Aktualności Opinie

Bóg o ekumenizmie: „Rzucę wasze trupy na trupy waszych bożków, będę się brzydzić wami”

„Bezbożne jest mówić:„ Szanuję każdą religię ”. To tyle, co powiedzieć: szanuję diabła tak samo jak Boga, występek tak samo jak cnotę, fałsz tak samo jak prawdę, nieuczciwość tak samo jak uczciwość, piekło tak samo jak niebo.

Bóg jest niezmienny. Zawsze taki sam, więc pomyślcie w co wierzycie jeżeli przyjmujecie herezje głoszone przez modernistów.  Kim jesteście i za kogo się uważacie, jeśli myślicie że Bóg się zmienia i toleruje nasze grzechy i naszych bożków.

Jeżeli wszystkie religie są dobre i prowadzą do Boga, to po co Jezus Chrystus umarł na krzyżu?

Nie po to żebyśmy uwierzyli w Niego i byli zbawieni?

Dlaczego założył Kościół, którego  apostołowie chodzili po całym świecie i nawracali?

Po co ginęli?

Oni was okłamują! To jest fakt, ale zastanówcie się czy wy nie chcecie słyszeć tych kłamstw ? Bardzo łatwo im to przychodzi. Oporu nie widać. Może dlatego ponieważ oni mówią to co ludzie chcą słyszeć.

Bóg jest jeden i jest niezmienny!

Ewangelia się nie zmieniła: „Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.” (Mk 16, 16)

Katolicka dyskusja z innymi religiami powinna zaczynać się od słowa: nawracajcie się i kończyć: nawracajcie się .

Dla opamiętania parę cytatów poniżej :

Wielki PAN i bardzo chwalebny, straszliwy jest nade wszystkie bogi, albowiem wszyscy bogowie pogańscy to czarci.”. (Ps 95: 5)

„Nie zwracajcie się do bożków. Nie czyńcie sobie bogów z lanego metalu. Ja jestem Pan, Bóg wasz! ”. (Kpł 19: 4)

„Popsuję wyżyny wasze i bałwany połamię. Padniecie między obaliny bałwanów waszych i będzie się brzydziła wami dusza moja tak bardzo, iż miasta wasze obrócę w pustynią i spustoszę świątnice wasze, i nie przyjmę więcej wonności najwdzięczniejszej” (Kapł 26:30)

„Nie będziesz miał innych bogów obok mnie. Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze i co jest na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią.

Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mię nienawidzą”. (Pwt 5)

 

„Wywrócicie ołtarze, połamiecie ich stele, aszery ich ogniem spalicie, porąbiecie w kawałki posągi ich bogów. Zniweczycie ich imię na tym miejscu.”. (Pwt 12: 3)

„ Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie.”(J 4, 24)

„Wiernym nie wolno w żaden sposób aktywnie pomagać lub brać udział w świętych [obrzędach] niekatolików”. ( Kanon 1258 § 1 )

„Każdy, kto w jakikolwiek sposób dobrowolnie i świadomie pomaga w głoszeniu herezji lub kto porozumiewa się w sprawach boskich z heretykami wbrew przepisom kanonu 1258, jest podejrzany o herezję”. ( Kanon 2316 )

Każdy powinien unikać zażyłości lub przyjaźni z kimkolwiek podejrzanym o przynależność do masonerii lub grup stowarzyszonych. Poznaj ich po owocach i unikaj ich. Należy unikać wszelkiego zażyłości, nie tylko z tymi bezbożnymi libertynami, którzy otwarcie promują charakter sekty, ale także z tymi, którzy ukrywają się pod maską powszechnej tolerancji, szacunku dla wszystkich religii i pragnienia pogodzenia maksym Ewangelii z tą z rewolucji. Ci ludzie starają się pojednać Chrystusa i Beliala, Kościół Boży i państwo bez Boga ”.
—Papież Leon XIII , Encyklika  Custodi di quella Fede , n. 15, 1892

„Bezbożne jest mówić:„ Szanuję każdą religię ”. To tyle, co powiedzieć: szanuję diabła tak samo jak Boga, występek tak samo jak cnotę, fałsz tak samo jak prawdę, nieuczciwość tak samo jak uczciwość, piekło tak samo jak niebo. „
– ks. Michael Müller ,  The Church and Her Enemies 

… Nikomu nie wolno tworzyć innej wiary, to znaczy pisać, komponować, rozważać lub uczyć innych; tych, którzy ośmielają się tworzyć inną wiarę, wspierać, nauczać lub przekazywać inne wyznanie tym, którzy chcą zwrócić się do poznania prawdy, czy to z hellenizmu czy judaizmu, czy też z jakiejkolwiek herezji, lub wprowadzić nowość mowy to znaczy wymyślanie terminów, aby obalić to, co zostało przez nas zdefiniowane, osoby takie, jeśli są biskupami lub duchownymi, są pozbawione biskupstwa lub duchownego, a jeśli są mnichami lub świeckimi, są ekskomunikowane. ”
—Papież św.Leon II ,  Trzeci Sobór w Konstantynopolu , 681

Dzisiejszy ekumenizm , jego sens rozbija jednym pytaniem prorok Jeremiasz:

Czy te inne religie zmieniły się ?

Znacie odpowiedź. Islam się zmienił ? Buddyzm się zmienił ? 

NIE!

A co zostało z wiary katolickiej?

Rozejrzyjcie się w około. Co zostało?

asyż86a
Ekumeniczne spotkanie w Asyżu 1986 r.
asyz86b
Kościół w Asyżu. Ekumeniczne spotkanie 1986 r. Budda na tabernakulum.
antypapiez-jan-pawel-ii-caluje-koran
Jan Paweł II całuje Koran

 

unnamed (4)
Benedykt XVI na spotkaniu ekumenicznym w Asyżu. 2011 r.

ekumenia24

pachamama1

 


Arkadiusz Niewolski 

2 komentarze dotyczące “Bóg o ekumenizmie: „Rzucę wasze trupy na trupy waszych bożków, będę się brzydzić wami”

  1. Pingback: Hinduska ekoaktywistka porównuje encyklikę Franciszka do „świętych” tekstów wedyjskich – Niewolnik Maryi

  2. Jeżeli prefiguracją „ohydy spustoszenia zalegającej miejsca święte” zapowiedzianej w Ewangelii jest idol w postaci posągu Zeusa w świątyni czasów machabejskich to możemy wysnuć przypuszczenie jaki będzie ona miała charakter.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

<span>%d</span> blogerów lubi to: