

Możesz albo nagradzać ludzi za robienie właściwych rzeczy, albo dawać im trochę cyfrowego klapsa od czasu do czasu, gdy robią złe rzeczy. Myślę, że w tym miejscu prym wiodą Chiny.

Jak na ironię, w badaniach, które przeprowadziłem do mojej książki, odkryłem, że chociaż ambicje Chin z systemem kredytów społecznych są zasadniczo nieskrępowane — chcą całkowitej kontroli — nie są jeszcze w tym miejscu..

Nadal prowadzą kilka programów pilotażowych. Zależy to więc od tego, gdzie jesteś w Chinach, w jakim stopniu jesteś narażony na tego rodzaju system, gdzie otrzymujesz punkty za dobre zachowanie i gdzie odejmowane są punkty za złe zachowanie.

Ale szablon tam jest. Masz też firmy takie jak Ant Financial i Tencent. Są to odpowiedniki Google’a, Facebooka, inne, które prowadzą własne programy kredytów społecznościowych w swoim własnym, małym wszechświecie. Tak więc w Chinach jest to bardzo złożona sytuacja. Nie jest tak kompletny, jak niektórzy mogą sądzić, ale intencja, ambicja są ogromne.

Powiedziałbym, że na pewno widzimy przykłady tego, jak to zaczyna przenikać na Zachód. Widzimy, jak banki mówią o wykorzystywaniu naszych zachowań w mediach społecznościowych do określania naszej zdolności kredytowej, co jest bardzo podobne do tego, co robią w Chinach. Wyraźnie istnieją środki i wyraźnie widać chęć pchania w tym kierunku”.

Jedność jest wyzwaniem naszego życia

Wyzwanie, przed którym teraz stoimy, polega na tym, że aby mieć jakąkolwiek szansę na powstrzymanie tej siatki kontroli, musimy być zjednoczeni. Problem polega na tym, że wielu po prostu nie jest w stanie dostrzec niebezpieczeństw. Większość osób w wieku poniżej 30 lat jest przyzwyczajona do robienia prawie wszystkiego na swoich telefonach, a wygoda cyfrowych identyfikatorów i bankowości cyfrowej jest kusząca.

Organizacje takie jak Światowe Forum Ekonomiczne i wiele banków centralnych, które naciskają na wprowadzenie tej siatki kontrolnej, mogą również uniemożliwić lub prawie uniemożliwić życie bez cyfrowego identyfikatora i CBDC. Już widzieliśmy liderów, którzy głośno mówili, że ich celem jest uczynienie życia tak trudnym i niewygodnym, jak to tylko możliwe, każdemu bez paszportu szczepionkowego. Zrobią to samo w przypadku identyfikatorów cyfrowych i CBDC.

Jednym z najlepszych przykładów są Włochy”, mówi Corbishley. „Jeśli chcesz zobaczyć kraj, który naprawdę wszedł na szósty bieg z paszportami szczepionek, to są to Włochy. Powiedzieli: „Słuchaj, jeśli nie masz tego dokumentu, nie możesz pracować. Nie można wsiąść do autobusu i przejechać przez miasto. Nie możesz wsiąść do metra. Nie można wejść do lokali handlowych poza supermarketami, aptekami, stacjami benzynowymi i sklepami zoologicznymi”.

Zasadniczo zamknąłeś, zawęziłeś egzystencję do tak ograniczonej, że większość ludzi kończy po prostu mówiąc: „OK, zróbmy to. Nie mam alternatywy. Nie przeżyję w ten sposób.

Jeśli masz kredyt hipoteczny, a twoje finanse są już napięte, a twój rząd mówi ci, że nie będziesz w stanie pracować, większość ludzi się rozpada, więc są w stanie to zrobić …

Dziennikarz z Kanady opowiadał o kierowcach ciężarówek, konwoju wolności. Mówił: „Ci faceci nie reprezentują Kanadyjczyków; 90% Kanadyjczyków przyjęło szczepionkę i wszyscy są całkowicie zadowoleni z ograniczeń, nakazów”. To tak, skąd wiesz, ilu z tych 90% faktycznie wzięło szczepionkę, ponieważ nie mieli wyboru? To był bardzo nieszczery argument”.

Jak przygotować się na nieuniknione?

Chociaż sytuacja jest ponura i tragiczna, Corbishley nie wierzy, że paszporty szczepionkowe, cyfrowe dowody tożsamości i CBDC są nieuniknione. „Myślę, że jesteśmy w trakcie wielkiej bitwy” — mówi.

Pytanie brzmi, jak możemy wygrać, gdy wszystkie karty wydają się ułożone przeciwko nam?

„Myślę, że musimy, po pierwsze, informować jak najwięcej osób. Dlatego napisałem książkę. Napisałem książkę z nadzieją dotarcia do osób, które być może były zaszczepione, ale zaczęły mieć pewne wątpliwości, do ludzi, którzy byli przyparci do muru.

Znam wielu ludzi, którzy mieli dwa strzały i obawiają się trzeciego. Znam wielu ludzi, którzy mieli dwa zastrzyki, mieli Omicron i teraz myślą: „Dlaczego do cholery muszę mieć trzeci zastrzyk?”. Ludzie zaczynają to kwestionować.

Myślę, że jesteśmy w trakcie tego, co można określić jedynie jako walkę egzystencjalną. Jeśli przegramy tę bitwę, jako jednostkom może być bardzo trudno chronić się, ponieważ stopień kontroli, jaką będą mieli nad nami, będzie ogromny.

Myślę, że powstanie równoległa społeczność, równoległe społeczeństwo, w którym ludzie będą mogli funkcjonować. Widzimy oznaki handlu wymiennego w społeczności takiej jak ta we Włoszech. Żyją najlepiej, jak potrafią — a mówimy o milionach ludzi, którzy się nie rozpadli. Jeszcze nie ustąpili.

To daje mi pewną nadzieję. Myślę, że fakt, że ludzie zmęczyli się ograniczeniami, oznacza, że ​​rząd musi do pewnego stopnia przemyśleć sprawę, ale jednocześnie przepychają cyfrowe identyfikatory.

Myślę, że to jest naprawdę ważne, aby ludzie to zrozumieli. Chociaż mówią: „Zrezygnujemy z paszportów szczepionkowych”, w większości krajów, w których to mówią, tak nie jest. W Wielkiej Brytanii tego nie zrobili. Po prostu przeszli z obowiązkowego paszportu szczepionkowego na dobrowolny paszport szczepionkowy.

Mamy paszporty szczepionkowe bardzo często używane podczas podróży międzynarodowych. Tak więc, jeśli jesteś Brytyjczykiem, chcesz podróżować do Europy kontynentalnej, jeśli nie masz paszportu szczepionkowego, nie będziesz mógł udać się na kontynent. Tak samo jest, jeśli jesteś Europejczykiem i chcesz wyjechać do USA

Tak więc dzieje się tak wiele, że trudno to śledzić. To pochodzi od kogoś, kto spędza większość dnia, próbując śledzić te rzeczy. Jeśli jesteś po prostu kimś, kto pracuje od 9 do 17, wracasz do domu i masz troje dzieci, którymi musisz się opiekować, będzie ci znacznie trudniej nadążać za tymi zmianami.

Mam nadzieję, że jeszcze nie wygrali. Ale mają ogromną moc. Mówimy o organizacjach takich jak Światowe Forum Ekonomiczne, które reprezentuje setki najpotężniejszych firm na świecie. Mówimy o najpotężniejszych rządach na świecie.

Więc to będzie wielka bitwa, a oni mają większość zalet w tej bitwie. Ale sądzę, że to, co dzieje się w Kanadzie, sugeruje, że może powstać opór. Myślę, że w Niemczech narasta opór. Z pewnością rośnie w Austrii. Rząd zaczyna mieć wątpliwości co do mandatu na szczepionki”.

Spodziewaj się załamania gospodarczego

Należy również wziąć pod uwagę rosnące zagrożenia gospodarcze na całym świecie. Banki centralne na całym świecie wpadły w dół i nie mogą się wydostać. Jesteśmy prawie pewni, że zobaczymy kolejny kryzys finansowy. To tylko kwestia kiedy.

Istnieją już wyraźne dowody, że jesteśmy na wczesnych etapach załamania gospodarczego i jest to równoległa kwestia, którą należy wziąć pod uwagę, próbując przewidzieć, co może się stać z cyfrowymi ID i CBDC, ponieważ wszystkie są ze sobą powiązane. Aby przygotować się na nieuniknione załamanie gospodarcze, sugerowałbym skupienie się na poprawie odporności na poziomie lokalnym.

Na przykład upewnij się, że masz dostęp do innych źródeł wody niż kran, uprawiaj własną żywność i rozwijaj relacje z innymi lokalnymi hodowcami i rolnikami, aby budować swoje bezpieczeństwo żywnościowe.

Są to bardzo podstawowe rzeczy, które mogą uratować ci życie, gdy wszystko się zawali, a twój dolar, drachma czy euro nadadzą się na papier toaletowy. Posiadanie żywności, wody, schronienia i społeczności sprawia, że ​​jesteś o wiele bardziej odporny na tyranię, ponieważ jeśli nie masz tych rzeczy, potrzebujesz rządu, który ci je zapewni.

„Uważam, że społeczność jest niezbędna” — mówi Corbishley. „Mając ludzi o podobnym sposobie myślenia, o podobnym światopoglądzie, na pewno można liczyć…

Odporność będzie bardzo trudna. W wyniku blokad małe firmy są w poważnych tarapatach. Musieli zaciągnąć ogromne długi tylko po to, by przetrwać blokady… Nie ma wątpliwości, że duże firmy mają znacznie łatwiejszy dostęp do taniego zadłużenia niż małe firmy…

To tragiczne, ponieważ małe firmy są fundamentalnym kamieniem węgielnym społeczności. Stanowią one fundamentalną część globalnej gospodarki, a co ważniejsze, małe firmy są prowadzone przez niezależnych ludzi. Jeśli zaczniemy dostrzegać masowe uśmiercanie małych firm, zobaczymy mniejszą niezależność i większą zależność. Jest to więc jeden obszar, który głęboko mnie niepokoi…

Myślę, że najważniejszą i najtrudniejszą rzeczą jest zachowanie człowieczeństwa. Myślę, że to jest fundamentalne i dlatego posiadanie społeczności wokół ciebie, którą kochasz i która cię kocha, jest absolutnie niezbędne do przetrwania tego. Nie sądzę, że możesz być wyspą i przejść przez to, co nadchodzi.

Inną rzeczą, którą sugeruję, jeśli masz pieniądze, jeśli masz inwestycje, jest jak największa dywersyfikacja — prawdopodobnie nie najlepiej mieć wszystkie swoje pieniądze w banku, a zwłaszcza nie w jednym banku…

Jeśli spojrzysz na kraje takie jak Meksyk przechodzący kryzys związany z tequilą w latach 90., czy Brazylię, przechodzącą przez ogromną hiperinflację, jak przetrwasz to stosunkowo nietknięte? Kiedy posiadasz nieruchomości, jesteś właścicielem nieruchomości. Może posiadasz metale szlachetne… W Turcji inflacja gwałtownie rośnie, a ludzie używają złota, patrzą na kryptowaluty. Robią wszystko oprócz trzymania pieniędzy w tureckich lirach”.

Więcej informacji

Podsumowując, najlepsze, co możesz teraz zrobić, to edukować się na temat zbliżającej się cyfrowej siatki kontroli, dzielić się informacjami, opierać się i sprzeciwiać wszelkim próbom wdrożenia paszportów szczepionkowych lub cyfrowych identyfikatorów, stanąć w obronie wolności, budować społeczność i przygotować się na pogarszające się warunki gospodarcze, dywersyfikując swoje środki i inwestycje.


Publikacja za zgodą mercola.com

WESPRZYJ NAS

Jeśli podobają się Państwu treści które publikujemy i uważacie, że powinny docierać do większej ilości odbiorców, prosimy o wsparcie rozwoju naszej strony.
Wybraną kwotą:

10,00 PLN
50,00 PLN
100,00 PLN

Lub inną dowolną:

PLN

Dziękujemy

WSPIERAM

ZASADY PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
Prosimy o merytoryczne komentarze. Naszym celem jest obnażanie kłamstwa, a nie przyczynianie się do potęgowania zamętu. Dlatego bezpodstawne opinie zaprzeczające obiektywnej prawdzie publikujemy wyłącznie, gdy zachodzi potrzeba reakcji na fałszywe informacje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com

%d blogerów lubi to: