Badanie wykazało 133 razy większe ryzyko zapalenia mięśnia sercowego u chłopców po zastrzyku

,

Jak wynika z nowego badania opublikowanego w Journal of the American Medical Association (JAMA) , zastrzyk COVID-19 firmy Pfizer wiąże się ze 133-krotnie większym ryzykiem zapalenia serca u nastoletnich chłopców .

Naukowcy z amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) wykazali, że zapalenie mięśnia sercowego gwałtownie wzrosło u mężczyzn w wieku od 12 do 24 lat po wstrzyknięciach mRNA COVID zarówno Pfizera, jak i Moderny

Naukowcy powiedzieli, że „ryzyko zapalenia mięśnia sercowego po otrzymaniu szczepionek przeciw COVID-19 opartych na mRNA wzrosło w różnych grupach wiekowych i płciowych”, ale choroba ta dotyka szczególnie młodych mężczyzn. Osiemdziesiąt dwa procent przypadków zapalenia mięśnia sercowego zbadanych w badaniu dotyczyło mężczyzn, a mediana wieku pacjentów wynosiła 21 lat. Zdecydowana większość przypadków – 82 procent – ​​była po drugim zastrzyku.

Ryzyko było największe po szczepionce firmy Pfizer. Według badania, u chłopców w wieku od 12 do 15 lat częstość zapalenia mięśnia sercowego wynosiła 70,7 przypadków na milion dawek Pfizera – 133 razy więcej niż w przypadku tła, które wynosiło 0,53 na milion. W przypadku młodych mężczyzn w wieku od 16 do 17 lat częstość wynosiła 106 przypadków na milion dawek, co stanowi 79-krotny wzrost w stosunku do wyjściowego ryzyka wynoszącego 1,34 przypadków na milion dawek.

Wskaźnik zapalenia mięśnia sercowego u mężczyzn w wieku od 18 do 24 lat wynosił 52,4 przypadków na milion zastrzyków Pfizera i 56,3 na milion dawek Moderny. Wskaźnik tła wynosił zaledwie 1,76 na milion dawek.

 

W badaniu przeanalizowano dane z Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS), systemu śledzenia obrażeń poszczepiennych zarządzanego przez CDC i amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA), od grudnia 2020 r. do sierpnia 2021 r. spośród 1991 zgłoszeń VAERS dotyczących zapalenia mięśnia sercowego po COVID. 

CDC podkreśla, że przypadki zapalenia mięśnia sercowego są najprawdopodobniej niedoszacowane. VAERS to pasywny system nadzoru, a badania pokazują, że znacznie zaniża liczbę urazów spowodowanych szczepionkami.

Eksperci, w tym czołowy badacz Johnson & Johnson, ostrzegali, że zastrzyki „zabijają więcej ludzi niż ratują” i stanowią „wyraźne i aktualne niebezpieczeństwo” tworzenia wariantów koronawirusa. Mówi o tym między innymi Steve Kirsch, dyrektor wykonawczy COVID-19 Early Treatment Fund  Komitetowi Doradczemu FDA ds. Szczepionek i Powiązanych Produktów Biologicznych (VRBPAC) w swoim zeznaniu.

„VAERS pokazuje, że ataki serca zdarzały się 71 razy częściej po tych szczepionkach w porównaniu z jakąkolwiek inną szczepionką” – powiedział Kirsch. Dodał, że „w raporcie z półrocznego badania firmy Pfizer w grupie leczonej było cztery razy więcej zawałów serca. ”.

Należy zaznaczyć że młodzi ludzie mają praktycznie nieistniejące ryzyko śmierci lub poważnej choroby z powodu COVID-19. Według American Academy of Pediatrics od 0,00-0,01 procent wszystkich przypadków koronawirusa u dzieci w USA zakończyło się śmiercią. Profesor medycyny z Uniwersytetu Stanforda, dr John Ionnidis, oszacował , że wskaźnik przeżywalności wirusa wynosi 99,986 procent dla osób w wieku od 20 do 29 lat i nie mniej niż 99,7 procent dla osób poniżej 60 roku życia. 

https://atomic-temporary-160379284.wpcomstaging.com/2022/02/17/ekspert-watykan-jest-wspolwinny-masowej-smierci-ludzi/


Żródło: lifesitenews.com

WESPRZYJ NAS

Jeśli podobają się Państwu treści które publikujemy i uważacie, że powinny docierać do większej ilości odbiorców, prosimy o wsparcie rozwoju naszej strony.
Wybraną kwotą:

10,00 PLN
50,00 PLN
100,00 PLN

Lub inną dowolną:

PLN

Dziękujemy

WSPIERAM

ZASADY PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
Prosimy o merytoryczne komentarze. Naszym celem jest obnażanie kłamstwa, a nie przyczynianie się do potęgowania zamętu. Dlatego bezpodstawne opinie zaprzeczające obiektywnej prawdzie publikujemy wyłącznie, gdy zachodzi potrzeba reakcji na fałszywe informacje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com

%d blogerów lubi to: